Korea Północna nadal posiada co najmniej 13 baz nuklearnych. Raport Amerykanów

Amerykańskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) poinformowało o tym, że na terenie Korei Północnej istnieje co najmniej 13 baz nuklearnych.

W poniedziałek 12 listopada Amerykańskie Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych opublikowało raport, z którego wynika że w Korei Północnej jest co najmniej 13 baz nuklearnych, które wciąż funkcjonują. O odkryciach CSIS na łamach gazety "The Washington Post" opowiedział dyrektor programu Parallel Cell Victor Cha. Raport CSIS powstał na podstawie odkryć wywiadowczych z kilku różnych państw, zdjęć satelitarnych, a także zeznań koreańskich dezerterów.

CSIS informuje: istnieje 13 baz nuklearnych na terenie Korei Północnej

Z raportu CSIS wynika, że w Korei Północnej jest minimum 13 baz nuklearnych, a może być ich nawet 20. Ich prace wciąż nie zostały wstrzymane. Jedna z baz znajduje się niespełna 150 kilometrów od Seulu, stolicy Korei Południowej. Baza ta znajduje się w górzystym, trudno dostępnym terenie i jest strzeżona prze Koreańską Armię Ludową. Z raportu CSIS wynika, że spełnia ona przede wszystkim rolę magazynu i nie jest wyrzutnią pocisków balistycznych.

Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego. Umowa pomiędzy USA i Koreą

Przypomnijmy, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oraz przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zobowiązali się do pracy na rzecz denuklearyzacji podczas czerwcowego szczytu w Singapurze. W czasie spotkania przywódcy obu państw podpisali porozumienie, w którym prezydent USA Donald Trump zobowiązał się do zapewnienia gwarancji bezpieczeństwa Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej, a Kim Dzong Un potwierdził swoje zaangażowanie w całkowitą denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Więcej o:
Komentarze (8)
Korea Północna posiada co najmniej 13 baz nuklearnych
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  W najgorszym razie przeprowadzi się denuklearyzację metodą "na Osirak".
  Prawdopodobnie jednak akcja Prezydenta USA polegała na rozerwaniu współpracy Kima z Iranem i wyśpiewaniu przez Kima szczegółów technicznych.

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 3 razy 1

  A Ir Kim Kwa Kwa Kwacz?

 • Dawid Banasiak

  0

  Wszyscy piszą o tym że Kim się nie roizbraja. Ja natomiast czytałem bardzo mondry komentarz przed. Szczytem Trump - Kim a mianowicie że stany po tym jak Kim się rozbroji uznają że ma pochowane rakiety i przywiozą demokracje do rozbrojonej Korei. Zwrucie wtedy uwage jeśli to się stannie dlaczego Kim wtedy nie urzyje rakiet. Bedzie powtórka z Iraku.

 • byann

  0

  Już była konferencja prasowa na ten temat w stylu Collina Powella?

 • jrb11

  Oceniono 5 razy -1

  Dopoki ekcepcjonaliaci zza oceanu nie zostana wyrzuceni z Korei Poludniowej nic sie tam nie zmieni.Korea Polnocna jest zbyt madra by wierzyc jakims anglo-sasom.

 • jurii.sachar

  Oceniono 17 razy -11

  wpuścić tam Czarneckiego z dyktafonami i pajaców w koszulkach z konstytucją, ponagrywają i wprowadza tam demokrację i wolne sądy, POwolaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX