Brytyjczycy zatrzymali podejrzanych o terroryzm. Chcieli śmierci księcia za ślub z Markle

Brytyjska policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Według BBC, ludzie ci - o poglądach skrajnie prawicowych - wzywali do zabicia brytyjskiego księcia Harry'ego za to, że ożenił się z Meghan Markle, aktorką o korzeniach afroamerykańskich.

Zatrzymani neonaziści mają 17, 21 i 18 lat. Aresztowano ich w Londynie, Bath i Portsmouth. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze jedno miejsce, znajdujące się w Leeds. Wszyscy mieli zachęcać do przemocy na tle rasowym i do terroryzmu. Najstarszy miał też posiadać materiały, które mogły posłużyć przygotowaniu zamachu.

BBC pisze, że zatrzymania mają związek z przeprowadzonym przez stację śledztwem dziennikarskim, które ujawniło działanie skrajnie prawicowej grupy. Na forum internetowym neonaziści z Europy i USA  wymieniali się rasistowskimi i mizoginicznymi opiniami oraz wzywali do przemocy.

Jedna z opublikowanych przez nią w internecie grafik głosiła, że książę Harry to "zdrajca rasy" i powinno się go zastrzelić. W prywatnych wiadomościach wzywali zaś do zabijania i gwałcenia policjantów. Grafiki zawierają nazistowską symbolikę. 

Zagrożenie terrorystyczne ze strony skrajnej prawicy

Przynajmniej jeden z aresztowanych był w przeszłości członkiem zdelegalizowanej ekstremistycznej National Action. Sympatyzował z amerykańskim ugrupowaniem neonazistowskim, domagającym się wprowadzenia "Uniwersalnego Porządku" opartego między innymi na ideologii Adolfa Hitlera i Charlesa Mansona - przywódcy sekty, która w latach sześćdziesiątych dokonała w Stanach Zjednoczonych serii brutalnych morderstw.

BBC podaje, że członkowie grupy w internecie chwalili się tym, że zachęcali kobiety do krzywdzenia się fizycznie. 21-letni lider grupy był przesłuchiwany przez policję w związku z napaścią seksualną na nastolatkę. 

Latem londyńska policja wydała ostrzeżenie, że narasta zagrożenie ze strony radykalnie prawicowych grup. W zeszłym roku udaremniono cztery ataki terrorystyczne o podłożu prawicowym. Wciąż jednak policjanci za główne źródło zagrożenia uważają ataki islamistów.

Więcej o:
Komentarze (15)
Aresztowano podejrzanych o terroryzm. Chcieli śmierci księcia za ślub z Markle
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 17 razy 17

  No tak! Żeby zacytować pewnego znanego wieszcza: Przez takich ludzi jak Markle "są już przecież objawy pojawienia się chorób bardzo niebezpiecznych i dawno niewidzianych w Europie. Cholera na wyspach greckich, dezynteria w Wiedniu. Różnego rodzaju pasożyty, pierwotniaki, które nie są groźne w organizmach tych ludzi, a mogą tutaj być groźne."

 • guru133

  Oceniono 6 razy 6

  Skąd my to znamy? Bandytyzm = skrajna prawica?

 • szmul.bender

  Oceniono 12 razy 6

  A key propagandist - responsible for designing extremist material - is said to be Oskar Koczorowski from west London, who is only 17 years old. - Polak potrafi !

 • komentarz

  Oceniono 7 razy 5

  Brzmi jak scenariusz thrillera political-fiction, chociaż to oczywiste, że monarchia ciągnie w prawo.

 • zz1026

  0

  "W prywatnych wiadomościach wzywali zaś do zabijania i gwałcenia policjantów. Grafiki zawierają nazistowską symbolikę. "

  powiedzcie co ciagnie tych ludzi do munduru?
  czemu ci zadeklarowani wrogowie homoseksualistow marza o gwalceniu mezczyzn w mundurach?
  rozumiem ze kobiety ciagnie do facetow z mundurach stak powiedzenie "za mundurem panny sznurem" ale ze nazistow?

 • jrb11

  Oceniono 5 razy -1

  Novi-british-idiocy-chock
  Zupelnie nawiedzeni I opetani

 • succuba1959

  Oceniono 1 raz -1

  Jest lepsza i gorsza rasa?

 • lobuz5

  Oceniono 5 razy -3

  Ja cie, to prawie jak o policjancie co rozwalil grozny gang: pierwszego rzutem judo, drugiego ciosem karate a trzeciemu to tak przydzwonil, ze az mu kredki z tornistra wypadly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX