Na stronach Rady Europy pojawił się alert ws. działań prezesa NBP wobec "Gazety Wyborczej"

Na specjalnej platformie pod auspicjami Rady Europy, odpowiedzialnej za ochronę dziennikarzy, pojawił się wpis dotyczący Polski. "Próba uciszenia polskiego dziennika 'Gazeta Wyborcza'". Chodzi o ostatnie działania szefa NBP Adama Glapińskiego.

Na stronach Rady Europy funkcjonuje platforma, na której zgłaszane są nadużycia wobec dziennikarzy. Pozwala ona na opisanie danego przypadku, a także na wskazanie, co jest źródłem zagrożenia dla niezależności mediów.

Na stronach Rady Europy pojawił się alert ws. działań prezesa NBP wobec mediów

Platforma Rady Europy ma też pole, pozwalające na odpowiedź instytucji czy osoby wskazanych jako "zagrożenia". W piątek pojawił się tam wpis "Próba uciszenia polskiego dziennika 'Gazeta Wyborcza'".

Napisano w nim, że prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podjął kroki, by zakazać dziennikarzom "GW", którzy nagłośnili aferę KNF, łączenia go z nią i usunięcia artykułów, w których takie sugestie się pojawiają.

Alert zamieszczony na platformie Rady Europy został sklasyfikowany jako poziom 2. (są dwa, wyższy jest tylko jeden - pierwszy). Na razie nie ma odpowiedzi ze strony polskich władz na to zawiadomienie.

5 grudnia na platformie pojawił się np. ponowny alert o zatrzymaniu dziennikarzy śledczych w Bułgarii. Tego dnia bowiem Rada Europy otrzymała odpowiedź od Bułgarów, a sprawa sięga 17 września tego roku.

Przypomnijmy, że na niedawną konferencję Rady Polityki Pieniężnej w Narodowym Banku Polskim dziennikarze "Gazety Wyborczej" nie zostali wpuszczeni.

Więcej o:
Komentarze (325)
Afera KNF. Na stronach Rady Europy alert ws. niezależności dziennikarskiej. "GW" kontra prezes NBP
Zaloguj się
 • 270203mk

  Oceniono 122 razy 110

  Prezes NBP chciał zamknąć usta dziennikarzom w Polsce, a otworzył oczy całej Europy..

 • biesczad1

  Oceniono 119 razy 99

  Reżim się sypie - przy normalnej/silnej opozycji, dziś nastąpiłoby przejęcie władzy, a od jutra zaczęłyby się procesy zdrajców Polski!!!

 • kater-11

  Oceniono 99 razy 89

  Telegraf, FOZZ, Srebrna, SKOK, KNF , no i oczywiście modelki od rajstop, podpasek, papieru toaletowego ładne od pasa w dół , które teraz zarządzają bankami.

 • marc.pl

  Oceniono 91 razy 79

  Capo di tutti capi siedzi sobie spokojnie przy ul. Nowogrodzkiej pociągając za sznureczki afery i wie doskonale że żadnych konsekwencji nie poniesie gdyż oficjalnie jest tylko zwykłym posłem.

 • indan

  Oceniono 78 razy 68

  Panie Glapiński, teraz to nagłośnimy jeszcze bardziej i może pan sobie pisać do Rady Europy, na pohybel podłym ludziom "podłej zmiany"

 • banan125

  Oceniono 66 razy 58

  "I jak pan się teraz czuje panie prezesie Kaczyński ?" parafrazując wypowiedź pani Watermann

 • sector23

  Oceniono 56 razy 52

  Glapi szczera do bólu twarz, a raczej po - twarz, a zarazem wierny consigliere partii Siusiu. Dodoskonalący przez lata patenty, na wyrywanie publicznej kasy i majątku opracowane w czasach PC, której wodzusiami byli obaj braciszkowie.
  Ale kto to jeszcze pamięta, albo zechce pamiętać?!

 • justas32

  Oceniono 51 razy 39

  Wie że już niedługo trafi do aresztu - a "tonący brzydko się chwyta" ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX