Turcja. Sky News: Znaleziono fragmenty ciała zamordowanego saudyjskiego dziennikarza

Znaleziono fragmenty ciała saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego, który został zamordowany 2 października - podaje Sky News. Z kolei tureckie źródła zaprzeczają tym doniesieniom.

Z informacji, do których dotarł Sky News wynika, że fragmenty ciała zamordowanego dziennikarza "The Washington Post" zostały znalezione w ogrodzie saudyjskiego konsulatu. Ciało Chaszodżdżiego miało być pocięte, a twarz trudna do rozpoznania. Pozostałe szczegóły nie są na razie znane.

Telewizja TRT News donosi natomiast, że tureckie źródła nie potwierdzają informacji o znalezieniu szczątków dziennikarza.

Śmierć saudyjskiego dziennikarza

Wcześniej prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan podał szczegóły dotyczące zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Krytyczny wobec władz w Rijadzie dziennikarz zginął 2 października w saudyjskim konsulacie w Stambule.

Prezydent Turcji podczas przemówienia w parlamenciePrezydent Turcji podczas przemówienia w parlamencie ALI UNAL/AP

Erdogan podał, że dzień przed zabójstwem Chaszodżdżiego do Stambułu przybyło trzech Saudyjczyków. Udali się oni do lasu pod Stambułem i do miasta Yalova. Pozostałe osoby przybyły z Arabii Saudyjskiej osobno. W dniu morderstwa do konsulatu weszło w sumie 15- tu Saudyjczyków. Prezydent Turcji dodał, że kamery z konsulatu zostały usunięte, a nagrania próbowano wyczyścić. Nie widać na nich, aby Chaszodżdżi kiedykolwiek opuścił placówkę.

Erdogan podkreślił, że Turcja ma mocne dowody na to, że dziennikarz został w brutalny sposób zamordowany i że zostało to wcześniej zaplanowane. Dodał, że zabójstwo miało miejsce w saudyjskim konsulacie, ale jednocześnie też na terenie Turcji. Wezwał władze Arabii Saudyjskiej, aby zezwoliły na osądzenie podejrzanych o morderstwo Chaszodżdżiego w Stambule. Złożył też kondolencje rodzinie dziennikarza

Władze Arabii Saudyjskiej: wewnątrz budynku doszło do bójki

Po dwóch tygodniach od zaginięcia dziennikarza władze Arabii Saudyjskiej przyznały, że zginął on w konsulacie w Stambule. Twierdzą, że doszło do tego w czasie bójki z osobami, które znajdowały się wewnątrz budynku. Szef saudyjskiej dyplomacji nazwał śmierć dziennikarza „poważnym błędem”. Dodał, że nie wiadomo, gdzie znajduje się jego ciało.

Więcej o:
Komentarze (114)
Turcja. Sky News: Znaleziono fragmenty ciała zamordowanego saudyjskiego dziennikarza
Zaloguj się
 • wujtommy102

  Oceniono 32 razy 26

  W odwecie Jankesi nałożą sankcje na .. Iran, bo komuś trzeba przywalić za takie okrucieństwo. Saudowie są chwilowo taktycznie skumani z ich jedynym sojusznikiem w regionie i przez to nietykalni, co wynika ze specyficznej moralności Jankesów..

 • harry.s.totteles

  Oceniono 23 razy 23

  Ja pierdziu, to jakiś kosmos. Nie sądziłem, że takie rzeczy dzieją się w ten sposób. Na ci Saudyjczycy liczyli, że co, tak po prostu go poćwiartują w konsulacie i nikt się nie zainteresuje? Co to w ogóle są za zwyrole?

 • ps11111ps

  Oceniono 27 razy 23

  Musi sie Erdogan cieszyc jak dziecko. Nic lepszego nie moglo mu sie trafic zeby pokazal sie swiatu jako prawdziwy mąż stanu miłujący prawo i sprawiedliwość. Pewnie teraz Matołuszek razem z Kłamczyńskim siedzą i marzą jakby to fajnie było gdyby w Polsce w jakimś konsulacie/ambasadzie (najlepiej izraelskiej, niemieckiej lub rosyjskiej) komuś łeb ucieli. Możnaby wtedy tam wejść i zrobić przeszukania w świetle prawa. A ile konferencji i wywiadow dla CNN...

 • jerry9

  Oceniono 18 razy 18

  erdogan z przyjemnością wbiaja szpilę między USA i Arabię Saudyjską (a raczej wbija ją w ich doopy).
  Przy okazji tak słodko zgrywa przyjaciela dziennikarzy i prasy

 • oloros11

  Oceniono 16 razy 14

  istotny szczegol zaplanowanej zbrodni - w tym dniu personek turecji dostal niespodziewanie wolne
  najwazniejsza jest postawa Trumpa - prawie milczenie - no i gdzie sa jego zasady, smiale wypowiedzi i kowbojskie zapedy? - za cienki jest
  a wszyscy dalej milcza o najwiekszej zbrodni jaka ludzkosc widziala przy ktorym holokaust jest niczym - o wyzynaniu przez Saudow calego narodu jemenskiego - dziennie tyylko z glodu umier aysiace dzieci - o tym pisal ten dziennikarz - i dlatego zginal - nadal cicho

 • stanislawperkoz

  Oceniono 34 razy 14

  Cóż Saudy są o kilka pięter niżej na drabinie rozwoju technik pozbywania się niewygodnych ludzi, są zbyt prymitywni i zbyt prości, nie to co Putler i jego szajka zabójców, ci to napromieniują, chemii podsypią, jak trzeba odstrzelą, ale tak, że nikt nic nie wie i nie widział...

 • Hannes Quartz

  Oceniono 15 razy 11

  Saudyjczycy kłamią prawie tak dobrze jak dojarka Szydło, Matołuszek Krzywomordy i byleJaki Pat(r)yczek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX