Indie. Nosicielka HIV utonęła w jeziorze. Mieszkańcy je osuszyli, bo bali się zakażenia

Mieszkańcy wioski Morab w południowych Indiach odmówili czerpania wody pitnej z jeziora, w którym utonęła kobieta będąca nosicielką wirusa HIV. Gdy urzędnicy nie przystali na ich żądania, mieszkańcy sami zaczęli odpompowywać wodę z jeziora, bo bali się zakażenia.

Sprawę opisuje dziennik "Times of India"

Indie. Osuszyli jezioro, bo bali się zarażenia HIV-em

36-letnia mieszkanka wioski Morab popełniła samobójstwo 29 listopada. Była nosicielką wirusa HIV. Gdy odnaleziono jej ciało w okolicznym jeziorze, mieszkańcy wioski zaczęli domagać się osuszenia zbiornika, które był dla nich jedynym źródłem świeżej wody.

Urzędnicy próbowali przekonać mieszkańców, że woda w jeziorze nadal nadaje się do spożycia, a wirus HIV nie może się w niej przenosić ani przetrwać poza ludzkim organizmem. Nie przyniosło to skutków. Mieszkańcy wioski nadal byli przekonani, że po spożyciu wody mogą się zarazić wirusem.

- Pilibyśmy wodę z tego jeziora, gdyby ciało kobiety należało do normalnej osoby, ale ta kobieta zmarła na HIV. Nie ma innego sposobu, władze muszą wysuszyć jezioro, żeby ocalić życie członków naszej wioski - mówił mieszkaniec Morab cytowany przez "Times of India".

Gdy naciski na urzędników nie skutkowały, mieszkańcy wioski Morab sami doprowadzili do jeziora rury odpompowujące wodę. Ostatecznie władze zgodziły się na wysuszenie zbiornika. Teraz mieszkańcy wioski będą pobierać wodę ze zbiornika oddalonego o kilka kilometrów.

Więcej o:
Komentarze (100)
Indie. Nosicielka HIV utonęła w jeziorze. Mieszkańcy je osuszyli, bo bali się zakażenia
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 68 razy 54

  Hej, Kaczor! Widzisz? Tam byś miał jeszcze fajniejszego suwerena, niż u nas. Może byś tak skorzystał, hę? Możemy się złożyć na bilet...

 • djarev

  Oceniono 37 razy 35

  A nie wystarczyło zacząć czerpać wodę z tego drugiego jeziora bez osuszania pierwszego?

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 27 razy 23

  No cóż, idiotów w świecie nie brak ale te "rządania" sprawiają że zaczynam wątpić w rodzaj ludzki.

 • 13sw

  Oceniono 23 razy 21

  Pewnie gdyby się utopił seropozytywny bramin albo inny duchowny, to nacieraliby wodą obolałe kończyny.

 • lisc12

  Oceniono 18 razy 16

  tak tak, smiejscie sie ze ciemniaki, ale wystarczy wejsc w artykul obok o HIV i taka sama ciemnota wylewa sie z o zgrozo polskojezycznych komentarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX