Atak w Strasburgu. Sprawca to Chérif C., znany policji przestępca o profilu "hybrydowym"

Francuska policja ustaliła, kto jest sprawcą tragicznej w skutkach strzelaniny. To 29-letni mieszkaniec Strasburga z długą historią kryminalną, ma na swoim koncie m.in. 20 wyroków skazujących.

Do tragicznego wydarzenia doszło we wtorek około godziny 20:00. Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do osób odwiedzających bożonarodzeniowy jarmark w Strasburgu we Francji. W wyniku strzelaniny zginęły trzy osoby, a dwanaście zostało rannych. Francuska policja wie już, kim jest poszukiwany sprawca.

Strzelanina w Strasburgu. Policja zna sprawcę. Kim jest Cherif C.?

Sprawcą strzelaniny jest 29-letni Cherif C. Mężczyzna urodził się i mieszkał w Strasburgu. To Francuz marokańskiego pochodzenia. Był znany francuskim służbom bezpieczeństwa i policji, które jego profil określiły jako "hybrydowy" - mieszany. Od 2016 roku znajdował się na tzw. liście "S", czyli liście osób, które mogły stanowić zagrożenie terrorystyczne. 

Cherif C. znany jest policji przede wszystkim z przestępstw popełnianych w ramach prawa zwyczajowego, w tym wielu napadów rabunkowych we Francji i Niemczech. Burmistrz Strasburga, Roland Ries, określił go mianem kryminalisty z "ciężką sądową przeszłością". Cherif C. został skazany prawomocnym wyrokiem ok. 20 razy. Gdy odsiadywał karę za przestępstwa kryminalne, miał próbować nakłaniać współwięźniów do przejścia na radykalny islam. 

Zamach czy akt desperacji? Wciąż nie ma jednoznacznej odpowiedzi

29-letni mieszkaniec Strasburga był podejrzany o rabunek i próbę zabójstwa. Francuska policja przyszła do jego domu w we wtorek rano, aby go zatrzymać. Mężczyzny nie było jednak w domu. Jak podaje francuski dziennik "Le Figaro", funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu granaty. Wciąż nie wiadomo, czy Cherif C. działał w ramach struktur terrorystycznych. Francuskie media spekulują, że strzelanina w Strasburgu mogła być wynikiem desperacji 29-letniego przestępcy, którego wszyscy wspólnicy kradzieży zostali aresztowani we wtorek 11 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (188)
Atak w Strasburgu. Sprawca to Chérif C., znany policji przestępca o profilu "hybrydowym"
Zaloguj się
 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 39 razy 27

  Hybrydowy, czy normalny profil islamisty?
  Jak przyjrzeć się innym (Tuluza-Merah, Charlie Hebdo, ksiądz Hamel...), to 90% zamachowców muzułmańskich to bandyci, którzy w więzieniu przeszli pranie mózgu i postanowili trafić do raju (z obiecanymi dziewicami, ważny szczegół) dzięki błogosławionej przez islam akcji świętej wojny z niewiernymi.

 • petronella.kozlowska

  Oceniono 37 razy 15

  Cherif C. został skazany prawomocnym wyrokiem ok. 20 razy. mamy tutaj do czynienia z jasnym motywem. Był prześladowany.

 • xynat

  Oceniono 16 razy 14

  20 razy skazywany. Burmistrz Strasburga, Roland Ries, określił go mianem kryminalisty z "ciężką sądową przeszłością". A mimo to chodził wolno. Jakoś tak nieskutecznie działa tzw. wymiar sprawiedliwości skoro taka kanalia biega sobie wolno po świecie. I pomijam już kolor skóry czy wyznanie ale 'sprawiedliwość' w Europie jest tak bardzo humanitarna, że lepiej aby ginęły przypadkowe osoby niż zwyrodnialec miałby pójść na zawsze iść do pierdla. Widać nie tylko w Polsce prawa zwyrola są wyżej postawione niż prawa zwykłych ludzi.

 • byann

  Oceniono 22 razy 14

  Oddać go w ręce pani psycholog. Może się zmieni i przestanie rozrabiać, biedaczek. Szkoda chłopaka.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 12 razy 12

  Nic nowego. Bracia Kouachi to był ten sam "hybrydowy" profil - żuliki urodzone w Paryżu, trafiające do pierdla za dragi i rozboje, i nagle spotkali tam jakiegoś salafickiego "kaznodzieję" (też bandziora, powiedzmy sobie szczerze), który im pokazał, że mogą dalej robić gnój, tylko pod płaszczykiem "religii".
  Tak to jest, jak się uparcie nie chce sensownie zagospodarować obywateli postkolonialnych i spycha się ich do getta, gdzie palą trawkę, a od czasu do czasu samochody, i nikt się nimi nie zainteresuje.

 • mmgazeta

  Oceniono 16 razy 12

  Make Europe Great Again - na początek cała ta lista S powinna się znaleźć dwa metry po ziemią. Alternatywnie mogliby zwiedzić dno oceanu w betonowych butach.

 • bratjolki

  Oceniono 33 razy 11

  Hybrydowy.....
  Francuz ....
  zdesperowany ....
  recydywista ....
  Lista S ....
  Zradykalizowany ....
  Przestańcie pie4dol1ć !!
  Przestańcie kłamać.
  Chcecie by tak było. To jest nowa norma. Mamy zostać zastraszonymi uchodźcami we własnych ojczyznach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX