Donald Trump chce wysłać 15 tysięcy żołnierzy na granicę z Meksykiem

Prezydent Donald Trump zapowiedział wysłanie na granicę z Meksykiem do piętnastu tysięcy żołnierzy. Mają oni zapobiec przedostaniu się do USA karawany migrantów z Ameryki Środkowej. Przeciwnicy zarzucają prezydentowi, że jego zapowiedź jest częścią kampanii przed przyszłotygodniowymi wyborami do Kongresu.

Donald Trump stara się uczynić sprawę imigracji głównym tematem kampanii wyborczej. Amerykański prezydent od kilku tygodni ostrzega przed zmierzającą w kierunku USA karawaną uchodźców z Hondurasu i innych krajów Ameryki Środkowej i przekonuje, że trwa inwazja imigrantów. 

- Nie pozwolimy na to, to niebezpieczne i niesprawiedliwe wobec naszych obywateli - mówił wczoraj amerykański prezydent i zapowiedział wysłanie na południową granicę od 10 do 15 tysięcy żołnierzy. - Jeśli popatrzycie na starcia z meksykańską policją to zobaczycie, że to bardzo niebezpieczna grupa ludzi. Nie wpuścimy ich do naszego kraju - oświadczył prezydent USA. 

15 tysięcy żołnierzy to chwyt wyborczy

Krytycy Donalda Trumpa określają zapowiedź wysłania do 15 tysięcy żołnierzy na granicę jako chwyt wyborczy. Wskazują, że karawana migrantów znajduje się 1500 kilometrów od granicy i jeśli w ogóle dotrze do USA, to dopiero za kilka tygodni.

Sondaże pokazują jednak, że eksponowanie kwestii imigracji mobilizuje bazę partii republikańskiej co może pomóc Republikanom w wyborach do Kongresu, które odbędą się 6 listopada.

Więcej o:
Komentarze (164)
Donald Trump chce wysłać 15 tysięcy żołnierzy na granicę z Meksykiem
Zaloguj się
 • jakmutam

  Oceniono 29 razy 19

  Zeby było jasne - Trump jest prymitywnym idiotą , jednak w tej konkretnej sytuacji nie ma wyboru. Jeżeli pozwoli tej grupie wejść do USA to za chwilę miliony z Ameryki PŁD uformują podobne marsze. A to spowoduje wybuch nacjonalizmu w USA i za chwilę rozpad tego kraju na poszczególne kraje. Życie nie jest bajką a bogate kraje nie są bezwzględnie zobowiązane do przyjmowania wszystkich z krajów biedniejszych.

 • yaspiman

  Oceniono 19 razy 13

  kogo to obchodzi?
  ich granice - to niech sobie pilnują jak chcą.
  jak nie wiedza co zrobić to niech makrelę wezmą na konsultanta - ona już ich urządzi.

 • kl001

  Oceniono 35 razy 11

  A nie lepiej wywieźć ich do Afryki? Czas aby Afryka była bardziej różnorodna nie tylko murzyni. Tak dla różnorodności Afryki.

 • sacc77

  Oceniono 26 razy 10

  TU AKURAT MA PO PROSTU RACJĘ.
  EOT

 • karasek432

  Oceniono 9 razy 9

  Niech ino ich wpuści to następnych będzie dużo więcej.

 • karrampa

  Oceniono 33 razy 9

  Merkel i Macron przyjęliby ich z radością.
  Wszak w EU jest ciągle za mało inżynierów, informatyków i lekarzy.
  A i EUropejki miałyby więcej rozrywki w parkach i na ulicach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX