Lech Wałęsa wita się z politykami USA podczas pogrzebu George'a Busha

W Stanach Zjednoczonych trwają uroczystości pogrzebowe George'a H. W. Busha. W polskiej delegacji jest m.in. Lech Wałęsa, który dokumentuje czas spędzony w USA na Twitterze.

Wśród zdjęć, które opublikował były prezydent Polski są również takie, które przedstawiają Lecha Wałęsa witającego się z najważniejszymi politykami Stanów Zjednoczonych. Uściski dłoni wymienili z nim m.in. Barack Obama, Hilary Clinton czy Bill Clinton.

Lech Wałęsa pojawił się na pogrzebie w koszulce z napisem "Konstytucja"

Były prezydent RP od początku zapowiadał, że na uroczystości pogrzebowe wybierze się w koszulce z napisem "Konstytucja". Już na lotnisku pojawił się ubrany w taki strój. Chciał w ten sposób zamanifestować swój sprzeciw wobec obecnej władzy i prowadzonej przez nią politykę. - Walka toczy się dalej. Chce przekazać, że w Polsce zlekceważyliśmy demokrację, pozwoliliśmy populistom, demagogom zwyciężyć. I dziś mamy kłopot - powiedział dla RMF 24. 

Uroczystości pogrzebowe trwają od kilku dni

W Teksasie, rodzinnym stanie George'a H. W. Busha uroczystości żałobne trwały od kilku dni. Od wtorku można było oddawać hołd byłemu prezydentowi USA w kaplicy Kongresu w Waszyngtonie. W środę jego ciało zostało przewiezione do katedry, gdzie odbyła się msza żałobna. 

W czwartek George H. W. Bush zostanie pochowany na terenie prezydenckiej biblioteki swojego imienia w College Station. W tym samym miejscu pochowano już jego żonę Barbarę i córkę Robin.

Więcej o:
Komentarze (449)
Lech Wałęsa wita się z politykami USA podczas pogrzebu George'a Busha
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 112 razy 102

  Prawicowe media w Polsce rozpisywały się o tym, że Lech Wałęsa zrobił wiochę na pogrzebie G.Busha, bo miałna sobie koszulkę z napisem KONSTYTUCJA.
  The New York Times odnotował natomiast, że na pogrzebie byli m.in. ks. Karol, Lech Wałęsa, Barack Obama oraz Hilary i Bill Clinton (obecności A.Dudy NYT nie dostrzegł ;)

 • antropoid

  Oceniono 105 razy 87

  TEN się wita z nimi jak równy z równym, a pisi Maliniak na brzegu biurka stoi, nawet krzesła mu nie podają.

 • wicipinski

  Oceniono 104 razy 80

  Wqrw Kaczyńskiego przebił właśnie sufit na Nowogrodzkiej. Sejsmografy musiały coś zanotować.

 • antropoid

  Oceniono 75 razy 65

  A gdzie wielki "antykomunista" i wielki "prawicowiec" TW "Balbina", czemu na pogrzeb nie pojechał?
  Znowu się bał dalej od domku wybrać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX