USA. Donald Trump usuwa dawnego sojusznika. Jeff Sessions traci fotel prokuratora generalnego

Jeff Sessions, sojusznik Donalda Trumpa w wielu sprawach, odchodzi ze stanowiska prokuratora generalnego. Jak mówi, robi to na żądanie samego Trumpa, z którym popadł w konflikt. W tle jest sprawa śledztwa dot. wpływu Rosjan na wybory w USA.

Jeff Sessions, który podzielał radykalne poglądy prezydenta Donalda Trumpa m.in. dotyczące polityki migracyjnej, ale w jednej sprawie mu się naraził. Nie chciał ingerować w śledztwo dotyczące rzekomej rosyjskiej ingerencji w kampanię wyborczą w USA z 2016 roku oraz kontaktów współpracowników Trumpa z Rosjanami. Wcześniej "Washington Post" opisał jego spotkania z Rosjanami

Donaldowi Trumpowi decyzja Sessionsa się nie spodobała i z dawnego sojusznika uczynił obiekt krytyki. Teraz na Twitterze Trump napisał: "Dziękujemy prokuratorowi generalnemu Jeffowi Sessionsowi za jego służbę i życzymy mu dobrze". 

Prokurator generalny USA zostanie zastąpiony czasowo przez Matthew G. Whitakera, współpracownika Sessionsa. Kolejny zostanie nominowany później - ogłosił prezydent USA.

Według części komentatorów, może to być pierwszy krok do zakończenia działania komisji Roberta Muellera zanim zdąży ona dokończyć śledztwo, którego wyniki mogłyby negatywnie wpłynąć na pozycję Donalda Trumpa bądź jego otoczenie.

Donald Trump wysyła Amerykę w kosmos. Eksploracja Wszechświata to kolejny cel prezydenta USA

Więcej o:
Komentarze (25)
USA. Donald Trump usuwa dawnego sojusznika. Jeff Sessions traci fotel prokuratora generalnego
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 8

  I tak samo jak Sessions za wykrycie niewygodnych spraw dla Wodza, poleci również pani Wassermann Małgorzata z posady przewodniczącej komisji. Miała upupić Tuska, a dopuśiła do ujawnienia związków PiSu ze znacznie wiekszymi aferami: Getbacku i SKOKów pana Biereckiego.
  ZA te objawy uboczne pan KAczyński Jarosłąw, Prezes i Brat, ją translokuje. W bok, jeśli nie w dół.

  (Tak jak było z p. Jakim: zawalił "ustawę IPN", w komisji reprywatyzacyjnej pozwolił wypłynąc wątkom prominentów PiSu , a w wyborach wywrócił Warszawę przeciw PiSowi - za to na margines.)

 • think-10

  Oceniono 6 razy 4

  Trumpa decyzje dotycza tylko jego osoby. Session wykluczyl siebie z dochodzenia o Rosje i Trumpa. I Trumpowi sie to nie podobalo. Trump nie dba o amerykanskich ludzi, wszystko jest o nim.

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 3

  Leprechaun wraca do lasu

 • mniklasp

  Oceniono 10 razy 2

  chlopiec do bicia zostal kopniety w dupe , i bardzo dobrze , cwaniaczkowaty karierowicz idzie w nicosc ,przychodzi Whitaker ktory bedzie chcial wykonczyc Muellera i jego komisje, zobaczymy jakie sposoby uzyje ten nastepny przydupas Trumpa

 • senioryta13

  Oceniono 3 razy 1

  z wyglądu to takie lelum polelum, najlepiej nic nie robić, takie popychadło, boi sie wlasnego cienia, tu potrzeba człowieka odważnego .

 • ob1canob

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo dobrze. Paskudny typ! Chcial ponownej delegalizacji konopii w stanach, ktore zalegalizowaly.
  Niech spie.... Niedlugo ganda bedzie legalna w calych stanach!

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 0

  Giuliani powinien byc AG.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX