Strasburg: Polak poszkodowany w ataku we Francji. MSW ostrzega podróżnych

Jedną z osób rannych w wyniku strzelaniny w Strasburgu jest Polak - informują francuskie władze i polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

We wtorkowej strzelaninie w Strasburgu zginęły trzy osoby, a dwanaście zostało rannych. Wśród nich jest także Polak. "Władze francuskie poinformowały, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel RP"  - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rodzina rannego została objęta opieką konsularną. 

MSW ostrzega podróżujących do Francji. Najwyższy stopień zagrożenia

W związku ze strzelaniną w Strasburgu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla podróżujących do Francji, informując o wprowadzeniu najwyższego poziomu alertu antyterrorystycznego. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca podróżującym do Francji zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Po zamachu w Strasburgu 11 grudnia 2018 r. wprowadzono 3. (najwyższy) poziom alertu antyterrorystycznego. Oznacza to, że według władz miejscowych zagrożenie terrorystyczne jest bardzo wysokie

- czytamy na stronie ministerstwa. 

Z informacji przekazanych przez MSZ wynika, że na francuskich przejściach granicznych nadal obowiązują wzmożone środki bezpieczeństwa, a podróżujący do Francji muszą liczyć się z kontrolami na drogach oraz powstającymi korkami przy francuskiej granicy.

Strzelanina w Strasburgu. Francuskie służby szukają sprawcy

Do strzelaniny w Strasburgu doszło we wtorek o godzinie 20:00 czasu lokalnego. Mężczyzna z bronią palną w ręku otworzył ogień w stronę osób przebywających na jarmarku bożonarodzeniowym. Francuskie służby poszukują sprawcy - 29-letniego Chérifa C., znanego policji z licznych napaści rabunkowych.

Więcej o:
Komentarze (117)
Strasburg: Polak poszkodowany w ataku we Francji. MSW ostrzega podróżnych
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 27 razy 21

  Dobrze, że tam nie ma zagrożenia dla demokracji i parlament europejski w Strasburgu nie widzi potrzeby, żeby tym się zajmować. W końcu 4 trupy, kilkuset rannych, 4500 aresztowanych a na koniec jako wisienka na torcie - zamach terrorystyczny dosłownie "pod nosem" to żaden problem. Znacznie ważniejsze są zagrożenia demokracji w ... Polsce i w Czechach.

 • karrampa

  Oceniono 32 razy 20

  Ważne, że został poszkodowany zgodnie z najwyższymi standardami praworządności, z których słynie Francja czy Niemcy.
  W Polsce nawet jako nieposzkodowany cierpiałby dużo bardziej. Wiem bo czytam GW, oglądam TVN i spijam każde słowoTimmermansa i Donka.

 • scierplaminoga

  Oceniono 30 razy 16

  Należy natychmiast wezwać ambasadora Francji i wyrazić zaniepokojenie o stan demokracji w ich kraju.

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 33 razy 13

  Według francuskiej policji zatrzymano około 4500 osób. Użycie ostrej amunicji, armatek wodnych gazów łzawiących, setki spalonych samochodów...
  Ale dzięki Bogu mamy Parlament Europejski, który odrzucił wniosek o zbadanie sytuacji demokracji i praworządności we Francji. Będą dalej debatować nad racami w Polsce i zajmą się tą jedną spaloną flagą UE :D

 • Sroga Bufetowa

  Oceniono 18 razy 12

  Mógł na dupie siedzieć w Polsce to nie. Jeździć mu się zachciało po nowoczesnych i postępowych krajach to ma...Zdrowiej człowieku i wracaj do wsi spokojnej, wsi wesołej...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 36 razy 12

  Wyemigrował biedak z Polski do wolnej, demokratycznej i praworządnej Francji, bo już tego reżimu, dyktatury i zamachu na KON-STY-TU-CJE i niezależne, super SOOONDY nie mógł znieść .

  No i masz babo placek.... z deszczu pod rynnę.

 • maadzik3

  Oceniono 18 razy 12

  Kurcze JAK facet "znany policji z licznych napasci rabunkowych" spaceruje po ulicach z bronia????

 • cerebral.palsy

  Oceniono 20 razy 10

  Władze francuskie podają nazwisko coraz narodowość poszukiwanego. Wybiórcza tworzy własną rzeczywistość i ukrywa mordercę. Władze francuskie podały, że poszukiwany ma broń. Wybiórcza podaje, że "ma mieć broń", czyli wybiórcza wątpi w to co podają Francuzi. Oto zakłamanie czerskiej !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX