Watykan. Znaleziono kolejne ludzkie szczątki. Media: to może być zaginiona Emanuela Orlandi

W podziemiach nuncjury apostolskiej w Rzymie znaleziono kolejne ludzkie szczątki - donoszą włoskie media. Tym razem są to fragmenty czaszki. Pierwsze szczątki znaleziono w tym miejscu 31 października. Podejrzewa się, że mogą należeć do zaginionej przez laty córki pracownika Stolicy Apostolskiej, Emanueli Orlandi.

Teren odnalezienia szczątków jest obszarem eksterytorialnym i należy do Stolicy Apostolskiej. Podobnie jak w poprzednim przypadku, znaleziono je podczas prac konserwatorskich. 

Watykan. Znaleziono kolejne ludzkie szczątki

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi włoski wymiar sprawiedliwości we współpracy z Watykanem. Pierwsze szczątki robotnicy znaleźli na terenie piwnicy nuncjury apostolskiej pod koniec października. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że są to kości młodej kobiety o drobnej budowie.

Znalezione szczątki, podobnie jak poprzednie, zostały skierowane do badań DNA. Wyniki pozwolą na ustalenie wieku i płci ofiary oraz przybliżonego czasu, w którym zginęła. 

Zaginięcie Emanueli Orlandi. Kim była 15-latka? 

Od czasu odnalezienia pierwszych szczątków włoskie media spekulują, że mogą należeć do Emanueli Orlandi, 15-letniej córki urzędnika kurii rzymskiej, która w 1983 roku zaginęła bez śladu. Okoliczności jej zaginięcia nigdy nie zostały wyjaśnione. Przypuszczano, że miało związek z porwaniem, którego dokonały osoby chcące wymusić zwolnienie z więzienia Alego Agcy - tureckiego zamachowca, który strzelał do papieża Jana Pawła II w 1981 roku. 

W 2012 roku znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth stwierdził, że Emanuela Orlandi została porwana przez Żandarmerię Watykańską do udziału w grupowych aktach seksualnych. Media spekulują również, że szczątki odnalezione w Rzymie należą do Mirelli Gregori, która zaginęła w tym samym roku, co Emanuela Orlandi. Dochodzenie w jej sprawie również wskazywało na związek zaginięcia z grupą terrorystyczną Szare Wilki, której członkiem był Ali Agca.

Brejza w rozmowie z Gazeta.pl: Moi prawnicy analizują możliwość pozwania Wassermann

Więcej o:
Komentarze (149)
Watykan. Znaleziono kolejne ludzkie szczątki. Watykan. Znaleziono kolejne ludzkie szczątki. Media: to może być zaginiona Emanuela Orlandi
Zaloguj się
 • lethal_devotion

  Oceniono 52 razy 46

  Czyli terroryści od Alego Agcy porwali dziewczynę ale ostatecznie jej zwłoki znaleziono w watykańskich podziemiach? Przypadek?
  I to wszystko dotyczy 15-to latki w Watykanie, światowej stolicy rozpusty i pedofilii?

 • taroudant

  Oceniono 50 razy 40

  Wygląda na to, że zabawy "Kleru" w Polsce to jakieś lajtowe figlowanie w porównaniu do rozrywek zboków w Watykanie. Ciekawi też, czy JP2 tylko błogosławił tym uciechom ?

 • albacor

  Oceniono 48 razy 38

  A ilu jeszcze nie znaleziono............... W takim gnieździe zboków..................

 • szats69

  Oceniono 39 razy 35

  Minęło tyle lat i jakoś nikt się specjalnie nie wysilił, aby szukać tych zwłok. Nie bardzo chyba watykańskim oficjelom było na rękę ich odnalezienie.

 • cezar85

  Oceniono 42 razy 34

  watykańscy zwyrodnialcy zgwałcili i zamordowali dziecko i próbowali zrzucić na Szare Wilki

  nieźle kombinują urwiesyny

  ps. u nas rodzice tego dziecka stanęliby murem za zboczeńcami

 • kataryniarski

  Oceniono 39 razy 29

  A Pan Bóg, gdy te ofiary zboczonych klechów były gwałcone i mordowane, to był... co, wolne miał? :D

 • lekkopoirytowana

  Oceniono 28 razy 26

  Akurat zwłoki w Watykanie jakoś mnie nie dziwią, w zasadzie z niczym dobrym to gniazdko mi się nie kojarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX