Bruksela. Nożownik zaatakował policjanta. Motywy sprawcy są nieznane

Dziś rano w centrum Brukseli nożownik zaatakował policjanta. Motywy jego działania wciąż nie są znane.

Jak podają lokalne media, atak nożownika mógł być atakiem terrorystycznym, jednak policja podkreśla, że wciąż jest za wcześnie, aby określić, co było motywem sprawcy.

Nożownik zaatakował policjanta. Jego motywy nie są znane

Do ataku doszło o godzinie 5:30 czasu lokalnego. Policjant został dźgnięty w szyję. Kiedy mężczyzna go zaatakował, inni funkcjonariusze strzelili do nożownika i zranili go. Do zdarzenia doszło nieopodal słynnego Wielkiego Pałacu w Brukseli. Ranny policjant trafił do szpitala. Życiu jego oraz napastnika nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Jak podaje "The Telegraph", nożownik jest osobą znaną policji, jednak nigdy nie był związany z zamachami terrorystycznymi. Rzeczniczka prasowa brukselskiej policji Illse Van de Keere powiedziała, że jest za wcześnie, aby wysunąć jakiekolwiek oświadczenia na temat tego, czy atak był związany z terroryzmem. Zaznaczyła także, że na chwilę obecną nie można też potwierdzić doniesień mówiących o tym, że przed atakiem nożownik krzyknął "Allahu Akbar" co oznacza "Bóg jest wielki".

Więcej o:
Komentarze (64)
Bruksela. Nożownik zaatakował policjanta. Motywy sprawcy są nieznane
Zaloguj się
 • karrampa

  Oceniono 20 razy 16

  Wow, jeden ubogacacz w "praworządnym" i multikulturalnym kraju i od razu większa skala przemocy niż podczas marszu 250 000 "faszystów" w stolicy "niepraworządnego" i "autorytarnego" państwa.
  Coraz trudniej to nawet lemingom łykać, ale ciągle próbują.

 • zdzisiek66

  Oceniono 15 razy 11

  Policja nie może ustalić, czy napastnik miał na imię Mohamed, czy Abdul. W sprawie imienia sprawcy trwa intensywne śledztwo, jest jednak za wcześnie na jakiekolwiek oświadczenia.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 14 razy 10

  niemieckie media pisza co innego :-)
  Messerattacke in Brüssel: Polizist verletzt – „Allahu Akbar“-schreiender Angreifer niedergeschossen

  uwaga blokowanie komentow 3,2,1

 • ben.zilbersztajn

  Oceniono 9 razy 9

  Allahu Akbar - tradycyjne ludowe belgijskie zawołanie oznaczające frustrację z powodu braku słynnych belgijskich nadziewanych pralinek, ostrzegające otoczenie przed niedocukrzeniem.

 • leninnus

  Oceniono 13 razy 9

  Na pewno to był Polak, szczególnie ksiądz katolicki....
  A jednak chyba nie - bo mielibyśmy już dumne nagłówki - Polacy mordują :)
  Dziwię się że nie podano informacji w ten sposób: NÓŻ zaatakował policjanta. Mohammad próbował powstrzymać nóż kilkanaście razy, jednak bezskutecznie :)

 • kinio101

  Oceniono 8 razy 6

  A co na ten temat pisze prasa belgijska? Ano pisze: "Według naszych informacji sprawcą jest Issam T. (33). Został dopiero co zwolniony z więzienia, gdzie odsiaduje wyrok po serii kradzieży z rozbojem. W 2014 r. został aresztowany po próbie zabójstwa i w związku z nielegalnym posiadaniem broni. W zeszłym miesiącu został zwolniony przez sąd, pomimo negatywnej opinii prokuratora". Bez komentarza.

 • latrynawyborcza

  Oceniono 5 razy 5

  I to nieprawda, że dach był dziurawy tym bardziej, że prawie w ogóle nie padało.

 • beton44

  Oceniono 5 razy 5

  Głównym problemem w Belgii - ja wiem bo czytam Wyborczą - są nieintegrujący się Polacy.

  Zapewne ten Belg protestował przeciwko polskim ksenofobom, faszystom, nazistom i antysemitom !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX