Rośnie bilans ofiar zamachu w Strasburgu. Czwarta osoba nie żyje

Nie żyje czwarta osoba, która została poszkodowana we wtorkowym zamachu w Strasburgu - podała francuska prokuratura, którą cytuje "Le Figaro".

Według "Le Figaro" czwarta ofiara należała do grupy poszkodowanych we wtorkowym zamachu, których stan od początku określano jako krytyczny. Bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć. Francuski dziennik podaje, że jedna z osób poszkodowanych znajduje się w stanie śmierci mózgowej. Pod opieką lekarzy znajduje się wciąż łącznie siedmiu poszkodowanych. Wśród rannych jest Polak. "Dziennik Zachodni" podaje, że to 36-letni katowiczanin, pracownik Parlamentu Europejskiego, który na co dzień mieszka w Strasburgu.

Antyterroryści zastrzelili sprawcę

W czwartek wieczorem w trakcie szeroko zakrojonej akcji policji, antyterroryści zastrzelili na południu Strasburga 29-letniego sprawcę zamachu. Mężczyzna został odnaleziony w miejscu, gdzie zniknął z oczu policji podczas pościgu. Wcześniej podejrzewano, że mógł uciec do Niemiec lub Szwajcarii bądź schronić się w górach Jury. 29-letni Cherif Chekatt tymczasem ukrywał się w dzielnicy Strasburga, skąd pochodził.

Informacje o akcji podają francuskie media, powołując się na źródła policyjne. Wcześniej policja w dzielnicy Neudorf na południu Strasburga prowadziła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. Portal francetvinfo podał, że mężczyzna został odnaleziony w jednym z magazynów w dzielnicy Meinau. Napastnik jako pierwszy otworzył ogień.

Więcej o:
Komentarze (94)
Rośnie bilans ofiar zamachu w Strasburgu. Czwarta osoba nie żyje
Zaloguj się
 • si4mano

  Oceniono 21 razy 15

  "Antyterroryści zastrzelili sprawcę" bezczelni islamofobiczni mordercy! to przez naszą ksenofobię ten biedny lekarz/inżynier musiał posunąć się do takich kroków

 • elemir

  Oceniono 20 razy 12

  Przez 2 dni utrzymywaliście, że to "strzelanina", a sprawca to kryminalista i w zasadzie nie wiadomo o co chodzi za bardzo. Pomimo tego, że od początku było wiadomo, że krzyczał Allah Akbar mordując ludzi.

  BTW - drogie lewaczki, czy naprawdę tak mają wyglądać Święta Bożego Narodzenia w Polsce?
  Rozczulacie się jak co roku nad karpiami, a los ludzi rozjeżdżanych ciężarówkami, rąbanych
  maczetami, wysadzanych i zabijanych z broni palnej was nie martwi?
  Dalej "Refugees Welcome?"

 • karrampa

  Oceniono 19 razy 11

  To wszystko dlatego, że nie mieli tramwaju różnorodności Trzaskowskiego i nie podsyłali nastolatek do przytualnia jak EuroWeek- Szkoła Liderów !
  Mam nadzieję, że tramwaj już jedzie, a POKO wysyła swoje córki na francuskie przedmieścia.

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 10

  a komentarze pod "Warsztatami językowymi EuroWeek - Szkoła Liderów" im. Simona Mola, zostały zablokowane przez "żółte kamizelki"? ...

 • misiek12321

  Oceniono 9 razy 7

  Wypie...c wszystkich muslimow z EU, zamknąć granice. To chyba jedyne wyjście.

 • mr.knox

  Oceniono 15 razy 7

  O Muslimie nie mozna juz pisac terrorysta tylko sprawca? Widac, ze niektore polskie media leza plackiem przed dyrektywami brukselskiego rezimu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX