Strzelanina w Chicago. Napastnik zaczął zabijać przed szpitalem, a potem wbiegł do środka

Trzy osoby zginęły z ręki uzbrojonego mężczyzny, który wtargnął do szpitala w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Wstępnie podaje się, że napastnik znał pierwszą ze swoich ofiar.

Najpierw mężczyzna zastrzelił, jeszcze przed szpitalem, lekarkę. BBC, powołując się na informacje służb, podaje, że sprawca i ofiara znali się, prawdopodobnie byli w związku. Nieznany jest jednak motyw ataku. 

Po zastrzeleniu kobiety przed szpitalem napastnik wbiegł do budynku, gdzie zastrzelił farmaceutkę, która wychodziła właśnie z windy i policjanta, gdy ten odpowiedział ogniem. Nie żyje także sam napastnik. Nie wiadomo czy popełnił samobójstwo, czy zginął od kul z policyjnej broni. W szpitalu wybuchła panika, lekarze i pacjenci wybiegli przez budynek.

Mer Chicago Rahm Emanuel mówił dziennikarzom, że to kolejny smutny dzień w historii miasta. - Chicago straciło lekarkę, farmaceutkę oraz oficera policji. Każdy z nich robił to, co robi codziennie, to co kocha robić. To łzy padające na duszę naszego miasta. To twarz i działanie szatana - powiedział.

Podczas wymiany ognia został ranny także inny policjant. Paradoksalnie uratował go pistolet. Napastnik trafił w kaburę policjanta, a kula utkwiła w jego broni. 

Niemal w tym samym czasie doszło do strzelaniny w Denver, w której zginęła jedna osoba, trzy zostały ranne. Ujęto na razie jednego z dwóch uzbrojonych bandytów - sprawców zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (55)
Strzelanina w Chicago. Napastnik zaczął zabijać przed szpitalem, a potem wbiegł do środka
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 19 razy 13

  Jedyna wolność jaka jeszcze została Amerykanom, to prawo do śmierci w strzelaninie z udziałem jakiegoś obłąkanego psychopaty... Reszta praw już od dawna istnieje tylko na papierze... Ciekawe, że znowu zabrakło jakiegoś postronnego, przypadkowego bohaterskiego obywatela, który korzystając z prawa do posiadania broni, zabił napastnika i uratował wszystkich tych, którzy z tego prawa nie chcieli skorzystać... No, ale może następnym razem...

 • Kris P

  Oceniono 21 razy 13

  Ten i pozostałe przypadki nie miały oczywiście wcale związku z szerokim dostępem do broni.
  Przecież ci wszyscy ludzie i tak by zginęli np. od noża sprawcy, prawda kukizowcy?

 • Misiek 007

  Oceniono 18 razy 12

  Trzeba wydać stałe ostrzeżenie dla wyjeżdżających do USA, że jadą tam na własną odpowiedzialność a zginąć mogą w każdym miejscu i w każdej chwili

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 17 razy 9

  każdy hamerykaniec przy urodzeniu powinienem dostawać 2 karabiny i worek granatów

 • jestem-tu

  Oceniono 9 razy 7

  Czy tłumacze w końcu nauczą się? Nie oficer policji, tylko funkcjonariusz. Debilni tłumacze najniższego stopniem policjanta nazywają oficerem.

 • gaculu

  Oceniono 8 razy 4

  Jak można szatana obwiniać za czyny ludzkie... To ludzie strzelają nie szatan. Szatan to tylko wymówka wierzących by usprawiedliwić niemoralne uczynki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX