Rosja zbroi Krym. Na półwysep przewożone są nabrzeżne wyrzutnie rakietowe "Bał"

Rosja przewozi na Krym rakietowe zestawy przeciwokrętowe "Bał" - poinformowała rządowa "Rossijskaja Gazieta".

Według rządowego dziennika „Rossijskaja Gazieta” do Kerczu na anektowanym półwyspie krymskim przewożone są rakietowe kompleksy przeciwokrętowe "Bał". Nagranie wideo, na którym widać przejazd mobilnych przeciwokrętowych systemów rakietowych obiegło Internet.

 

Konflikt na Morzu Azowskim. Rosja zwozi broń na Krym

Rządowa „Rossijskaja Gazieta” poinformowała, że władze oprócz działań dyplomatycznych podjęły również bojowe środki ostrożności. Eksperci wojskowi przypominają, że kompleksy rakietowe „Bał” są wykorzystywane do obrony portów, baz wojskowych i przybrzeżnych wód terytorialnych. Pociski, w które są wyposażone mają zasięg do 260 kilometrów. Dodatkowo rosyjskie Ministerstwo Obrony zapowiedziało przerzucenie na anektowany Krym systemów obrony powietrznej S-400. Wcześniej rosyjskie media informowały o przerzucaniu kompleksów S-400, S-300 i „Iskander” na terytorium graniczącego z Polską obwodu kaliningradzkiego. 

Przypomnijmy, że konflikt między Ukrainą i Rosją zaognił się w niedziele, kiedy na Morzu Azowskim rosyjska służba graniczna staranowała, ostrzelała i zajęła trzy ukraińskie okręty. Moskwa oskarżyła Ukrainę o prowokację, ale eksperci specjalizujący się w prawie morskim twierdzą, że to Rosja złamała międzynarodowe porozumienia. Ze względu na napiętą atmosferę pomiędzy dwoma krajami, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wprowadził stan wojenny, z kolei Rosja postawiła zarzuty ukraińskim marynarzom, spośród których dwunastu trafiło do więzienia.

Więcej o:
Komentarze (145)
Rosja zbroi Krym. Na półwysep przewożone są nabrzeżne wyrzutnie rakietowe "Bał"
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 35 razy 9

  Wszystko ma dwie strony. Dobre w tym wszystkim jest to, że ruska gospodarka poleci jeszcze bardziej na pysk.

 • chi-neng

  Oceniono 37 razy 7

  "Rosja zbroi Krym."
  -----
  Przeciez caly czas o to chodzilo. Potrzebny byl pretekst.
  Ciekawe, kiedy dobiora sie do Polski, dzieki wspolpracy z Rosja obecnych bolszewickich wladz polskich.
  Mysle, ze cos na ten temat wie senior Morawiecki:).

 • dirxml_iii

  Oceniono 24 razy 6

  Czego Wy piszecie takie idiotyzmy, te zestawy na Krymie były tylko w innej lokalizacji, przesunięto je bliżej morza. Nie miejcie ludzi za debili, jest internet można sobie poczytać jeśli komuś chce się dowiedzieć.

 • djenn

  Oceniono 11 razy 5

  Najlepsze co UE czy NATO mogą zrobić, to trzymać się z daleka. Nie ma tam nic do wygrania. Zarówno UE, jak i NATO powinny być szczęśliwe, że Ukraina nie dotarła do żadnej z tych społeczności i, miejmy nadzieję, nigdy się im to nie uda.

 • rezun-one

  Oceniono 12 razy 4

  Wybudowali sobie most, mogą tam jeździć bez zgody Poroszenki.
  Wyskakali sobie Ukraińcy utratę Krymu, odzyskają ją jak Rosjanie Alaskę.

 • ferdkiepski

  Oceniono 14 razy 4

  Co tam jakieś rakiety - najważniejsze, że Roshen Poroszenki może pełną parą sprzedawać cukierki i czekoladki w Matiuszce Rossiji ! A jego "stan wojenny" pomoże mu rozprawić się i owszem, ale nie z 'ruskimi" tylko ze swoją opozycją.

 • jozbieszczad

  Oceniono 16 razy 4

  A ten cały wrzask z oddaniem ukraińskich okrętów już opadł ?
  Zuchy .
  czy ktoś z Was zna podobny przypadek z historii aby kilku chłopców ze spec służb jednego kraju odebrało 3 okręty innemu krajowi ?
  che,che,che

 • yaspiman

  Oceniono 15 razy 3

  a co mają robić?
  to ukraina wprowadziła stan wojenny i mobilizację.
  banderowców powstrzymają tylko rakiety i czołgi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX