Strzelanina w Kalifornii. Napastnik wszedł do baru pełnego studentów. Jest wiele ofiar

W nocy doszło do strzelaniny w jednym z barów w amerykańskiej miejscowości Thousand Oaks w Kalifornii. Policja informuje o 12 ofiarach śmiertelnych. Nie żyje również napastnik - to 13 osoba, która zginęła.

Do strzelaniny w Kalifornii doszło w nocy około godziny 23 czasu lokalnego. Do jednego z barów w miejscowości Thousand Oaks wtargnął napastnik. Policja informuje o 12 ofiarach śmiertelnych. 

Strzelanina w barze w Kalifornii

Amerykańskie media poinformowały o strzelaninie w barze Boarderline w Kalifornii. Odbywała się tam impreza poświęcona country, która przyciągnęła setki osób, głównie studentów. 

Około godziny 23:20 do środka wtargnął mężczyzna. Świadkowie mówią, że w pewnym momencie usłyszeli strzały. Mówi się, że wcześniej podejrzany wrzucił do pomieszczenia świecę dymną (policja nie potwierdza na razie tej informacji). Klienci lokalu byli w szoku, wielu z nich mówi, że nie wierzyło, że to prawdziwe strzały. Dodają, że to bardzo spokojna okolica.

Oddał pierwszy strzał i wiedziałem, że to dzieje się naprawdę. Mój syn w to nie wierzył, musiałem pociągnąć go na ziemię i zasłonić. Widziałem, jak ten mężczyzna strzela najpierw w kierunku bramkarza, a potem w stronę kasjerki - to była młoda dziewczyna

- mówił jeden ze świadków w rozmowie z ABC.com.

Około godziny 3 w nocy czasu lokalnego (około południa czasu polskiego) amerykańska policja poinformowała o 12 ofiarach śmiertelnych. Jedenaście z nich to cywile. Dwunastym był oficer z biura szeryfa, który zjawił się na miejscu - weteran z 29-letnim doświadczeniem. Nie żyje również napastnik - to 13 osoba, która zginęła tej nocy. Gdy policja zjawiła się na miejscu, sprawca był postrzelony. Nie wiadomo czy zginął od samobójczej kuli czy podczas strzelaniny.

Są również ranni. Mówi się o 10-15 poszkodowanych. Wielu z nich ucierpiało podczas ucieczki, np. wybijając szyby, aby wydostać się na zewnątrz.

Mówi się o jednym sprawcy. Na razie jego tożsamość nie jest znana. Świadkowie opisują go jako mężczyznę ubranego na czarno z brodą i w okularach. Policja nie podaje żadnych szczegółów.

Jak wynika z danych Gun Violance Archive tragedia barze Borderline w Kalifornii to już 307 strzelanina, do której doszło w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o:
Komentarze (183)
Strzelanina w Kalifornii. Napastnik wszedł do baru pełnego studentów. Jest wiele ofiar
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 33 razy 25

  a ten smieszny Kukiz chce nas wszystkich uzbroic, zeby bylo w Polsce jak u Amerykancow!

 • monodeluxe

  Oceniono 33 razy 19

  "gdyby każdy ze studentów miał przy sobie broń półautomatyczną mógłby odpowiedzieć zmasowanym ogniem w napastnika i ofiar byłoby znacznie mniej"...amerykanie to banda skończonych idiotów

 • sztucznypolak

  Oceniono 22 razy 16

  Dajcie nam bron, to sie obronimy!
  Najlepiej Abramsy.

 • taroudant

  Oceniono 21 razy 13

  I tak dużo czasu minęło od poprzedniej masakry. Następna statystycznie za miesiąc, gdzieś w szkole.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 25 razy 13

  zaprawde powiadam wam, kazdy Amerykanin bedzie sie czul bezpiecznie, jak bedzie po ulicach czolgiem jezdzic, w domu bedzie mial cekaem i wyrzutnie rakietowa, a na plecach 2 Kalachy!

 • pasti2

  Oceniono 22 razy 12

  To co - 100 osób i żaden "dobry z bronią" nie powstrzymał " złego z bronią" ? Co tu dużo mówić - te informacje ze stanów to to samo, co głód w Afryce i zamach w Afganistanie - niestety znieczulica

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 23 razy 11

  każdy hamerykaniec przy urodzeniu powinien dostać darmowy karabin, pistolet i łuk

 • sim.salabim

  Oceniono 17 razy 9

  312 dni tego roku i 307 strzelanina, do której doszło w tym roku w Stanach Zjednoczonych.
  WIdac w Hameryce, dzien bez masakry to dzien stracony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX