Rozwiązano zagadkę kości z Watykanu. Nie należą do zaginionych w latach 80. nastolatek

Kilka tygodni temu w nuncjaturze Watykanu odnaleziono ludzkie kości. Podejrzewano, że mogą należeć do jednej z zaginionych w latach 80. nastolatek. To jednak kości mężczyzny, który zmarł znacznie wcześniej - podaje Reuters.

W czasie prac budowlanych w podziemiach nuncjatury Watykanu w Rzymie odnaleziono prawie cały szkielet, a także inne fragmenty kości. Teren odnalezienia szczątków jest obszarem eksterytorialnym i należy do Stolicy Apostolskiej.

Szczątki odnaleziono 30 października7 listopada.

Watykan. Odnalezione kości nie należą do zaginionych nastolatek

Media zaczęły spekulować, że mogą one należeć do zaginionej w 1983 roku 15-letniej córki pracownika Watykanu, Emanueli Orlandi lub do 15-letniej Mirelli Gregori, która zaginęła zaledwie 40 dni wcześniej.

Zaginięcie dziewczynek początkowo wiązano z działaniem tureckich aktywistów, którzy domagali się uwolnienia Mehmeta Ali Agcy, który dokonał zamachu na papieża Jana Pawła II.

Jak podaje Reuters, badania DNA zaprzeczają tezie, by kości należały do którejś z dziewczynek. Badania wykazały, że należały do mężczyzny, który zmarł przed 1964 rokiem.

Więcej o:
Komentarze (88)
Watykan. Odnalezione kości nie należały do zaginionych nastolatek
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 19 razy 17

  Przekaz do przestepcow poszedl jasny.. jezeli chciecie skutecznie ukryc cialo zrobcie to w Watykanie.... :) jest tam tyle niewygodnych trupow ze cialo odnajdzie sie najwczesniej po 50 latach

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 14

  Na pewno wierzę jak to sprawdzały Watykańskie służby to musi być prawda

 • coelka

  Oceniono 15 razy 13

  W ogródkach to się zakopuje ofiary morderstwa. Tamte dwie być może są gdzieś obok. Wszyscy wiemy co się wyprawia i wprawiało za murami Watykanu

 • zbych21

  Oceniono 15 razy 11

  Kim był ten mężczyzna? Jak zmarł? Jak znalazły się tam jego szczątki? Jeśli nie wiadomo, to nie piszcie, że zagadkę rozwiązano.

 • pedro.666

  Oceniono 15 razy 11

  Dziewczynki w Watykanie? Niemożliwe. To musiał być ministrant

 • yamako

  Oceniono 14 razy 10

  Przydadzą się na relikwie.

 • Andrea Gajos

  Oceniono 9 razy 9

  A te drugie szczątki , które znaleziono kilka dni później?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX