"Nie mogę oddychać" i odgłosy cięcia ciała piłą. Ostatnie słowa zamordowanego dziennikarza

Telewizja CNN dotarła do nagrania dźwiękowego, które dokumentuje ostatnie chwile życia Dżamala Chaszodżdżiego. Słychać na nim, jak saudyjski dziennikarz chwilę przed śmiercią mówi: "Nie mogę oddychać". Później na nagraniu słychać jego krzyki i odgłos rozcinania ciała piłą.

Amerykańska stacja CNN dotarła do osoby, która zna szczegóły śledztwa i odczytała zapis nagrania, na którym zarejestrowano ostatnie chwile Dżamala Chaszodżdżiego. Do śmierci dziennikarza doszło w saudyjskiej ambasadzie 2 października tego roku, a jego ciała wciąż nie znaleziono.

Ostatnie słowa Chaszodżdżiego: "Nie mogę oddychać"

Jak relacjonuje CNN, nagranie rozpoczyna się w momencie, gdy Chaszodżdżi wchodzi do konsulatu w Stambule. Czeka tam na niego mężczyzna, z którym nie był umówiony - świadek CNN twierdzi, że to Maher Abdulaziz Mutreb, były saudyjski dyplomata i człowiek z otoczenia księcia Muhammada bin Salmana. Gdy Chaszodżdżi orientuje się, że mężczyzna może mu zagrażać, odpowiada, że na zewnątrz konsulatu czekają na niego ludzie.

Następnie na nagraniu słychać, jak kilka osób napada na saudyjskiego dziennikarza. Słychać krzyki i stłumione rozmowy, a ostatnie słowa wypowiedziane przez Chaszodżdżiego brzmią: "Nie mogę oddychać, nie mogę oddychać".

Nagranie z zabójstwa. Słychać odgłosy cięcia piłą 

W dalszej części nagrania słychać już tylko sapanie i dyszenie saudyjskiego dziennikarza, a następnie odgłosy cięcia jego ciała piłą. Zdaniem źródła CNN w zabójstwie Chaszodżdżiego uczestniczył Salah Muhammad al-Tubaiqi z saudyjskiego MSW. Na nagraniu słychać, jak podczas rozczłonkowywania ciała Chaszodżdżiego radzi pozostałym członkom napadu, by założyli słuchawki i słuchali muzyki, żeby zagłuszyć dźwięki piły.

Wcześniej CNN otrzymało ponad 400 prywatnych wiadomości, które wysyłał zamordowany w Arabii Saudyjskiej dziennikarz Dżamal Chaszodżdżi. Wśród tych materiałów znalazły się także zdjęcia i nagrania wideo, które pochodziły od Chaszodżdżiego.

Śmierć Dżamala Chaszodżdżiego

Dżamal Chaszodżdżi 2 października tego roku pojawił się w saudyjskim konsulacie w Stambule, by odebrać dokumenty potwierdzające rozwód. Tam jednak ślad po nim zaginął, a jego ciała dotąd nie odnaleziono.

Śledztwo w tej sprawie jest w toku, początkowo Arabia Saudyjska zaprzeczała, że doszło do zamordowania dziennikarza, a dwa tygodnie po pierwszych informacjach na ten temat - przyznała, że Chaszodżdżi został zabity.

Więcej o:
Komentarze (205)
Zabójstwo Chaszodżdżiego. Ujawniono ostatnie słowa saudyjskiego dziennikarza
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 117 razy 111

  ja wiem, że codziennie giną ludzie, ale mimo wszystko ta potworność, ta premedytacja i okrucieństwo odbierają mowę
  Arabię Saudyjską odgrodzić drutem kolczastym od reszty świata, niech piją ropę i żrą piach,
  dzicz pieprzona

 • antropoid

  Oceniono 79 razy 77

  I tak zwyrodnialcom cały "cywilizowany świat" tyłki liże.
  Piniondz nie śmierdzi.

 • puzonik48

  Oceniono 53 razy 43

  Nawet sobie nie można wyobrazić takiego bestialstwa ,które bestiom pewnie ujdzie płazem ,żeby Ameryka nie poniosła strat finansowych ,dla komiwojażera amerykańskiego liczy się zysk i intratne interesy ubijane z bestiami :(

 • totlny_swiat

  Oceniono 38 razy 34

  Jak można tak skopać tego typu operację? Co za patałachy... Pomijając, że są bestiami, to popełnić takie szkolne błędy i tak łatwo wpaść... muszą czuć się bardzo pewnie. Bezczelni, wiedzą, że mogą sobie pozwolić na wszystko.

 • coelka

  Oceniono 39 razy 27

  A u nas minister sprawiedliwości mówi ,że jak kogoś pobili bandyci od skoków ,które PiS wspiera to sam jest sobie winny. Jak widać u nas obecnie powiązania mafijno rządowe nawet się nie wypierają tylko wprost mówią o tym.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 27 razy 17

  Oświecony i cywilizowany islam w akcji. Sojusznik naszego sojusznika. Urwa Mać!

 • paher

  Oceniono 15 razy 13

  Mówimy król Arabii Saudyjskiej ale ten tytuł dawno zastąpiono: "kustosz, opiekun świętych miejsc, tu wymienia się je. Przykładem kwalifikacji moralnych tego "świętego" i jego ferajny jest to co stało się w konsulacie Arabi Saudyjskiej w Turcji. Saudyjczycy to zakłamana, prymitywna hołota tolerowana przez świat ze względu na ich zasoby ropy naftowej.

 • kazimierz111

  Oceniono 13 razy 11

  Za śmierć Litwinienki i Skripala putinowska Rosja została ukarana sankcjami. A co z Arabią Saudyjską????

 • selena-0

  Oceniono 11 razy 11

  cały świat powinien izolować się od takiego państwa morderców, bez względu na interesy. Jeżeli świat potępi i będzie domagał się za tą straszliwą zbrodnię głowy młodego Salmana to można jeszcze wierzyć w sprawiedliwosc, inaczej pgrążymy się w mroku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX