Wizyta Andrzeja Dudy w Niemczech nie idzie gładko. Najpierw buczenie, później okrzyki

Buczenie po wypowiedziach o Unii Europejskiej i okrzyki "konstytucja" w filharmonii - z takimi reakcjami spotkał się Andrzej Duda w Niemczech. Prezydent spotyka się tam z władzami i bierze udział w koncercie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- W Polsce nie ma wątpliwości, że nasz kraj powinien być członkiem Unii Europejskiej - mówił w Berlinie prezydent Andrzej Duda. Przyszłość Unii była jednym z tematów rozmowy prezydentów Polski i Niemiec w Berlinie. Podkreślał w czasie konferencji prasowej z Frankiem-Walterem Steinmeierem, że w Polsce nikt nie chce wychodzenia z Unii Europejskiej.

Podczas wizyty w Niemczech Andrzej Duda rozmawiał też "w cztery oczy" z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Prezydent rozmawiał też m.in. z Steinmeierem na Forum Polsko-Niemieckim, a wieczorem był na koncercie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak relacjonują dziennikarze, wizyta nie szła zupełnie gładko. 

Jak relacjonował Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej", Duda pytał prezydenta Niemiec: "jeśli w UE jest tak dobrze, jak Pan mówi, to dlaczego Brytyjczycy zdecydowali się na Brexit?". Reakcją było buczenie części niemieckiej widowni. Prezydent mówił też "problemie z demokracją w Unii". "Ludzie w Polsce zastanawiają się, dlaczego nie mogą kupić w sklepie normalnej żarówki tylko energooszczedną. Dlaczego? Bo Unia zabroniła" - przytacza odpowiedź prezydenta dziennikarz. 

Okrzyki pojawiły się z kolei na początku koncertu, który miał uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Po tym, jak Duda wszedł na scenę, "kilka osób z widowni zaczęło skandować 'Konstytucja'. W odpowiedzi inni skandowali 'Andrzej Duda'." - pisze Szułdrzyński. Także korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz pisał o "usiłowaniu zakłócenia" wystąpienia prezydenta. W innym wpisie nazwał protestujących przeciwko PiS podczas wizyty Dudy "bydłem".

Przeciwnicy PiS i okrzyki "Konstytucja" towarzyszą prezydentowi podczas wielu wizyt zagranicznych. Ostatnio było tak w Szwajcarii, gdzie kilka osób "powitało" Dudę takimi okrzykami na jego wykładzie na uniwersytecie w Zurychu.

Więcej o:
Komentarze (547)
Andrzej Duda w Niemczech. Było buczenie, później okrzyki
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 166 razy 126

  Chodząca porażka i kompromitacja życiowa. Tr jego nędzne żałosne teksty ns poziomie bazarowej krzykacza nic mu nie pomoga. Jego koniec się zbliża.

 • elzbietttta

  Oceniono 129 razy 103

  „Zapraszam” do Austrii, „przywitamy” równie „serdecznie”.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 97 razy 77

  ..Ludzie w Polsce zastanawiają się, dlaczego nie mogą kupić w sklepie normalnej żarówki tylko energooszczędną...To dość dziwny przykład, bo prezydent musiał by być przygotowany na to , że wygłasza przemówienie nie w Busku Zdroju ale w kraju, w którym nikt nie tęskni za świeczką czy lampą naftową jako źródło światła. Prezydent przedstawił swoich obywateli jako ludzi, którzy wolą to co było poprzednio, bo przyszłej technologi nie rozumieją...

 • zsm-5

  Oceniono 83 razy 71

  Trzeba przyznać, że "oświecony" nadworny błazen RP zawsze znajdzie sposób, żeby zbłaźnić siebie, pisiorów i - niestety - także całą Polskę.

 • aprilapril

  Oceniono 68 razy 62

  "Ludzie w Polsce zastanawiają się, dlaczego nie mogą kupić w sklepie normalnej żarówki tylko energooszczedną"
  To jest elokwencja, wiedza i poziom dudy, po skonczonej kadencji moze byc Hausmeistrem w domu kultury w Brzeszczu.

 • Zbigniew Dutkowski

  Oceniono 64 razy 58

  Prosiaczek Duda nie rozumie, co to ekologia i ochrona przyrody, nie rozumie, że nie można być w Unii i jednocześnie nie przestrzegać unijnego prawa, nie rozumie, że broniąc brytyjskiego rządu - przyczynia się do ograniczenia praw Polaków na Wyspach. On w ogóle wielu rzeczy nie rozumie i to jest dla niego wstyd, ale dramat dla Polski.

 • valentin1943

  Oceniono 67 razy 57

  Pan Prezydent RP na 100 lecie niepodległości w Berlinie wygłosił wykład o wyższości żarówek żarowych nad energooszczędnymi. Co może pomyśleć sobie zwykły Niemiec o intelektualnym poziomie suwerena, który takiego orła wybrał.

 • acide94

  Oceniono 69 razy 53

  Adrian estetycznie nie pasuje do zachodnich stolic, w ogóle dużych miast, jego naturalne środowisko to rynek w Opatowie, Wierzchucinie, Mszanie Dolnej, Obornikach Wlkp. itp. itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX