Ponad 30 tysięcy zachorowań na odrę na Ukrainie. To najwięcej w Europie

Na Ukrainie w tym roku zanotowano ponad 30 tysięcy zachorowań na odrę. Najwięcej zachorowań miało miejsce w zachodnich regionach kraju - w tym, w graniczących z Polską, obwodach wołyńskim i lwowskim.

W ostatnich dniach obserwowany jest wzrost zakażeń. Według danych ukraińskiego ministerstwa zdrowia w zeszłym tygodniu na odrę zachorowało ponad 1300 Ukraińców.

Ogółem od początku roku odrą zaraziło się ponad 35 tysięcy obywateli Ukrainy, co sprawia, że jest to kraj z największą zachorowalnością w Europie.

Oprócz obwodów lwowskiego i wołyńskiego w czołówce regionów z największą liczbą zachorowań znajdują się obwody iwano-frankowski, zakarpacki, tarnopolski i czerniowiecki.

Jedynie we Lwowie w ciągu ostatniego weekendu z powodu odry do szpitali trafiło 62 dzieci i 16 dorosłych. Według ministerstwa zdrowia większość zakażonych odrą Ukraińców nie posiadało odpowiednich szczepień.

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (71)
W zeszłym tygodniu na odrę zachorowało ponad 1300 Ukraińców
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 14 razy 12

  Absolutnie - KAŻDORAZOWE przekroczenie granicy dla niemal każdej osoby tylko z ważnym dowodem szczepień!!!
  Dotyczyć to powinno zarówno obywateli Ukrainy jak i obywateli RP.
  Dosyć poprawności politycznej i przebąkiwania w wywiadach, iż ( jak to usłyszałem w TV od Pani doktor) : " nastolatek zarażony odrą był u swojej rodziny na Ukrainie". No kurdę co to za hipokryzja!

  A nawiasem mówiąc. Latem tego roku mnie, małżonkę i ....20 innych pokoi hotelu SPA nad Bałtykiem zarażono czymś co grypą żołądkową nie było a wysypka parodniowa przypominała niemal odrę. Dodam, obsługa restauracji hotelowej od kucharzy po kelnerów to obywatele Ukrainy. Manager restauracji zgodnie z prawdą informowała mnie o aktualnych badaniach pracowniczych tych ludzi. Na pytanie czy wykonuje się też badania po powrocie z Ich urlopów u rodziny na Ukrainie - zamilkła. Mam pisać dalej?

  Nie mam nic przeciw imigrantom. Tyle tylko, że praktyka pokazuje, iż imigranci np. z Zairy, Ghany czy innych krajów spoza Unii niezmiernie rzadko jeżdżą do domów rodzinnych bo to drogie imprezy.
  My zrobiliśmy z obywateli Ukrainy niemal obywateli Unii, ze swobodną miżliwością pracy i mieszkania choć Ukraina do Unii nie należy i absolutnie nie spełnie unijnych wymagań w obszarze np. szczepień . My sami sobie robimy kuku.....

 • yankes1968

  Oceniono 11 razy 11

  Tam są już odnotowywane ZGONY na odrę. Warto też nie zapominać o szalejącej na Ukrainei epidemii lekoodpornej gruźlicy.

 • adalberto3

  Oceniono 14 razy 10

  Stąd wniosek - wiza tylko z aktualnym zaszczepieniem lub dowodem, że przechorował odrę (wyniki badań serologicznych).

 • jakobhorner

  Oceniono 13 razy 9

  bez szczepienia nie wpuszczamy. Pełna książeczka szczepień; póki co, naród walczy z idiotami Zięby, walka będzie długa, nie potrzeba nam trutki ze Wschodu. Swoją drogą, to naprawdę musi być upadły kraj, że nawet dobre, komunistyczne szczepienia się z niego wyniosły. Sądziłem, że co jak co, ale przynajmniej tam to się trzyma, a tu widać ukradli nawet szczepionki

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 9

  Czy ja dobrze pamiętam, że to sam Prezes straszył Polaków roznoszącymi choroby emigrantami?
  Tylko mu się najwyraźniej narodowości pomyliły, he, he...

 • Jan Kowalski

  Oceniono 21 razy 9

  Przecież Kaczelnik mówił, że imigra rozwłóczy choróbska. I co?
  Przeproście Kaczelnika.

 • fantomas200

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, tak promujcie antyszczepionkowców. Ja, z racji wieku, stoję nad grobem. Byłem, jako dziecko szczepiony na wszystko. Dziękuję za to Mamie. Mam prawie 80` i oprócz kręgosłupa na nic nie narzekam. Umrę jako zaszczepiony. Nawet na pis.

 • lovepeacemusic

  Oceniono 14 razy 8

  Zamknąć granice. Nie żeby chronić stopnop, ale tych, którzy nie mogą się szczepic, m.in. chorych onkologicznie i roczniakow

 • nietyp

  Oceniono 13 razy 7

  Odra..., ukraińska odpowiedź na akcję Wisła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX