Afera KNF. Dziennikarze ujawniają, jaka będzie linia obrony Marka Chrzanowskiego

W związku z udziałem w aferze KNF, jej były już szef Marek Chrzanowski, będzie bronił się twierdząc, że ujawniony przez "Gazetę Wyborczą" zapis rozmowy jest "sfałszowany" - podaje radio RMF FM.

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski złożył dymisję w związku z publikacją "Gazety Wyborczej" o propozycji korupcyjnej, jaką miał złożyć właścicielowi Getin Noble Banku i Idea Banku, Leszkowi Czarneckiemu.

Chrzanowski po wybuchu afery KNF mówił, że "nie rozważa rezygnacji", jednak niedługo później poinformowano o jego dymisji. W pierwszym komunikacie KNF odrzucano zarzuty, jakie wynikają z ujawnionej rozmowy. Teraz radio RMF FM podaje, jaka - wg ustaleń reporterów - ma być linia obrony Chrzanowskiego. 

"Taśma zmanipulowana"

Chrzanowski na bronić się przekonując, że nagranie zostało "pocięte" i zmanipulowane, a w rozmowie pojawiały się inne wątki, których na taśmie nie ma. Ponadto były szef KNF ma mówić, że wcale nie napisał na kartce, że w zamian za "spokój" polecony przez niego pracownik ma zarabiać "1 proc. wartości banku". Nie istnieje nagranie wideo ze spotkania. a w rozmowie nie padają wprost słowa o 1 procencie. 

Wcześniej RMF FM podawało, że rekomendowany do pracy w banku Grzegorz Kowalczyk miał być "szpiegiem szefa KNF w grupie Getin Noble Bank". 

Afera w KNF - to trzeba wiedzieć:

Więcej o:
Komentarze (193)
Afera KNF. Chrzanowski ma bronić się mówiąc o "sfałszowanej taśmie"
Zaloguj się
 • genio5712

  Oceniono 62 razy 48

  Ziobro już coś kombinuje twierdząc, że nie otrzymał oryginalnego nośnika. Może go zniszczył jak laptopa przed laty.

 • g.lesio

  Oceniono 56 razy 46

  Rywin też się bronił, mówiąc, że taśma została sfałszowana.
  Żałosne typy rządzą obecnie nami - nawet porządnie kraść bez śladów nie potrafią.

 • music0

  Oceniono 45 razy 37

  Szpiegiem ???? Chyba słupem, przez którego miało przejść 40mln , a z pewnością większa część z tej kwoty do łap Chrzanowskiego.

 • jxl82

  Oceniono 41 razy 33

  "Nie istnieje nagranie wideo". No popatrz i nie "autoryzowałeś" wywiadu. Skandal!

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 33 razy 31

  A poza tym publikując GW złamała jego prawa autorskie i nie miała praw do tego dzieła. Teraz służby muszą stanąć na głowie by wykazać jego niewinność, bo jakby zaczął sypać powiązania rekieterskie w tym związku przestępczym zwanym medialnie "dobrą zmianą" to zatopiłby ich do samej góry.
  Przecież wiadomo,że Srebrna nie ma takich funduszy by samodzielnie zbudować takiego giganta jak Srebrna Tower i trzeba pozyskiwać środki gdzie się da ( Orlen, KGHM, banki).

 • june-of-44

  Oceniono 41 razy 29

  Biedny Marek - został wrobiony. A jego kolega z Częstochowy - pan Kowalczyk o niczym biedaczyna nie widział. Nawet o tym że zasiada w radzie nadzorczej Plus Banku. Co za dwa nieboraki....
  Może by w necie skrzyknąć jakąś akcję crowdfundingową na te dwie zagubione, bezbronne owieczki. Może jakieś esemesy "pomagam" ze wsparciem dla tych dwóch sierotek.
  Może Mateusz z "naszą Beatą" zaproponowałby "38 milionom Polek i Polaków" (jak mawia pani Wasserman) taka akcję w orędziu po głównym wydaniu dziennika TVP?

 • crowley_666

  Oceniono 38 razy 28

  Na nagraniu słychaś wybuchy parówek!!!!!

 • krynolinka

  Oceniono 30 razy 26

  Jasne, bo takie sfałszowane taśmy to można kupić w każdym sklepie ze sfałszowanymi taśmami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX