Prezydent Poroszenko prosi NATO o wysłanie okrętów w rejon Morza Azowskiego

Prezydent Ukrainy zaapelował do państw NATO o wysłanie okrętów wojennych w rejon Morza Azowskiego. Petro Poroszenko mówił o tym w wywiadzie dla "Bild Zeitung". Ukraiński prezydent liczy na wsparcie Angeli Merkel.

Petro Poroszenko nazwał Władimira Putina kłamcą. Przypomniał o aneksji Krymu, zabójstwie agenta i udziale Rosji w wojnie w Donbasie. Według prezydenta Ukrainy, przywódca Rosji odbudowuje dawne imperium i dlatego chce zająć kolejną część jego kraju. Petro Poroszenko twierdzi, że posiada dowody na to, iż rosyjscy żołnierze zaatakowali ukraińską flotę. 

- Jedyny język jaki Putin zrozumie, to jedność w tej kwestii świata zachodniego - powiedział Poroszenko. O pomoc zwrócił się bezpośrednio do niemieckiej kanclerz.

- Kanclerz Merkel jest wielką przyjaciółką Ukrainy. Już w 2015 roku poprzez negocjacje w Mińsku uratowała nasz kraj. Mamy nadzieję że razem z sojusznikami jeszcze raz mocno nas wesprze - powiedział Petro Poroszenko.

Mucha: PiS buduje w Polsce państwo mafijne

Więcej o:
Komentarze (112)
Prezydent Poroszenko prosi NATO o wysłanie okrętów w rejon Morza Azowskiego
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 16 razy 10

  To trzeba być wyrachowanym bydlakiem
  NATO mu będzie bronić jego OLIGARCHICZNEJ dupy.
  To nie pierwsza jego PROWOKACJA.
  Nawet Ukraiński PARLAMENT mu nie wierzy.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 15 razy 9

  Krol Czekolady,zapomnial wyjasnic,dlaczego,ukrainskie okrety wojenne,znalazly sie na wodach terytorialnych Rosji.A ze sie tam znalazly swiadczy miedzy innymi milczenie USA,ktore z satelitow ma dokladne,namiary calej tej ukrainskiej komedii morskiej.Gdyby Rosjanie zatakowali "pokojowe" okrety wojenne ukrainy ,na wodach neutralnych,wrzask bylby juz na calego

 • yaspiman

  Oceniono 13 razy 9

  poroszenkę całkiem poje.ało.

 • awersja

  Oceniono 25 razy 9

  Szanowna Ukraino... Jeśli masz duże zasoby ropy naftowej lub gazu ziemnego możesz być pewna, że NATO pomoże... W takim przypadku zawsze możesz liczyć na wiele kiloton demokracji wsparcia...

  Jeśli jednak nie masz ropy naftowej i gazu ziemnego... cóż... szkoda...

 • jrb11

  Oceniono 14 razy 8

  Poro-swinienko zwariowal i skonczy jak Musolini lib Saddam Husain. Czym szybciej tym lepiej.Durak mysli ze swiat zacznie WWIII na jego zyczenie i to jeszcze wojne nuklearna.Ekcepcjonalisci go zbalamucili i tersz rzuca go pod pociag. Good.

 • plorg

  Oceniono 16 razy 8

  Poroszenko aby bronic własnej ...upy gotów jest nawoływać do III WŚ.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy 7

  Portal śledczy FogHorn, zgodnie z danymi uzyskanymi z wiarygodnych źródeł zbliżonych do kół rządowych państw zachodnich , informuje o narastających konfliktach we władzach Ukrainy – awantura na Morzu Czarnym ma odwrócić uwagę społeczeństwa od postępującego zubożenia, opanowywania i tak już zrujnowanej gospodarki przez układy mafijne oraz lawinowej emigracji milionów Ukraińców. Wbrew oczekiwaniom Kijowa, MFW nie zmienił warunków udzielenia pomocy- prowokacja ukraińska na Morzu Azowskim nie przyniosła juncie kijowskiej żadnych profitów.

 • byann

  Oceniono 17 razy 7

  Po ile będziemy kupować rosyjski gaz z Niemiec dla Ukrainy w tym roku w ramach dywersyfikacji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX