Węgry: politycy opozycji wyprowadzeni siłą z państwowej telewizji. Jest dramatyczne nagranie

Węgierscy parlamentarzyści - Bernadett Szel i Akos Hadhazy - zostali w poniedziałek nad ranem wyprowadzeni siłą z budynku państwowej telewizji MTVA w Budapeszcie. Politycy chcieli odczytać na wizji pięciopunktową petycję dotyczącą zmian w kodeksie pracy.

Posłanka opozycyjnej partii Polityka Może Być Inna Bernadett Szel opublikowała na Facebooku nagrania, na których widać, jak ona i poseł niezależny Akos Hadhazy są wyprowadzani z budynku MTVA - państwowej telewizji na Węgrzech. Najostrzej ochrona potraktowała parlamentarzystę.

Czytaj też: "Wstrętny Fidesz". Antyrządowe protesty w stolicy Węgier przeciwko "ustawie niewolniczej"

Szel i Hadhazy byli w grupie dziesięciu polityków, którzy wcześniej weszli do siedziby MTVA i żądali umożliwienia odczytania na wizji pięciopunktowej listę żądań, dotyczącej zmian w kodeksie pracy.

Balazs Hidveghi, rzecznik partii Fidesz, potępił zachowanie opozycji i stwierdził, że wszelkie próby "siłowej ingerencji" w działalność mediów publicznych jest nieakceptowalna. Oskarżył politycznych konkurentów o "zaatakowanie pracowników publicznej telewizji".

Węgry. Protesty ws. zmian w kodeksie pracy

Opozycja chce odwołania nowych przepisów, uchwalonych w ubiegłym tygodniu przez parlament. Pozwalają one m.in. na wzrost górnej granicy godzin nadliczbowych z 250 do 400 rocznie. Przeciwnicy nazywają nowe przepisy "niewolniczymi". Uchwalenie ustawy doprowadziło do fali protestów.

Według przedstawicieli prawicowego rządu Viktora Orbana, prawo pomoże w rozwiązaniu problemu niedoboru pracowników w sektorze produkcyjnym, doprowadzi także do wzrostu płac.

Więcej o:
Komentarze (220)
Węgry: politycy opozycji wyprowadzeni siłą z państwowej telewizji. Chcieli odczytać żądania
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 43

  Polak, Węgier dwa bratanki..W tym kontekście to brzmi złowieszczo. Wzięcie pod buta publicznych mediów to dla naszego pana prezesa marzenie równorzędne z wizją zbawiania nas.

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 27

  U nas 'Kacza Farma' z obstawą straży marszałkowskiej ‘przyodzianej’ w nowe, ekskluzywne szable, lada moment bedzie wyprowadzać opozycję z Sejmu, niczym Frasyniuka z demonstracji…

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 30 razy 22

  Budapeszt w Warszawie. Czy o to chodzi?
  Już Wiadomości TVPIS przypominają koreańskie dzienniki. Już przeróżne męty, rzucają na oślep oskarżeniami, a zawodowi propagandyści, mieszają w łbach otępiałemu suwerenowi.
  Ku uciesze, wprowadzą TVPIS reality show z bicia za prawdę, rzucania obelgami za flaszkę, wychwalania zasług, za uściska dłoni prezesa.
  Zeszmacony naród, nie zasługuje na nic innego, niż pisowsko-ruski but!

 • babulej0001

  Oceniono 29 razy 19

  Jak tak dalej pojdzie Wegry sila wyprowadza z UNII
  a przemoc na dlugo bedzie ich chlebem powszednim.
  To sa juz faszystowskie Wegry.
  Szkoda tych nielicznych sprawiedliwych,
  ale Wegrzy juz swoja szanse na cywilizowane zycie przegrali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX