Komentarze (175)
Kolejny incydent wandalizmu na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zatrzymano cztery osoby
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • piesantaresa

  Oceniono 10 razy 2

  35 centymetrów kwadratowych płyty oderwali. To znaczy w przybliżeniu prostokąt o wymiarach 5 na 7 centymetrów. I w dodatku młodzi ludzie! To skandal na miarę międzynarodową i powód do zerwania stosunków dyplomatycznych.
  Aż strach pomyśleć, jak duże płyty będą odrywać, gdy ci młodzi ludzie dorosną.

 • pokon

  Oceniono 9 razy 1

  PiS owskie łachudry niszczą i usuwają wszystko co dotyczy żołnierzy radzieckich ( wyzwalających nasz kraj spod okupacji faszystowskiej) a maja pretensje, że podobnie w drodze odwetu zachowują się Rosjanie , czy Ukraińcy.

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy 1

  Ppjedynkk na ekshumacje, bezczeszczenia, dewastacje, rozbiórki i niszczenia grobów i cmentarzy. Pojedynki hien cmentarnych. Ale i w Polsce sie to zdarza.

 • poppers68

  Oceniono 11 razy 1

  Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości o co chodzi tak naprawdę w Donbasie?
  Czy nadal wszyscy będziemy udawać, że szwajcarska mentalość społeczeństwa ukraińskiego została podstępnie i agresywnie zaatakowana przez imperium rosyjskie......

  Jedni i drudzi mają za uszami jak diabli.....

 • alejagwiazd

  Oceniono 11 razy 1

  Gdyby nie Stalin , ktory po chamsku wypedzil Polakow ze Lwowa Ukraincy dalej zamieszkiwaliby wsie poza miastem. Powinna rada miejska Lwowa postawic pomnik Stalinowi za wypedzenie Polakow z domow

 • harikata

  Oceniono 4 razy 0

  Przyjmijcie jeszcze więcej tego banderowskiego bydła do Polski

 • chamsolo

  Oceniono 8 razy 0

  Obywatele ,nie lekajcie sie i wy czynownicy z uczelni ojca Tadeusza ,nie lękajcie sie Władimir Władimirowicz wyzwoli wszystkich i te lwy i was od banderowców ,liberałów demokratów smartfonów tabletów internetu i dóbr zgniłego zachodu .

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 12 razy 0

  >mają wydźwięk antyukraiński. Między innymi dlatego w 2016 roku figury zasłonięto drewnianą >konstrukcją.

  Banderland mamy kochać i wspomagać na polecenie USA.
  No przecież się nie sprzeciwimy Wielkiemu Bratu.

 • ponury424

  Oceniono 12 razy 0

  Aktem wandalizmu, to było zasłonięcie paździerzowymi płytami rzeźb lwów, co przynosi hańbę ukraińskim inicjatorom tego pomysłu. Co to za kraj, który boi się nawet kamiennych posągów.
  Faktów historycznych nie da się zakrzyczeć. Ukraińcy, regularni żołnierze którzy w 1918 r. zaatakowali miasto, które było zamieszkałe w ponad 50% przez Polaków i przez 400 lat przed rozbiorami było Polskim miastem, w równej walce przegrali bój praktycznie z Polską młodzieżą, a niejednokrotnie z dziećmi, z tym że posiadającymi broń. Rozumiem że to chwały nie przynosi, ale zasłanianie posągów nic nie zmieni. PS Na Wołyniu już ukraińscy gieroje z OUN-UPA wykazali się męstwem, "walczyli" przeważnie z kobietami dziećmi i starcami, wyrzynali od niemowlęcia do najstarszego. Odnieśli wiekopomne zwycięstwo za które obecnie uznani zostali przez włodarzy Ukrainy za bohaterów.

 • krark

  Oceniono 10 razy 0

  Dla rozluźnienia atmosfery dowcip:

  Rozmawia dwóch panów.
  Jeden pyta: Co pan sądzi o konflikcie na bliskim wschodzie?

  Pada odpowiedź: Pal diabli Kijów, ale Lwów muszą oddać.

 • simon_jester

  Oceniono 22 razy 0

  "Oderwali oni fragment drewnianej płyty o powierzchni około 35 centymetrów kwadratowych." czyli ~6x6 cm pięknego z a b y t k o w e g o paździerza zasłaniającego o b r z y d l i w e rzeźby, rzeczywiście, akt wandalizmu, terroryzmu nawet, należałoby rozważyć najwyższy wymiar kary (w końcu nie po nic jest ten stan wojenny)... oO

 • vidi12

  Oceniono 23 razy -1

  Czy autor artykułu ma już odznaczenie od SBU czy dopiero się stara ?

 • popieramkukiza

  Oceniono 19 razy -1

  Faszystowska UPAdła kraina boi się polskich lwów ? Boże daj zdrowie Władimirowi Władimiorowiczowi niech leje banderowców bo czarnopodniebienne chachły to najgorszy gatunek nazisty.

 • vidi12

  Oceniono 19 razy -1

  Spłodzenie "redaktorów" - funkcjonariuszy Gazety Wyborczej było aktem wandalizmu dokonanego przez rodziców tychże -na ludzkości :(

 • kaviar100

  Oceniono 15 razy -1

  Ten Lwów to odyebane od rzeczywistości miasto w całej Ukrainie. Po odebraniu przez Stalina tych ziem miasto było puste. Po najeżdżały się wieśniaku z okolic. Buraki. Chamy.

 • arek bukacz

  Oceniono 8 razy -2

  odsłonięcie tych płyt którymi banderowcy zabili lwy nazywacie kłamliwe squr wysyny z żydo wskiej gazety dla Polaków wandalizmem ?
  aż się we mnie krew gotuje czytając takie manipulacje,
  należy bezwzględnie zakazać ży dom prowadzenia działalności dziennikarskiej
  niepojętne jest też dla mnie to dlaczego ży dy wspierają tych band erowców ?
  może ktoś mi to wyjaśni ?
  dlaczego nie krytykują odradzania się kultu banderowskiego ście rwa na UPAinie ?
  dlaczego nie krytykują UPAińskiego szowinizmu ?
  dlaczego milczą jak weteranów SS Galicien którzy zdechli żegna kompania ubrana w mundury tejże zbrodniczej formacji ?
  dlaczego żydy robią takie bezeceństwa ????

 • realistas

  Oceniono 6 razy -2

  Polacy do Rosjan mówią, że mogą zrobić z pomnikami Armii Czerwonej wszystko, a gdy Ukraińcy robią to samo z polskimi to jest źle. Zabrać ten cmentarz do Polski i nie będzie problemu.

 • eryk2

  Oceniono 8 razy -2

  Tiaaa... A tymczasem na Górze Św. Anny, co to po 1921 należała do Niemiec, jak Lwów do Polski, powstało pewne mauzoleum...
  "Mauzoleum, otwarte uroczyście 22 maja (według innych źródeł 2 kwietnia) 1938 miało kształt monumentalnej, ale niskiej rotundy z wąskimi oknami, wzorowanymi na średniowiecznych strzelnicach - były to jednocześnie świetliki, dostarczające światło do ciemnego wnętrza. Jedną z inspiracji artystycznych był zamek cesarza Fryderyka II Castel del Monte. Współczesnym bardziej kojarzyło się z wieżyczką czołgu. Niemal w całości wykonano je z bloków wapienia triasowego przywiezionych z pobliskich miejscowości, olicowano nimi także dwanaście zewnętrznych przypór wspierających ściany. Stało się tak zgodnie z zaleceniem, by budowla była jak najbardziej związana z otoczeniem. Po wejściu do wewnątrz zwiedzający stawali w wielkiej (o średnicy 10 metrów), wysokiej Hali Zmarłych (Totenhalle), wykutej kilka metrów w głąb skały (z zewnątrz było widać tylko część obiektu, reszta była ukryta w owej skale). Przypory rotundy zostały wykonane z czerwonego granitu dolnopermskiego, wydobytego w okolicach Lipska – użycie tej skały symbolicznie nawiązywało do bitwy z Napoleonem w 1813 r., gdzie koalicja (w tym wojska Królestwa Prus) pokonały Francuzów. Pomiędzy przyporami umieszczono pięćdziesiąt porfirowych sarkofagów z cynowymi trumnami, kryjącymi prochy niemieckich żołnierzy Freikorpsu".
  I cóż się stało z tym mauzoleum niemieckich "orląt śląskich" z Freikorpsu? Ano...
  "Niemieckie mauzoleum było negatywnie postrzegane przez sowieckich żołnierzy i polskie władze, więc jesienią (1945) zostały wysadzone przez saperów wraz ze znajdującymi się w środku sarkofagami".

 • achaszwerosz

  Oceniono 12 razy -2

  I możemy im skoczyć i sobie protestować, wtedy oni powiedzą "w ostatnich latach usunęliście kilkadziesiąt lub kilkaset pomników Armii Czerwonej i jakoś nie mieliście z tym problemu, gońcie się.".

 • rezun-one

  Oceniono 9 razy -3

  Uważam że należ zastosować Polską metodę, cmentarz przenieść na jakieś peryferia by nie drażnił herojów. Tam można otoczyć go wysokim murem i zakazać odwiedzin. Ukraińcy będą wdzięczni.

 • byann

  Oceniono 9 razy -3

  Wszędzie agenci Putina, bo Ukraińcy sami z siebie tego by nie robili.
  Zdaniem radnych znalazły się one tam nielegalnie, są elementem polskiej propagandy i mają wydźwięk antyukraiński.

 • fernando51

  Oceniono 4 razy -4

  Ostrzegałem na tym i innych forach, że niszczenie pomników żołnierzy radzieckich będzie miało reperkusje. No i proszę są. Czego te durnowate szmaty z PiS-u oczekiwały?

 • vidi12

  Oceniono 16 razy -4

  Wangalizmem jest zasłanianiae lwów płytami paździerzowymi. Żydy z Czerskiej - wam już nienawiść do Polski i Polaków całkiem mózgi wypaliła :(

 • veni.vici

  Oceniono 25 razy -5

  Myślę, że wymaganie od Ukraińców, by opiekowali się grobami Polaków, których zabili walcząc z nimi o Lwów, to szczyt perfidii i sadyzmu... na szczęście w Polsce nie ma cmentarzy poległych hitlerowców... o ile mi wiadomo ;) bo może i to się już zmieniło

 • mate29

  Oceniono 6 razy -6

  Polska - Andrzej Duda powinien zaoferować władzom Lwowa dwa miliardy dolarów rocznie za eksterytorialność cmentarza i będzie po problemie !

 • ks-t

  Oceniono 30 razy -6

  DL arównowagi wyobraxcie sobie cmentarz HitlerJUgensd np we Wrocławiu albo niemieckich powstańców śląskich. I żądania Niemiec by stawiać im pomniki albo przywracać dawne nazwy - Hitlersrtasse itp. W dziejach wszystkich narodów sa rany. Można je rozdrapywac albo zabliźniać.

 • matatjahu

  Oceniono 15 razy -7

  a teraz ukraińcy wystąpia do rządu polskiego z ultimatum, że mogą zerwać stosunki dyplomatyczne, a nasz koszerny kłamczuch krzywousty zadzwoni po rozkazy z tel awiwu i nakażą mu pożyczyć ukrainie ze 200mln euro+ zapewnić o dostawach gazu w cenie poniżej 200$ za 1000m3... to będą reperkusje...

 • zigzaur

  Oceniono 13 razy -11

  Po pierwsze, może to było po prostu usiłowanie kradzieży desek?
  Po drugie, wszystkie dochody Gazprpomu idą na podsycanie nienawiści polsko-ukraińskiej. Ale budżet Gazpromu nie jest z gumy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX