Katastrofa kolejowa w Ankarze. Pociąg uderzył w lokomotywę i wiadukt. Rośnie liczba ofiar

W Ankarze doszło do katastrofy kolejowej. Pociąg miał uderzyć w lokomotywę kontrolną, a następnie wiadukt. Według informacji lokalnych mediów, jest wielu rannych, są także ofiary śmiertelne - wyniku wypadku zginęło już 9 osób.

Do wypadku doszło około godziny 6.30 czasu miejscowego w okręgu Yenimahalle. Według informacji Ministerstwa Transportu i Infrastruktury pociąg dużych prędkości (YHT) jadący z Ankary do prowincji Konya (środkowa część Turcji) zderzył się z lokomotywą kontrolującą tory. Następnie - prawdopodobnie - uderzył w wiadukt, który częściowo zawalił się na pociąg. "Lokomotywa kontrolna nie powinna być na tej linii kolejowej" - przekazało ministerstwo w oświadczeniu.

CNN Turk podaje, że ucierpiało bardzo wiele osób. 48 osób trafiło do szpitala, jedna z nich zmarła. Na miejscu zginęło trzech mechaników i pięciu pasażerów - w sumie jest 9 ofiar śmiertelnych. Informacje te potwierdził Minister Transportu i Infrastruktury Mehmet Cahit Turhan. Na miejscu działają służby ratownicze. Ranni przewożeni są do regionalnych szpitali. 

Biuro Prokuratora Generalnego w Ankarze wszczęło śledztwo w sprawie wypadku.

Więcej o:
Komentarze (14)
Katastrofa kolejowa w Ankarze. Pociąg uderzył w lokomotywę i wiadukt. Rośnie liczba ofiar
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 15 razy 7

  "...Pociąg miał uderzyć w lokomotywę kontrolną, a następnie wiadukt..."
  Czyli taki byl ich plan panie redaktorze? A co krecili jakis film i tak bylo w scenariuszu? I co, nie wyszlo? Cos sie wymknelo spod kontroli i akcja potoczyla sie inaczej? Bardziej dramatycznie? A moglby pan/pani napisac jak?

 • motyw4

  Oceniono 14 razy 6

  Jakie to szczęście, że w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne, ale absolutnie żadne katastrofy nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał)!!! A czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 3

  Póki co, to dyskutanci zajmują się duperelami w stylu np.: co to jest "lokomotywa kontrolna".

  A tym czasem proszę zwrócić uwagę, że był to pociąg dużej prędkości, które to pociągi OD DAWNA maja Francuzi, Niemcy, Chińczycy czy Turcy. A my gdzie? W CZARNEJ dupie, bo nawet do Gdańska, Łodzi czy Krakowa, pociągiem jedzie się dziś kilka minut DŁUŻEJ niż za komuny....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX