Ukraina. Liczba zachorowań na odrę rośnie. Najwięcej chorych w obwodach graniczących z Polską

Od początku 2018 roku na odrę na Ukrainie zachorowało prawie 47 tys. osób, a w ciągu ostatniego tygodnia ponad 2,6 tys. osób - podaje ukraińskie ministerstwo zdrowia.

47 tys. osób - tylu Ukraińców zachorowało w tym roku na odrę. Ukraińskie ministerstwo zdrowia podało, że najwięcej zachorowań na odrę odnotowano w zachodniej części kraju. Tam też najniższe są wskaźniki dot. szczepień przeciwko odrze.

Ukraina. 47. tys. zachorowań na odrę. Ministerstwo zdrowia wzywa do szczepień

W sąsiadującym z Polską obwodzie lwowskim zachorowało w tym roku ok. 10 tys. osób, w obwodzie iwano-frankiwskim 4,8 tys. osób, z kolei w obwodzie zakarpackim - ponad 4,3 tys. osób. W samej stolicy Ukrainy, czyli w Kijowie, w bieżącym roku zachorowało 2,8 tys. osób. W bieżacym roku w związku z komplikacjami po odrze zmarło na Ukrainie 15 osób, w tym 11 dzieci - informuje TVN24.

Ukraiński rząd apeluje do obywateli Ukrainy, aby korzystać ze szczepień na odrę, które są darmowe dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Z darmowego szczepienia przeciwko odrze mogą skorzystać także wojskowi, uczestnicy operacji na wschodzie kraju, studenci, nauczyciele i pracownicy placówek zdrowotnych. 

Odra w Polsce. Najwięcej zachorowań na Mazowszu

Przypomnijmy, że odra zbiera swoje żniwo także w Polsce. Z danych GIS wynika, że od początku listopada do połowy listopada w Polsce chorobą zaraziło się 87 osób. Najwięcej osób zachorowało na Mazowszu. Przedstawiciele GIS podkreślili jednak, że coraz więcej rodziców zgłasza się ze swoimi dziećmi na szczepienia uzupełniające. 

Więcej o:
Komentarze (45)
Ukraina. Liczba zachorowań na odrę rośnie. Najwięcej chorych w obwodach graniczących z Polską
Zaloguj się
 • lubat

  Oceniono 10 razy 6

  "Ukraiński rząd apeluje do obywateli Ukrainy, aby korzystać ze szczepień na odrę, które są darmowe dla dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia."

  To teoria. W praktyce tamtejsza służba zdrowia jest tak niedofinansowana, że nasza to przy niej to pełen luksus. Być może tam też są antyszczepionkowcy, ale większość rodziców chcąc zaszczepić dziecko, może to zrobić tylko odpłatnie.

 • jozbieszczad

  Oceniono 18 razy 4

  "Nasz " rząd powinien bardziej się zaangażować w pomoc Ukrainie.

 • kacap_z_moskvy

  Oceniono 5 razy 3

  Rosja pomaga wschodnim i poludniowym rosyjskim regionam Ukrainy. Moga tez udac sie do Rosji po szczepionki. Wiec i mniej zachorowan. Szumeram z zachodniej Ukrainy pozostaje modlic sie banderze i skakac ze szczescia na widok nazistowskiej czerwono-czarnej szmaty.

 • e50504

  Oceniono 13 razy 3

  Ukraina po Majdanie nabrała takiego tempa, że być może do 2030 roku osiągną poziom życia jak za Janukowycza, no ale w międzyczasie będzie trzeba zmierzyć się z problemami natury bardziej afrykańskiej, tym bardziej że od wielu afrykańskich krajów Ukraina jest biedniejsza

 • toskar

  Oceniono 15 razy 3

  Antyszczepionkowcy! Oto rezultaty waszych bandyckich działań. Rezultaty ogłupiania ludzi! Was to tylko do więzień wsadzać za szkodzeniu ludzkiemu zdrowiu. ( Art.160.§1.Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.)

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Wg naiwnych oczywiscie samo zamkniecie granicy ma pomoc czy szczepienie tylko chorych skoro narazeni sa WSZYSCY a duzy poziom zaszczepienia chroni tych slabych, nieszczepionych co trzeba tlumaczyc pytajacym o to w kolko ignorantom 😕😲😟
  Nie rozumieja tego wcale ale udaja wielkich "znawcow tematu", ciekawe bo jako wierzacy powinni wiedziec, ze narazaja na utrate zycia kogos swoim nastawieniem czy decyzja by nie szczepic !!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 14 razy 2

  >Ukraina. Liczba zachorowań na odrę rośnie. Najwięcej chorych w obwodach graniczących z Polską

  Domagajmy się wprowadzenia kwarantanny na granicy.

 • qawsedrftg

  Oceniono 12 razy 2

  Czy problem ten dotyczy także Krymu? Czy ludność Krymu jest zadowolona z aneksji, czy chciałaby wrócić do Samostijnej?

 • generationnext

  Oceniono 14 razy 2

  natychmiast zamknąć granicę do odwołania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX