Katastrofa samolotu Lion Air. Boeing 737 runął do morza. Na pokładzie było 189 osób

189 osób było na pokładzie samolotu Lion Air, który rozbił się niedługo po starcie z indonezyjskiej stolicy, Dżakarty - poinformowało tamtejsze ministerstwo transportu. Boeing 737 runął do morza. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa cały czas trwa.

Boeing 737 leciał do Pangkal Pinang. Wieża kontrolna straciła kontakt z pilotami po 13 minutach rejsu, po starcie z międzynarodowego lotniska w Dżakarcie. Tuż przed zniknięciem z radarów piloci zgłosili potrzebę powrotu do portu lotniczego. Samolot spadł do morza i zanurzył się na głębokość ok. 30-40 metrów. 

Indonezja. Katastrofa samolotu pasażerskiego linii Lion Air

Na pokładzie było 181 pasażerów i ośmioro członków załogi: dwóch pilotów i personel pokładowy. Wśród pasażerów była trójka dzieci.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Indonezyjska agencja ds. katastrof opublikowała zdjęcia zniszczonego smartfona, książek, toreb i części kadłuba samolotu, które zostały zebrane przez jednostki poszukiwawcze i ratownicze. Zastępca naczelnika Agencji ds. Poszukiwawczo-Ratunkowych Budi Wiryanto powiedział, że około 300 osób, w tym żołnierze, policja i miejscowi rybacy, bierze udział w poszukiwaniach.

Indonezja - katastrofa Boeinga 737. "Czekamy na cud"

Ok. godziny ósmej naszego czasu agencja AP poinformowała, że nie znaleziono jeszcze żadnego z pasażerów. - Czekamy na cud od Boga - powiedział Wiryanto zapytany, czy są szanse, że ktoś przeżył katastrofę.

W siedzibie głównej agencji przebywają obecnie bliscy pasażerów. Jedną z osób, które czekają na informacje o swoich bliskich jest Feni. Na pokładzie znajdowała się jej siostra, która miała niedługo wyjść za mąż. - Jesteśmy tutaj, aby znaleźć wszelkie informacje na temat mojej młodszej siostry, jej narzeczonego, jej teściowej i ich przyjaciela - powiedziała dziennikarzom. - Nikt nie dostarczył nam żadnych informacji, których potrzebujemy. Jesteśmy zdezorientowani. Mamy nadzieję, że nasza rodzina nadal żyje - dodała.

Linie Lion Air poinformowały, że samolot miał usterkę techniczną podczas poprzedniego lotu, została ona jednak naprawiona, zgodnie z procedurami. Lion Air Group zapewnia, że maszyna była sprawna; miała być wykorzystywana przez te linie lotnicze od sierpnia.

Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Więcej o:
Komentarze (101)
Indonezja. Katastrofa samolotu Lion Air. Boeing 737 runął do morza. Na pokładzie 189 osób
Zaloguj się
 • gol geniusz

  Oceniono 36 razy 26

  Wg mnie komentarze z politycznym i Niby inteligentnym podtekstem nawiązujące do naszych polityk?w i sytuacji
  T o
  Prymityw , Bezczelność i Chamstwo !!!
  I tak wygląda nasz Kraj ///przepraszam ,naturalnie nie cały .Śmiem też myśleć ,że te wpisy ,to właśnie Wyznawcy Pis tak bazgrają podszywając się na Drugi Sort.Tylko bowiem CI ludzie mają w sobie taką żarłoczność ,bezczelność i brak przede wszystkim rozumu .
  Jak można .Jak można .wstyd

 • 3-kuleczka

  Oceniono 8 razy 6

  zrzygać sie mozna tymi waszymi reklamami, kasa kasa kasa, rzyg i żenada
  za każdym kliknieciem jakieś pieeeprzone reklamy, NIGDY nie skorzystam z takiego artykułu czy usługi

 • horatio_valor

  Oceniono 7 razy 5

  Smutne, że gdyby taka katastrofa wydarzyła się w świecie zachodnim, cała Wasza strona byłaby na czerwono, upstrzona różnymi "z ostatniej chwili", "na żywo" czy "tragedia". A tak - jedna notka na głównej, nic szczególnie ważnego.

 • dziadekjam

  Oceniono 22 razy 4

  "Lion Air Group zapewnia, że maszyna była sprawna; miała być wykorzystywana przez te linie lotnicze od sierpnia."
  ================
  Raczej "była wykorzystywana". Myślę, że ta forma "miał/miała być" jest nadużywana...

 • xynat

  Oceniono 7 razy 3

  No i niestety National Geographic będzie miał temat do kolejnego odcinka "Katastrof lotniczych".

 • kzet69

  Oceniono 6 razy 2

  Lion Air na czarnej liście UE - zakaz wlotu nad przestrzeń powietrzną UE, tania linia, załogi na B2B, samoloty powiązane na sznurek i taśmę klejącą, jakoś nie dziwi, będąc w Indonezji 2 x leciałem ich wehikułami, wrażenia jakbym się znalazł w PRL, podczas jednego z lotów kilkanaście osób ... stało, bo wzięli więcej pasażerów niż miejsc...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX