Korea Północna: Kim Dzong Un obserwował testy nowej broni. "Nie ukrywał radości"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un obserwował próby nowo opracowanej broni - donosi północnokoreańska agencja prasowa KCNA.

Kim Dzong Un miał dokonać inspekcji poligonu Akademii Nauk Obrony Narodowej i obserwować test niedawno opracowanej najnowocześniejszej broni. Nie ma pewności co do tego, jaka to broń.

Korea Północna testuje nową broń. Nie ma pewności, co to za broń

Według KCNA test nowej broni przebiegł pomyślnie, a przywódca Korei Północnej "nie ukrywał radości". Koreańskie agencje prasowe podają rozbieżne informacje na temat tego, jakiego rodzaju broń była testowana - południowokoreańska agencja prasowa Yonhap poinformowała, że była to broń strategiczna, natomiast północnokoreańska KCNA określiła ją mianem broni taktycznej.

- Dzisiejszy rezultat jest kolejną demonstracją naszych szybko rozwijających się zdolności obronnych całego regionu i przełomem we wzmacnianiu naszych zdolności bojowych - relacjonuje słowa Kim Dzong Una agencja prasowa KCNA. Przywódca Korei Północnej miał także podkreślić, że szczególnie zainteresowany nowym systemem broni był ojciec przywódcy Korei Północnej, Kim Dzong Il.

Jaką broń testują koreańczycy? AS: nie wydaje się, aby była to broń nukrealna

Amerykańska agencja Associated Press oceniła, że testy nowej broni w Korei Północnej nie są prawdopodobnie testami broni nuklearnej ani pocisków rakietowych. AP podkreśla jednak, że przeprowadzenie prób z bronią przez północnokoreańskiego przywódcę może wpłynąć na relacje pomiędzy Pjongjangiem i Waszyngtonem, które w dalszym ciągu próbują ustalić warunki rozbrojenia nuklearnego półwyspu koreańskiego. Rokowania pomiędzy prezydentem USA Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem utknęły w martwym punkcie po czerwcowym spotkaniu przywódców w Singapurze. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Korea Północna. Kim Dzong Un obserwował testy nowej broni
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 5

  A ja myślałem, że ten na zdjęciu to Hatakumba. Ta fryzurka...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 13 razy 5

  A JAREK ZE SWOJĄ MAFIĄ OBSERWUJĄ JAK IM SIĘ PALI POD DUPSKAMI!

 • wk-19

  Oceniono 6 razy 4

  Płaszczak powinien to zobaczyć.!

 • cob22

  Oceniono 8 razy 2

  Zrzucaja worki z ryzem ze smiglowcow Macierewicza.

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 2

  Byc moze ostatnie zachowanie Kima to sposob na pokazanie Koreanczykom z PLn. jak to zachód i Korea Pld sie boja... moze podali w tych jego wiadomosciach, ze caly Swiat obawia wie Korei Pln. i probuja zalagodzic sytuacje. Wszystko dla celów propagandowych. Przy okazji Kim obejrzal jak wyglada system obrony Korei Pld....

 • justas32

  Oceniono 8 razy 2

  W sumie pozazdrościć. Biedna Korea tworzy nową broń - a w Polsce żołnierze na ćwiczeniach Nato biegają z drewnianymi atrapami karabinów ...

 • Malcolm X

  Oceniono 1 raz 1

  Wspaniały Kim! To brat mojego kolegi i dlatego wiem co mówię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX