Sześciometrowe fale uszkodziły blok na Teneryfie. Konieczna była ewakuacja mieszkańców

Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie borykały się w ostatnich dniach z trudnymi warunkami pogodowymi. Fale u wybrzeży sięgały nawet sześciu metrów. Na Teneryfie zniszczyły blok mieszkalny.

Silna burza morska uderzyła w wybrzeże Teneryfy w sobotę. Według lokalnych mediów fale sięgały nawet sześciu metrów i doprowadziły do poważnych szkód - uszkodziły m.in. apartamentowiec w kurorcie Mesa del Mar, z którego trzeba było ewakuować mieszkańców.

Teneryfa. Ogromna fala uszkodziła blok

Łącznie z powodu sztormu ewakuowano kilkadziesiąt osób. W związku z burzą wiele plaż, dróg i basenów w pobliżu Mesa del Mar zostało zamkniętych. Na facebookowym profilu Severe Weather Europe opublikowano nagranie, na którym widzimy, jak ogromna fala uderza w budynek i zrywa balustrady aż do wysokości trzeciego piętra (aby odtworzyć nagranie z Facebooka, kliknij w pole poniżej).

Powodzie w Hiszpanii

Napięta sytuacja trwała do poniedziałku, ale nie tylko na Wyspach Kanaryjskich było poważnie. W południowo-wschodniej Hiszpanii ulewny deszcz spowodował powodzie. Udostępnione przez portal Severe Weather Europe nagrania pokazuje ulice w Murcji zalane wodą (razem z samochodami).

Więcej o:
Komentarze (23)
Sześciometrowe fale uszkodziły blok na Teneryfie. Ewakuowano mieszkańców
Zaloguj się
 • Halinus F.

  Oceniono 10 razy 10

  Natura...niektórzy nazywają ją Matka Natura. Była jest i będzie. Nie jesteśmy jej potrzebni. Będzie istniała bez człowieka. Ma inne "dzieci". Ptaki, zwierzęta, robaczki, motylki ale także drzewa, kwiaty, rzeki, jeziora itd.... My ludzie jesteśmy niesforni. A niesforne dzieci są przyprowadzone do porządku. Przez Matkę Naturę.

 • Big Rey

  Oceniono 7 razy 7

  Mieszkam od lat W Hiszpanii.. Takie bloki stawiają tylko i wyłącznie dla obcokrajowców by mieli morze/ocean na wyciągnięcie ręki. :) Wysoka cena za metr i koszty ubezpieczenia tego gdy apartamenty w odległości 50/100 m od klifu można kupić za połowę tej stawki.

 • smiki48

  Oceniono 6 razy -2

  totalna bzdura. Wczoraj na Teneryfie trochę mocniej niż normalnie wiało, a fale miały maks. 2 metry. Tylko fala przybojowa w szczególnych warunkach mogła rozbryzgiwać się na wysokości do 6 - 10 metrów.

 • yaspiman

  Oceniono 10 razy -6

  to aż tak ważne wydarzenie, żeby o tym pisać?

 • twzelnik

  Oceniono 8 razy -6

  I to dowodzi, że to Unia się myli w sprawach demokracji!

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 18 razy -18

  Nie blok ale apartamentowiec!
  Określenie „blok” to pomysł komunistów aby żelbetonowe koszary robotnicze (blokowiska) upodobnić nazwą do „bloków” w obozach pracy. Chodziło o poniżenie i etykietowanie robotników kwaterowanych w „blokach”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX