Watykan. Podczas prac konserwatorskich odnaleziono ludzkie szczątki

Watykan. W Nuncjaturze Apostolskiej w Rzymie znaleziono ludzkie szczątki. Policja sprawdza, czyje ciało odnaleziono. Możliwe, że sprawa ma związek z zaginięciem Emanueli Orlandi z 1983 roku.

Podczas prac konserwatorskich w Nuncjaturze Apostolskiej przy via Po w Rzymie, robotnicy odnaleźli w piwnicy budynku szczątki ludzkiego ciała. Włoska policja sprawdza, czy znalezione ciało należy do zaginionej w latach osiemdziesiątych Emanueli Orlandi.

W Nuncjaturze Apostolskiej znaleziono ludzkie szczątki. Czy to zaginiona przed laty Emanuela Orlandi?

Jak informuje portal ansa.it, teren na którym odnaleziono ciało jest obszarem eksterytorialnym i należy do Stolicy Apostolskiej. Trwają prace, mające na celu ustalenie tożsamości zmarłej osoby. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy zmarła i czy znalezione szczątki należą do jednego człowieka.

Podejrzewa się jednak, że odnalezione zwłoki to ciało kobiety. Zapowiedziano przeprowadzenie badań DNA oraz oględziny szczątków - przede wszystkim czaszki i zębów zmarłej osoby. 

Zaginięcie Emanueli Orlandi w 1983 r. Kim była 15-latka? 

Media spekulują, że odnalezione szczątki mogą należeć do Emanueli Orlandi, obywatelki Watykanu, która zaginęła w 1983 roku, gdy miała 15 lat. Ojciec Emanueli Orlandi był urzędnikiem kurii rzymskiej. Zaginięcie 15-letniej dziewczyny nigdy nie zostało wyjaśnione, choć przypuszczano, że miało one związek z porwaniem, którego miały dokonać osoby, chcące wymusić zwolnienie z więzienia Alego Agcy – tureckiego zamachowca, który strzelał do papieża Jana Pawła II w 1981 roku.

W 2012 roku znany egzorcysta ojciec Gabriele Amorth stwierdził, że Emanuela Orlandi została porwana przez Żandarmerię Watykańską do udziału w grupowych aktach seksualnych. Możliwe także, że szczątki, które odnaleziono w Rzymie należą do Mirelli Gregori, która zaginęła w tym samym roku, co Emanuela Orlandi. Dochodzenie w jej sprawie również wskazywało na związek zaginięcia z grupą terrorystyczną Szare Wilki, której członkiem był Ali Agca.

Kluzik-Rostkowska: PiS flirtował ze środowiskami skrajnymi i dostał w dziób

Więcej o:
Komentarze (66)
Watykan. Podczas prac konserwatorskich odnaleziono ludzkie szczątki
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 32 razy 28

  tja... 15 latka, Watykan i srodek pontyfikatu JP2 i jeszcze druga zaginiona 15 latka (Mirella Gregorii)... i historyjka o porwaniu aby wymusic uwolnienie Ali Agcy... i ja to kupuje :))))

 • precz_z_komunia

  Oceniono 32 razy 24

  Coraz więcej trupów wypada z szafy Wojtyły!

 • antropoid

  Oceniono 29 razy 23

  Gdyby tak zebrać wszystkie szczątki ludzi, na których krzywdzie wyrósł przepych tej korporacji-państewka, to Watykan przykryłyby kilka razy.

  A wszystko było "w imię Boga"...

 • norman67

  Oceniono 25 razy 21

  Szare Wilki, bo się posikam ze śmiechu - to szlachetni świętojebliwi pedofile z Watykanu. Precz z kaczyzmem i klerykalizmem. Książa na Księżyc, PiS do Radomia!

 • walkirrr

  Oceniono 23 razy 21

  zboki watykańskie jak zwykle próbują przerzucić winę na innych, kościół katolicki to najbardziej zakłamana sekta w historii

 • ebom

  Oceniono 22 razy 20

  Jakby ten Watykan przekopać, to pewnie by się znalazł niezły stos ludzkich szczątków, to w końcu miejsce o historycznie największym stężeniu wszelkich wynaturzeń i patologii na metr kwadratowy...

 • eclipse23

  Oceniono 24 razy 20

  kolejna ofiara kościoła/ . w polsce bez zmian okupacja trwa w najlepsze pieniadze podatników plyna szerokim strumieniem, nieruchomosci, dzialki, szkoly, chytrusowe organizacje i instytucje,..pasozyt zabezpieczony na kilka pokoleń na przód

 • sierra65

  Oceniono 20 razy 18

  katoliccy duchowni w Watykanie od zawsze się mordowali nawzajem, mordowali innych, cudzołożyli, czerpali zyski z nierządu, urządzali orgie, wywoływali wojny, byli złodziejami, oszczercami i kłamcami a przede wszystkim mieli w doopie swojego boga !!!!

 • callmenigel

  Oceniono 19 razy 17

  Kosciulek dzieci seksy i smierc. Czy kogos to jeszcze dziwi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX