Donald Trump grozi użyciem "śmiercionośnej siły" wobec imigrantów z Ameryki Środkowej

Z okazji Święta Dziękczynienia Donald Trump wykonywał zwyczajowe telefony do przedstawicieli amerykańskiego wojska w różnych częściach świata. Podczas rozmów przyznał rozważa zamknięcie granicy z Meksykiem. - Jeżeli będą musieli, to użyją śmiercionośnej siły - stwierdził.

- Jeśli dojdzie do sytuacji, że zaczniemy tracić kontrolę lub nasi ludzie zostaną ranni, zamkniemy granicę z naszym krajem do czasu, aż tę kontrolę odzyskamy - stwierdził Donald Trump, zaznaczając, że chodzi o całą południową granicę. Prezydent USA ujawnił również podczas rozmowy, że nie wyklucza użycia siły. - Jeżeli będą musieli, to użyją śmiercionośnej siły - powiedział, odnosząc się do możliwości żołnierzy rozlokowanych w rejonie granicy.

Na początku tygodnia Donald Trump wysłał na granicę z Meksykiem 6 tys. żołnierzy, którzy mają ochronić Stany Zjednoczone przed napływem migrantów z Ameryki Środkowej, między innymi Hondurasu, Salwadoru, Kolumbii i Wenezueli. Polityk nazywa imigrantów "inwazją" i zaznacza, że w wielu przypadkach to niebezpieczni ludzie. 

Prezydent USA chciał również uniemożliwić imigrantom składanie wniosków o azyl - w tym celu 9 listopada podpisał rozporządzenie wykonawcze, które pozwala automatycznie odrzucać wnioski, składane przez osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę z Meksykiem. Miało ono mieć zastosowanie przez 90 dni. We wtorek jednak jego stosowanie wstrzymał sędzia federalny Jon Tigar z San Francisco. Uznał w ten sposób zażalenie organizacji broniących praw człowieka, które zaskarżyły decyzję Trumpa. Prezydent USA zapowiedział, że odwoła się do Sądu Najwyższego. 

Więcej o:
Komentarze (157)
Donald Trump grozi użyciem "śmiercionośnej siły" wobec imigrantów z Ameryki Środkowej
Zaloguj się
 • pener1986

  Oceniono 20 razy 14

  Przez lata zaniedbań w USA żyje obecnie ponad 20mln nielegalnych imigrantów. Taka masa taniej siły roboczej w sposób drastyczny obniża zarobki robotników amerykańskich. Jeszcze w latach 80 i na początku 90 lewica postulowala ograniczenie migracji celem ochrony klasy robotniczej USA, dzisiaj lewica krzyczy wincej! Trump działa w tym przypadku na korzyść robotników amerykańskich, wzmacniając ich pozycje na rynku pracy. Można rzec, iż jego działania mają lewicowe zabarwienie, są motywowanie względami socjalnymi.

  Co do samej karawany, to kilka lat temu w Europie pewna Pani powiedziała wpuścić ich, wypuścili, przyszli następni ich też wypuścili, skończyło się na kilku milionach migrantow, wzroście nacjonalizmu, nerwowym wycofywaniem się z błędnej decyzji i problemami społecznymi. Może warto wyciągać lekcje z historii, szczególnie tak niepodległej?
  W Ameryce Południowej miliony chętnie przesiedli się do USA, lepiej to zatrzymać na starcie, niż później strzelać w desperacji do tych milionów ludzi. Decyzja Trumpa jest całkowicie racjonalna i odpowiedzialna.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 18 razy 14

  Święto Dziękczynienia zawdzięcza swój początek przybyszom, którzy na statku "Mayflower" przypłynęli jesienią 1620 r. do wybrzeży Cape Cod i na terenach dzisiejszego stanu Massachusetts założyli kolonię Plymouth. Jesienią następnego roku, po przetrwaniu ciężkiej zimy, która zabiła ponad połowę pielgrzymów, wspólnie z Indianami obchodzili rodzaj dożynek, dziękując Bogu za przeżycie i pierwsze obfite zbiory.
  A potem Ci europejscy imigranci rozprawili sie z Amerykanami za pomocą broni palnej i swoich wirusów.

 • medycynaradziecka

  Oceniono 33 razy 9

  Wygląda to tak jakby ktoś organizował tę całą migracyjną katastrofę. Biedni idą do bogatych. Na razie niby po pomoc.... Ale co dalej? Ja ich tu nie chcę.

 • czarna_zoska

  Oceniono 16 razy 8

  Widze, ze trole z fabryki w Petersburgu nadaja na calego. Zdrastwujtie ;)

 • harari

  Oceniono 13 razy 7

  .
  Najwyższa pora wyludnić ziemie, depopulacja jest konieczna. Ziemia jest juz wystarczająco przeciążona. Imigrantów nie wolno wpuszczac zarówno do USA jak i Europy zaś ilość mieszkańców Afryki należy zredukować wszelkimi możliwymi sposobami.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 21 razy 7

  Indianie przywitali zabiedzonych bialych imigrantow potrawka z indyka. Taka jest legenda Swieta Dziekczynienia.
  A potem biali ich odstrzelili a tych co przezyli - zamkneli w rezerwatach rabujac ich ziemie ...'and the rest is history'.
  2018. Trump, potomek niemieckich imigrantow z rodziny Drumpf daje upust sowjej nienawisci do WSZYSTKICH OBCYCH.

 • bratjolki

  Oceniono 15 razy 5

  Imigrantów?

  Imigranci składają wnioski.

  Aaaa. Wy mówicie o "imigrantach Sorosa"....

 • poppers68

  Oceniono 7 razy 5

  Społeczeństwom europejskim i amerykańskim nie daje się możliwości wyboru.
  Stawia się nas albo po stronie poprawności politycznej dławiącej w swojej hipokryzji aspekt autentycznego niebezpieczeństwa jakie niosą tabuny emigrantów w większości specjalnie niezainteresowanych pracą w zamożnej Europie lub Ameryce. Za to a jakże, zdeterminowanych aby korzystać z socialu albo ( co nagminne wśród młodych) wejść na przestępczą stronę.

  Z drugiej strony raczy nas się hasłami prawicowymi o szowinistycznym wydźwięku, który zamieniony w czyny lat 30 tych XX wieku doprowadziły do masakry milionów ludzi. I tych prawicowych i tych lewicowych i tych spoza obu kategorii. WSZYSTKICH.

  Obecna emigracja nie ma nic wspólnego z romantyzmem emigracji lat kryzysu gospodarczego lub jeszcze wcześniejszych, gdy ludzie z biednych krajów wędrowali do tych trochę zamożniejszych, które dały Im pracę i pozwoliły na awans w drabinie społecznej.
  Teraz mamy sytuację inną.
  Teraz jest ochota na korzystanie z wypracowanego potencjału przez społeczeństwa zamożne i oczekiwanie, że te społeczeństwa będą od teraz karmić i nas :)
  Tak to niestety wygląda. A o prawach człowieka lepiej nie dyskutujmy, bo nazbyt często obecnym już w Europie czy Stanach imigrantom, prawa innych osób latają koło pióra......
  Pokazują to relacje w enklawach imigranckich, pokazuje częstotliwość agresji wobec swoch pobratymców muzułmańskich ( na przykład ) oraz rdzennych obywateli kraju. Co widać w zamachach nie zawsze organizowanych przez ISIS - częściej organizowanych przez mentalość ich
  " autorów"

 • medycynaradziecka

  Oceniono 17 razy 5

  Wypadałoby napisać, że Meksykanie też mają dość tych "gości"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX