"Potwór z Worcester" wychodzi na wolność. Za zabicie trójki dzieci odsiedział niemal pół wieku

David McGreavy, nazywany przez brytyjskie media "Potworem z Worcester", wkrótce wyjdzie na wolność. Jak podaje BBC, specjalna komisja wydała zgodę na zwolnienie warunkowe. 66-letni mężczyzna został skazany w 1973 r. za brutalne zamordowanie trójki dzieci.

David McGreavy może zostać zwolniony warunkowo z więzienia - orzekła specjalna komisja (Parole Board), analizująca wnioski o przedterminowe zwolnienie. Mężczyzna ostatnie 45 lat spędził za kratkami. Według biegłych McGreavy "znacząco się zmienił", a także "pozostaje spokojny w stresujących sytuacjach" - podaje BBC.

66-letni mężczyzna zyskał przydomek "Potwora z Worcester". Wszystko za sprawą wydarzeń z 1973 roku. Z zimną krwią zamordował trójkę dzieci - 4-letniego Ralpha, 2-letnią Dawn i 9-miesięczną Samanthę w domu w Worcester. 

Bestialskie morderstwo

McGreavy był przyjacielem rodziców swoich ofiar. Opiekował się dziećmi feralnego wieczoru, w piątek 13 kwietnia, gdy matka - Elsie - była w pracy, a jej mąż - Clive - po nią pojechał.

Około 20-letni wówczas McGreavy był pod wpływem alkoholu. Zdenerwował go płacz Samanthy. W furii zamordował całą trójkę - Samantha zmarła z powodu pęknięcia czaszki, Dawn poderżnął gardło, a Paul został uduszony.

Na tym jednak nie poprzestał - ciała dzieci umieścił na kolcach żelaznego ogrodzenia. Został aresztowany jeszcze tej samej nocy. Skazano go na karę dożywocia bez możliwości wcześniejszego opuszczenia zakładu karnego przez co najmniej 20 lat.

W więzieniu zmagał się ze znęcaniem ze strony innych osadzonych, dlatego przez większość wyroku był szczególnie chroniony. Jak informowały media, McGreavy zaangażował się w proces swojej resocjalizacji, w więziennych murach zajął się też malowaniem.

Więcej o:
Komentarze (115)
"Potwór z Worcester" wychodzi na wolność. Za zabicie trójki dzieci odsiedział niemal pół wieku
Zaloguj się
 • kisssmyass

  Oceniono 22 razy 18

  skoro zabił, i to w tak bestialski sposób, trójkę niewinnych istnień, czy na sam zdrowy rozum nie nasuwa się wniosek iż powinien dostać trzy dożywocia?! Obojętnie jak by się nie zmienił. Nie chcę być tutaj złośliwy wobec artystów czy sztuki jako takiej, ale czy czasem Hitler też nie zajmował się malarstwem do czasu aż wezwała go inna.... wena? A zatem fakt iż zabójca zają się malarstwem jest żadnym argumentem na dowód pozytywnej resocjalizacji takiej człekokształtnej bestii.

 • miastomakow

  Oceniono 31 razy 15

  "McGreavy zaangażował się w proces swojej resocjalizacji, w więziennych murach zajął się też malowaniem."
  Niech opiekuje się zatem dziećmi sędziego który go zwolnił. Niech pan/pani sędzie przekona się na własnych dzieciach lub wnukach czy resocjalizacja się udała/

 • tilow3

  Oceniono 12 razy 10

  Ciekawe czy wie, że Lennon nie żyje... Jeśli film "Skazani na Shawshank" opowiadał choć cień prawdy, to to już jest inny człowiek i zapewne wolność przyniesie mu więcej problemów niż korzyści.

 • e.olsen

  Oceniono 10 razy 8

  > W więzieniu zmagał się ze znęcaniem ze strony innych osadzonych,

  Zaprawdę godne to i sprawiedliwe. No i po co było go chronić? Teraz jest problem...

 • bronek77

  Oceniono 10 razy 8

  " Z zimną krwią zamordował trójkę dzieci", a potem " W furii zamordował całą trójkę"

  To jak w końcu było ?

 • batnadziadow

  Oceniono 16 razy 8

  Powinien jeszcze 40 lat spędzić w pudle, co to za pie...nie o resocjalizacji - jednemu dziecku rozbił czaszkę, drugiemu poderżnął gardło, trzecie udusił i powiesił dzieci na płocie, na pewno nie jest normalny.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 6 razy 6

  Zgodnie z tą logiką, gdybyśmy mieli pełne przekonanie (teoria), że przestępca nie popełni już do końca życia żadnej zbrodni, to moglibyśmy pogrozić mu palcem lub pouczyć i nie zamykać w więzieniu.
  Pozbawienie wolności jest nie tylko próbą resocjalizacji lecz przede wszystkim... karą.
  Nie zemstą, karą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX