Lech Wałęsa poprosił o pomoc, Andrzej Duda się zgodził. Polecą razem na pogrzeb Busha seniora

Były i obecny prezydent polecą razem do USA na pogrzeb George'a H.W. Busha. Lech Wałęsa poprosił o pomoc w dotarciu do Waszyngtonu, a Andrzej Duda przychylił się do prośby.

"Wydarzenia" Polsat News dowiedziały się, że na uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha dostał zaproszenie Lech Wałęsa. Wcześniej Kancelaria Prezydenta przekazała, że Andrzej Duda poleci do Stanów Zjednoczonych, by pożegnać Busha.

Wałęsa, poprzez swoje biuro, poprosił Kancelarię Prezydenta o pomoc w zorganizowaniu podróży do USA. Jak przekazał Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta, prośba została zaakceptowana. Szczegóły lotu zostały już uzgodnione. Oznacza to, że Wałęsa poleci z Dudą we wtorek do USA.

Pogrzeb George'a H.W. Busha

Uroczystości pogrzebowe George'a H.W. Busha będą trwać kilka dni. W poniedziałek 3 grudnia wystawiono trumnę z jego ciałem na widok publiczny w rotundzie pod kopułą Kapitolu.

Przez cały wtorek nestora amerykańskiej polityki żegnać będą zwykli obywatele. Przywódcy Kongresu, którzy podjęli decyzję o wystawieniu w rotundzie trumny z ciałem prezydenta Busha przypuszczają, że żegnać go będą tłumy Amerykanów. W Waszyngtonie wprowadzono nadzwyczajnie środki środki bezpieczeństwa.

Prezydent Donald Trump ogłosił, że środa będzie dniem żałoby narodowej, wtedy też w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie odbędą się oficjalne, państwowe uroczystości pogrzebowe.

George Bush senior, 41. prezydent Stanów Zjednoczonych, najwyższy urząd w państwie pełnił w latach 1989-1993. Wcześniej, przez osiem lat był wiceprezydentem, za czasów Ronalda Reagana. Sześciokrotnie gościł w Polsce, w tym dwa razy podczas kadencji prezydenckiej, w 1989 i 1992 roku. Zmarł 1 grudnia tego roku.

Więcej o:
Komentarze (484)
Pogrzeb George'a H.W. Busha. Andrzej Duda i Lech Wałęsa polecą razem do USA
Zaloguj się
 • plutoniczna

  Oceniono 84 razy 60

  Trzymanie się blisko Wałęsy to dla Dudy to jedyna niepowtarzalna okazja, aby na uroczystościach w USA otrzeć się o możnych tego świata.
  Bo kto to jest Lech Wałęsa to wiedzą wszyscy na świecie, ale "who's the f.....k" Duda???

 • maciejwscieklica

  Oceniono 51 razy 33

  brawo Lechu !
  to się adrian cieszy, ze zostanie zauważony, ba, moze nawet na oficjalnej fotce sie zmieści a i min stroił nie będzie

 • bert2407

  Oceniono 52 razy 32

  Lechu uważaj żeby ten przygłup nie narobił Ci tam obciachu.Np.jak ostatnio kiedy stał jak widły w gnoju przed Trampem.

 • manes6969

  Oceniono 40 razy 28

  Elektryk byl zaproszony!!! bedzie siedzial w pierwszych rzedach a Du.pa wpycha sie sam i bedzie stal w 50 rzedzie obok prezydenta San Escobar

 • 4boel

  Oceniono 51 razy 27

  Gdyby piSSlamiści mieli odrobinę klasy, to sami by zaproponowali byłemu prezydentowi miejsce w samolocie i ochronę na ten czas. Ostatecznie w USA to Wałęsa się liczy, a nie Duda. Więc to Duda korzysta na obecności Wałęsy.

 • filifionka_ck

  Oceniono 43 razy 21

  Choć jedno ekologiczne działanie Dudy. Inna sprawa, że Wałęsa ma zaproszenie. Duda nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX