Napastnik wziął zakładników na poczcie we Włoszech. Szczęśliwy finał sprawy

Mężczyzna, który dziś rano wziął zakładników w urzędzie pocztowym w Reggio Emilia, w północnych Włoszech, zwolnił ich i oddał się w ręce policji. Napastnik został 5 dni temu skazany w mafijnym procesie na 19 lat więzienia.

Dramat zakończył się po 7 godzinach. Kierujący działaniami sił bezpieczeństwa generał karabinierów Claudio Domizi podkreślił, że akcja zakończyła się w najlepszy z możliwych sposobów: "To była, bardzo trudna, delikatna operacja. Nasi specjaliści prowadzili żmudne negocjacje. Udało się uniknąć użycia siły".

Napastnik, to 55-letni Francesco Amato, który ukrywał się od 5 dni, dziś o 9 rano wkroczył do urzędu pocztowego z nożem kuchennym. Był oskarżony o szereg przestępstw i związki z kalabryjską organizacją mafijną ‘Ndragheta.

W tym samym procesie skazano dalszych 120 osób. O 9.00 rano Amato wkroczył do urzędu pocztowego z nożem kuchennym. Zatrzymał pięcioro pracowników grożąc im śmiercią. Domagał się spotkania z ministrem spraw wewnętrznych Matteo Salvinim. 

***

We wtorek gościem Piotra Maślaka będzie Krzysztof Brejza, członek komisji ds. Amber Gold. Zapraszamy o 8:30!

Piotr Maślak/Łukasz KijekPiotr Maślak/Łukasz Kijek Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (13)
Napastnik wziął zakładników na poczcie we Włoszech. Szczęśliwy finał sprawy
Zaloguj się
 • Moje konto

  Oceniono 18 razy 12

  Redaktorzy kochani, skończcie oznaczać sprawy ze świata dopiskiem "pilne" na czerwonym tle. To, że ktoś napadł na pocztę we Włoszech nie jest dla przeciętnego Polaka sprawą ważną, a tym bardziej pilną. Niechże ta grafika będzie zarezerwowana dla naprawdę najważniejszych niespodziewanych wydarzeń krajowych.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 5

  Akcja jak akcja.
  Ale swoją drogą, to ciekawe JAK wyglądają "negocjacje" pomiędzy Włochami, mężczyznami z natury dość impulsywnymi i żywo gestykulującymi przy KAŻDEJ możliwej okazji... :-))

 • byann

  Oceniono 6 razy 0

  Ja bym wysłał kamerę i mikrofon z przekazem na żywo. Mógłby coś opowiedzieć o politykach.

 • doomsday

  Oceniono 10 razy -6

  We Włoszech są dwie mafie:
  a) mafia
  b) antymafia
  Zgadnijcie jakiej rasy są ludzie z antymafii, którzy tam trzymają władzę? Dla ułatwienia dodam, że nie są to Włosi i są tej samej rasy, co resortowe dzieci w Polsce.
  Mafia właściwa, to nic innego jak system ochrony Włochów przed antymafią.

 • wycietytoja

  Oceniono 12 razy -6

  Gdzie obroncy zwierzat?Murzyn w Niemczech doprowadzil owce do czynnosci seksualnych,w wyniku czego doznala znacznych uszkodzen odbytu.Owce musiano poddac eutanazji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX