Bimbrownia w Białowieży. 115 litrów "księżycówki", 4 tys. litrów zacieru. "Na wesele syna"

Nie na sprzedaż, a na wesele syna - po to 46-latkowi miała być bimbrownia, 115 litrów samogonu i cztery tysiące litrów zacieru. Tyle znaleziono podczas akcji w Puszczy Białowieskiej.

Na obrzeżach Puszczy Białowieskiej białoruska milicja razem z funkcjonariuszami Departamentu Ochrony MSW natrafiła na nielegalną bimbrownię. Na miejscu zarekwirowano 115 litrów bimbru (czy też "księżycówki") oraz cztery tysiące litrów zacieru, z którego powstawać miały kolejne partie samogonu.

Czytaj też:  Przyjechali po konia, a ukradli byka. Poszkodowany rozpoznał złodziei w telewizji

Białoruskie władze zarzymały w związku ze sprawą 46-letniego mieszkańca jednej ze wsi pod Świsłoczą. Mężczyzna przekonywał, że nielegalna bimbrownia nie prosperowała po to, by przynosić mu zyski, a po prostu... szykował się do wesela syna.

Ihar Biełazierau, rzecznik MSW w Grodnie, cytowany w białoruskim komunikacie stwierdza: "Niemniej jednak, biorąc pod uwagę stopień organizacji "biznesu", szczerość jego [46-latka - red.] słów budzi wątpliwości.

Więcej o:
Komentarze (107)
Puszcza Białowieska. Nielegalna bimbrownia, 115 litrów "księżycówki", 4 tys. litrów zacieru. "Na wesele syna"
Zaloguj się
 • iq120

  Oceniono 39 razy 33

  Gość mógł nie kłamać. Z 4.tysięcy litrów zacieru będzie jakieś 350l czystego alkoholu z którego wyjdzie circa 800 butelek wódki. Liczmy 100 ludzi 2 dni imprezowania,; wychodzi po 4 butelki na głowę. Na Podlasiu lud zwyczajny picia. Pewnie nawet będą musieli dokupić, zeby wstydu nie było ;)

 • last.j23

  Oceniono 28 razy 28

  Szacun. Nie dla milicji.

 • yaspiman

  Oceniono 21 razy 21

  no to co miał dać gościom na weselu?
  kupną?
  przecież to byłby wstyd na cały powiat.
  w tamtych stronach nikt kupnej nie pije, wszyscy jada na samogonie.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 21 razy 21

  Żaden rzad, żadna policja nie ukróci domowej produkcji alkoholu. Jedno zlikwidują, powstaną dwa kolejne. Bać można się tylko donosicieli, bo tak sami z siebie milicjanci nie znaleźli tej "fabryczki".

 • drozd215a

  Oceniono 19 razy 15

  Nie poddawaj się, człowiek nie kaktus, czasami musi coś wypić.

 • Jelitu Omagoga

  Oceniono 13 razy 13

  Wspaniała akcja. Między innymi dzięki niej, teraz możemy kupować w sklepach miliony litrów. Znacznie gorszej jakości po cenie z kosmosu.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 12

  Kumpel,który z tamtych okolic pochodzi,twierdzi,że bimbrownie,które produkują dobrej jakości alkohol, w ręce policji nie wpadają:))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX