Roger Waters w Meksyku ostrzegał przed rządem PiS. "Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu"

"Resist Kaczynski in Poland" czyli "przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu w Polsce" to hasło, które pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa w Meksyku. Współzałożyciel Pink Floyd kolejny raz krytykuje polskie władze.

Na koncercie Rogera Watersa w stolicy Meksyku nie zabrakło nawiązań politycznych. Podczas środowego koncertu na telebimie wyświetlono hasło "Resist Kaczynski in Poland". Moment uchwyciła mieszkająca w Meksyku Polka Małgorzata Lenko.

Roger Waters w Polsce

W sierpniu Roger Waters koncertował w Polsce. Podczas występu w Gdańsku na telebimie wyświetlano hasła nawiązujące do polskich protestów: "Uwolnijcie media, uwolnijcie sądy, konstytucja, konstytucja, konstytucja".

Manifest polityczny miał miejsce także podczas koncertu Watersa w Krakowie. - Jest jeszcze jedna fundamentalna zasada, którą powinno się wprowadzić na świecie, ale szczególnie tutaj, w tym wspaniałym kraju, Polsce. To rozdzielność państwa i Kościoła - powiedział ojciec Pink Floyd ze sceny. Te słowa zostały przywitane gromkimi brawami. 

Waters ostrzegał polskich fanów przed neofaszymem, a część show artysty była krytyką Donalda Trumpa. - Świnie rządzą światem! - mówił i wzywał do oporu przeciwko prezydentowi USA. Nawoływał też do oporu wobec założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga. Na telebimie pojawił się napis: "To koleś, który na studiach zaczynał od paskudnej, mizoginistycznej aplikacji służącej do oceny dziewcząt. 10 lat później jest multimiliarderem i cenzorem internetu". 

Kontrowersje wokół Rogera Watersa

Waters bywa oskarżany o antysemityzm ze względu na swoją krytykę Izraela i stosunku władz państwa do ludności palestyńskiej. Podczas jego koncertów pojawiały się balony w kształcie świni z gwiazdą Dawida. Waters zdecydowanie odpiera zarzuty o antysemityzm i tłumaczy, że krytykuje wyłącznie politykę rządu Izraela. W liście otwartm na ten temat, podpierał się opinią Ligi Przeciwko Zniesławieniu, organizacji, walczącej z nienawiścią wobec Żydów, która nie dopatrzyła się antysemityzmu podczas występu Watersa. Po publikacji oświadczenia Liga stwierdziła jednak, że przez muzyka przemawiają "anty-żydowskie sentymenty". Z kolei centrum Szymona Wiesentala twierdzi, że Waters "otwarcie nienawidzi Żydów".

Muzyk krytykował też organizację Białe Hełmy, formację obrony cywilnej, która udziela pomocy medycznej cywilom w Syrii, wydobywa ciała spod gruzów i ewakuuje ludzi ze stref działań wojennych. Organizacja była m.in. nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Głównymi krytykami Białych Hełmów są władze Syrii i Rosji, które oskarżają ratowników o związki z rebeliantami i próby obalenia reżimu Baszszara al-Asada. Waters nazwał Białe Helmy "fałszywą organizacją" i twierdził, że są organem propagandowym "dżihadystów i terrorystów".

Wystarczył jeden list by ambasador USA przestała być wielką przyjaciółką polityków PiS

Więcej o:
Komentarze (436)
Roger Waters w Meksyku ostrzegał przed rządem PiS. "Przeciwstawiajcie się Kaczyńskiemu"
Zaloguj się
 • j-ugo

  Oceniono 96 razy 66

  PINK FLOYD to zespół legenda. Jak ktoś współtwórcę zespołu nazywa grajkiem to po prostu jest debilem, albo słuchaczem disco polo. W końcu na jedno wychodzi....

 • zsm-5

  Oceniono 76 razy 44

  No i wstaliśmy z kolan i mamy sukces - Kaczor już dorównuje Kim Dzong Unowi. "Idzie" na lidera.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 63 razy 37

  dać kopa w dudę Kaczyńskiemu i rozdzielność państwa i Kościoła...
  no święte słowa ;-)

 • zaginiony_palik

  Oceniono 44 razy 30

  Dla was pisomatoły Maryla Rodowicz i Kurski na gitarze. Ha ha ha ha ha ha ha!

 • szwampuch58

  Oceniono 57 razy 27

  pisowskie cyngle na "ciemnej stronie ksiezyca " wyjOm jak "pigs" .....boskie

 • acide94

  Oceniono 49 razy 27

  A polscy artyści i grajkowie, jak Paweł Domagała, mówią że polityka ich nie interesuje i śpiewają o tym jak robią dzieciom herbatę.

 • maratss

  Oceniono 40 razy 26

  Kraj, w którym o sprawiedliwość dba prokurator Piotrowicz, etykiety uczy Pawłowicz, politykę zagraniczną prowadzi Jaki, a o "godność narodu" troszczą się indywidua pokroju Świrskiego nie ma przed sobą przyszłości...

 • maratss

  Oceniono 38 razy 24

  Wybór formacji Jarosława Kaczyńskiego to nie jest epizod, wpadka, próba szansy dla innego stylu rządzenia, innego modelu Polski. To koszmarna, wieloletnia klęska polskiej kultury. Prawnej, osobistej, duchowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX