Wybuch przy budynku FSB w Archangielsku. Nie żyje 17-latek, który przyniósł ładunek

Eksplozja w Archangielsku na północy Rosji. W środę rano przy budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa doszło do wybuchu. Nie żyje 17-latek, który przyniósł ładunek. Opisywał siebie jako anarchizującego komunistę. Trzech pracowników FSB zostało rannych.

W środę rano przy budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Archangielsku na północy Rosji doszło do eksplozji. Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Jak donosi agencja Tass, ranni trafili do szpitala.

17-latek zdetonował ładunek. Pisał o sobie: anarchizujący komunista

Rosyjski Komitet Śledczy wszczął śledztwo w związku z podejrzeniem o terroryzm. Komitet poinformował, że ładunek w hallu budynku zdetonował 17-letni mieszkaniec tego miasta. Nastolatek zmarł w wyniku wybuchu. Trzech pracowników FSB zostało rannych.

Rosyjskie media podają, że nastolatek miał opublikować w mediach społecznościowych ostrzeżenie zanim dokonał ataku. Napastnik opisywał siebie jako anarchizującego komunistę. Tłumaczył, że decyzję o przeprowadzeniu ataku podjął z powodu fabrykowania przez FSB zeznań i przeprowadzania tortur.

To był najciemniejszy miesiąc w stolicy Rosji. Słońce wyszło tylko na 6 minut

Więcej o:
Komentarze (26)
Wybuch przy budynku FSB w Archangielsku. Nie żyje 17-latek, który przyniósł ładunek
Zaloguj się
 • ks.pedofil

  Oceniono 12 razy 8

  To juz nie kochaja Putlera? Strach go ogarnia, przez ten botoks ryj mu spuchl ze oczy zaslania, jedyny lotniskowiec zatopil by wiekszego wstydu nie bylo ze bezuzyteczny, nie ma juz wiecej wytresowanych niedzwiedzi by na nich jezdzic. Jak zyc Wolodia? No i te sankcje. Jablek tez nie ma. Schabowy z krokodyla smakuje gorzej. Czas na zmiany. Mlode wilki juz czekaja. Upadek bedzie bolal. Ale i tak najgorszy jest strach przed tym. I jeszcze ten list gonczy z interpolu za baronem narkotykowym z Petersburga zwanym Putinem.

 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 6

  Tylko 3?... no cóż, dobre i to!

  Im mnij NKWDzistów na świecie, tym lepiej.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 14 razy 6

  Puciowi notowania spadają - czas najwyższy na falę brutalnych zamachów terrorystycznych, której tylko on jeden po męsku zdoła skutecznie stawić czoła...

 • lubat

  Oceniono 13 razy 5

  Zdarzyło się pewnie to, co się zdarza czasami w Polsce: ktoś znajduje niewypał i przynosi go na policję.

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Teraz ruskie trolle upija sie rozpaczy i beda uderzac naboznie w podloge przed portretami Stalina, Lenina i Putlera 😲😟

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy 2

  Kto to mógł zrobić i dlaczego? Możliwe hipotezy
  1. Prowokacja służb wiernych Xyjłu, aby zdławić opozycję i rozpalić ksenofobiczne nastroje.
  2. Wewnętrzny pucz sowieckich służb, w celu sterroryzowania albo nawet obalenia Xyjła.
  3. Desperacji atak bojówek muzułmańskich w celu pomszczenia sowieckich zbrodni w Afganistanie, Syrii czy na Kaukazie.
  4. Początki ruchu narodowowyzwoleńczego północnych ludów ugrofińskich.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 7 razy 1

  MI6 zaczyna Rusów rizaty?
  Najwyższy czas.

 • julka707

  Oceniono 4 razy 0

  Товарищи, сейчас в здании ФСБ г. Архангельск будет совершен теракт, ответственность за который я беру на себя. Причины для вас вполне ясны. Т.к. ФСБ фабрикует дела и пытает людей, я решился пойти на это. Скорее всего я подохну из-за взрыва, ведь ВУ инициируется непосредственно мною через нажатие кнопки, закрепленной на крышке бомбы. Поэтому к вам просьба – распространить инфу о теракте: кем совершен и причины.

  Ну, вроде как все. Желаю вам непоколебимо и бескомпромиссно идти к нашей цели. Светлого вам будущего анархического коммунизма!

  Towarzysze, niebawem w budynku FSB w Archangielsku odbędzie się atak terrorystyczny, za który biorę odpowiedzialność. Powody są dla was oczywiste. FSB fabrykuje dowody i torturuje ludzi, postanowiłem pójść tam. Najprawdopodobniej umrę z powodu eksplozji, ponieważ zainicjuję ładunek bezpośrednio, naciskając przycisk przymocowany do osłony bomby. Dlatego proszę o rozpowszechnianie informacji o ataku terrorystycznym: kto go popełnił i jakie są powody.

  Cóż, tak jak wszyscy inni. Życzę, abyście bezbłędnie i bezkompromisowo podążali w kierunku naszego celu. Świetlana dla was przyszłość anarchistycznego komunizmu!

  a2day.net/v-arhangelske-anarhist-misha-zhlobitskiy-podorval-priyomnuyu-fsb/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX