Lincz w Meksyku. Dwóch niewinnych spalonych żywcem. Podejrzewano ich o porywanie dzieci

Światowe media opisują wstrząsającą historię, która wydarzyła się kilka miesięcy temu w niewielkim miasteczku w Meksyku. W męczarniach zginęło tam dwóch mężczyzn, których podejrzewano o handel dziecięcymi organami. Ofiary były jednak niewinne.

Plotki o grasujących w rejonie porywaczach dzieci były rozprzestrzeniane w sierpniu za pomocą wiadomości w aplikacji WhatsApp. Podawali je między sobą mieszkańcy niewielkiego miasta Acatlan w Meksyku - podaje BBC. W wiadomościach ostrzegano, że porywacze handlują dziecięcymi organami. Ta informacja była jednak tzw. fake newsem.

Rozprzestrzenianie fałszywej informacji zbiegło się z zatrzymaniem przez policję 21-letniego Ricardo i jego wujka, 43-letniego Alberto. Według policji mężczyźni nie popełnili żadnego przestępstwa, zostali jednak przewiezieni na lokalny komisariat w związku z "zakłócaniem porządku". 

Tłum zgromadzony przed komisariatem był jednak przekonany, że policja zatrzymała porywaczy dzieci. Grupa ludzi otworzyła policyjną bramę i wyciągnęła na zewnątrz Ricardo i Alberto. Mężczyźni zostali pobici, następnie wylano na nich benzynę.

 

Według relacji BBC Ricardo zmarł z powodu licznych obrażeń, ale Alberto wciąż był żywy, gdy podpalano obu mężczyzn. Obaj nie przeżyli bestialskiego ataku.

Dla bliskich całe zdarzenie było szokiem. - Był dobrym człowiekiem, nie zasłużył na taką śmierć - komentowała żona zabitego Alberto. - Straciłam wnuka, który był dla mnie jak syn. Oskarżyli ich o przestępstwa bez żadnych dowodów - mówiła babcia Ricardo.

Jak podają lokalne władze, pięć osób usłyszało zarzuty podżegania do przestępstwa, a inne cztery - zarzut zabójstwa.

Czy wiesz, co robić w przypadku zadławienia?

Więcej o:
Komentarze (128)
Lincz w Meksyku. Dwóch niewinnych spalonych żywcem. Podejrzewano ich o porywanie dzieci
Zaloguj się
 • pasti2

  Oceniono 74 razy 60

  Masz Cejrowski swój piękny kraj, który tak zachwalasz i polecasz jaka tam wolność i wszyscy tacy pobożni - to może skoro i tak masz ich obywaltelstwo i lokum tam to spie...j raz na zawsze ?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 69 razy 51

  Meksyk- bardzo katolicki kraj, wielbią tam Matkę Boską z Gudelupe.

 • sector23

  Oceniono 30 razy 26

  Meksykanie to szajbusy, choć generalnie fajni ludzie. Wielokrotnie spotkałem się z takim porównaniem: Polska Meksykiem Europy i coś w tym jest!

 • vontomke

  Oceniono 27 razy 19

  Mentalny pis jest wszędzie. Nawet tutaj wystarczy poczytać forum pod jakąkolwiek informacją o zbrodni, każdy przelicytowuje się jakby ukarał sprawcę. Prymitywna mściwość jest wbudowana w umysł pisowca.

 • fctheduck

  Oceniono 18 razy 16

  Tak działa odpowiednio zachęcony suweren. Po fakcie wszyscy gdzieś się ulatniają, zostają tylko zgliszcza...

 • tzwpanstwopislamskie

  Oceniono 13 razy 13

  Meksykanski Kurski wmowil ciemnocie ........

 • silthor

  Oceniono 19 razy 13

  Podobne zdarzenia miały już miejsce w Indiach. Wedle niedawnego artykułu BBC w podobnych linczach zginęło już tam ponad 20 niewinnych osób. Też fałszywe informacje o porywaczach dzieci. Głupota bezrefleksyjnego tłumu plus świat wirtualny daje przerażające efekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX