Konflikt na Morzu Azowskim. Jest nagranie ze staranowania ukraińskiego holownika

W sieci pojawiło się nagranie z momentu staranowania ukraińskiego holownika "Jany Kapu" przez okręt służby granicznej Rosji. Tymczasem siły zbrojne Ukrainy poinformowały, że są w stanie gotowości bojowej.

W niedzielę w okolicy Cieśniny Kerczeńskiej na Morzu Azowskim doszło do groźnej sytuacji między rosyjskimi a ukraińskimi okrętami, które chciały dostać się do Mariupola.

Nagranie ze staranowania holownika

Holownik wojskowy "Jany Kapu" oraz kutry artyleryjskie "Berdiańsk" i "Nikopol" zostały zablokowane przez rosyjskie okręty pod mostem nad Cieśniną Kerczeńską. Jan Kapu został ponadto staranowany przez należący do rosyjskiej służby granicznej okręt "Don". Wydarzenie to nagrał ktoś z rosyjskiej załogi, film trafił do sieci. 

 

Na nagraniu słychać krzyki rosyjskich marynarzy: "uderz w niego", "weź go z prawej", "lewo na burt", "dawaj, k***a!", "dobrze!".

Cieśnina KerczeńskaCieśnina Kerczeńska Google Maps

Konflikt na Morzu Azowskim

W Cieśninie Kerczeńskiej, oddzielającej Morze Czarne od Morza Azowskiego, rosyjskie siły specjalne wczoraj ostrzelały, a następnie przejęły trzy ukraińskie okręty - dwa opancerzone kutry i holownik. Po staranowaniu holownika Rosjanie ostrzelali okręty. Rannych zostało trzech ukraińskich marynarzy. Władze ukraińskie nazwały te wydarzenia "aktem agresji Rosji". Rosjanie twierdzą, że ukraińskie okręty wtargnęły na obce wody terytorialne, łamiąc przy tym konwencje ONZ.

Dzisiaj ukraińska Rada Najwyższa ma zdecydować ws. wprowadzenia stanu wojennego, z kolei ONZ zwoła nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa.

Tymczasem siły zbrojne Ukrainy poinformowały na Facebooku, że znajdują się w stanie gotowości bojowej.

Więcej o:
Komentarze (417)
Konflikt na Morzu Azowskim. Jest nagranie ze staranowania ukraińskiego holownika
Zaloguj się
 • brave48

  Oceniono 131 razy 59

  Rosjanie to nie są europejczycy, to jest azjatycka dzicz - napaść, ograbić, zgwałcić ...

 • emigrant_1984

  Oceniono 74 razy 38

  Polska się tutaj ZUPEŁNIE nie liczy. Dzięki naszym dzielnym PISSdzielskim politykom. NIKT nas nie bierze na poważnie.

 • justas32

  Oceniono 41 razy 31

  Na przykładzie Ukrainy widać że traktaty z Rosją, USA i Wielką Brytanią są nic nie wartymi świstkami papieru dla naiwnych. A my właśnie jesteśmy takimi naiwnymi ...

 • marcinblonie

  Oceniono 48 razy 28

  Nic się nie zmienili od II wojny światowej. ... Ten sam poziom i kultura

 • kantrzyn

  Oceniono 56 razy 20

  Krym nie zagrabiliście i ani Krym, ani go otaczające wody nie są wasze. Także Ukraińcy nie wtargnęli na wasze wody, to wy ciągle jesteście tam nielegalnie. Ciągle obowiązuje wasz umowa o nienaruszalności granic Ukrainy. Jak chcieliście Krym, to trzeba się było dogadać z Ukrainą i im odpowiednio za niego zapłacić ruscy bandyci.

 • justas32

  Oceniono 27 razy 19

  Ruscy dążą do zajęcia wschodniej Ukrainy - bo wiedzą ze Ukrainie nikt z zewnątrz nie pomoże, nikt nie zaryzykuje wojny atomowej z Rosją a dodatkowo duża część Ukraińców wcale nie chce z nimi walczyć - więc czują się bezkarni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX