Rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora. Nieoficjalnie: Chodzi o grafikę w programie TVP

Jak się dowiedziało Polskie Radio, rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora w Moskwie Włodzimierza Marciniaka.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o wyrażenie protestu w związku z publikacją w  środowym programie TVP Info "Minęła dwudziesta" Telewizji Polskiej, treści, które Moskwa uznała za obraźliwe.

Chodzi o grafikę, w której napisane było "Achtung Russia!", litery w słowie Rosja układały się w symbolikę hitlerowskiej organizacji SS. 

Tematem rozmowy, którą prowadził Michał Rachoń, była konfliktu Rosji z Ukrainą. Jako komentatorzy wystąpili, Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz Jerzy Targalski. 

Więcej o:
Komentarze (436)
Rosyjskie MSZ wezwało polskiego ambasadora. Nieoficjalnie: Chodzi o program TVP
Zaloguj się
 • g.lesio

  Oceniono 70 razy 50

  Wg mnie jest to jawne propagowanie faszyzmu.
  Przecież nie wolno tego typu symboliki pokazywać. To jest w Polsce prawnie zakazane.
  TVP co zrobi to jest coraz głupsze. Skąd Kurski nabrał takich baranów.
  Oczywiście nie chodzi mi o jakiekolwiek bronienie działań Rosji bo to co robią urąga wszelkim standardom międzynarodowym a tylko o pokazanie kolejnej absurdalnej głupoty strzelonej przez przybudówkę PiS-u jaką jest państwowa telewizja.

 • tia666

  Oceniono 68 razy 46

  Mimo wielkiej niecheci do wladz rosyjskich to TVP przegielo, jako telewizja publiczna powinna miec wieksze aspiracje od propagandowej gazetki sciennej.

 • chi-neng

  Oceniono 60 razy 44

  Biedna ta Polska, w przeciągu 3 lat powaśniona z wszystkim Jej sąsiadami, EU i całym światem.
  ‘Kacze mocarstwo’ chlusta kaczym bagnem na wszystkie strony świata, dzień i noc... nieustannie.

 • siwywaldi

  Oceniono 58 razy 42

  Nie oglądam TVP, więc to tło widzę po raz pierwszy. I zastanawiam się JAK trzeba mieć zryty łeb, żeby hitlerowskie SS utożsamiać z Rosją i Putinem, nawet jeżeli ma się do nich negatywny stosunek?

  A Rosjan to boli podwójnie, bo II Wojna światowa, kosztowała ich 25 milionów ofiar, a więc WIELOKROTNIE WIECEJ niż nas. Nie mówiąc już o wciąż podtrzymywanym w Rosji etosie II Wojny Światowej zwanej tam "Wojną Ojczyźnianą", tak naprawdę w Polsce praktycznie już zapomnianej

 • czechy11

  Oceniono 38 razy 32

  Telewizja publiczna zachowuje sie jak burdel w którym meliniarze, menel prostaki mogą powiedzieć kazdy kretynizm i debilizm. Gdyby ten cały durny Kaczynki miał odrobine oleju w głowie wywaliłby to tałatajstwo na zbity pysk ale on sam ma taka mentalność jak te patałachy które wypełzły di TelewiJi i staczja kraj na cywilizacyjny i kulturowy śmietnik. I nie chodzi tu o żadne sympatie do Rosjan tylko,o,pozim wyczucia estetycznego i zwykłej kultury. Prawactwo to choroba umysłowa.

 • dawno.urodzony

  Oceniono 46 razy 32

  Rosja wystawi nam za to gigantyczny rachunek... nie Rachoniowi czy Kurskiemu, ale Polsce

 • tuluniu

  Oceniono 42 razy 30

  Kretyni

 • taroudant

  Oceniono 52 razy 26

  Zabawne nieporozumienie. Przecież to Polska pod kierownictwem PiS prowadzi rozkoszny romans z naziolami i hitlerowcami. Marsze Niepodległości nie pozostawiają złudzeń. Kukiz też ma spore "zasługi " w promocji brunatnych koszul.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX