Donald Tusk: Nie będzie przymusowego przyjmowania uchodźców

Jak uważa Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, Unia Europejska nie poprze pomysłu przymusowego przyjmowania uchodźców, pomimo że pomysł ten popiera wiele krajów członkowskich.

Obowiązku przyjmowania uchodźców chcą przede wszystkim państwa południa Europy oraz Niemcy. To one m.in. odrzuciły propozycję Austrii, dotyczącą dowolności w okazywaniu solidarności w kryzysie i przewidującą nieobowiązkowe przyjmowanie uchodźców. Jak jednak zapewnił Donald Tusk, w UE nie będzie takiego obowiązku.

- Nie ma przymusowej relokacji. Niektórzy mieli tutaj takie plany, ale one od początku wydawały się nie do przeprowadzenia. Należało je bowiem od początku traktować jako element debaty, a nie realistyczne projekty. Ja mówiłem o tym wiele miesięcy temu, że nie powinno być przymusu w relokowaniu, moim zdaniem nie będzie takiego modelu i nie będzie wokół tego konsensusu - powiedział Szef Rady Europejskiej. 

Dodał, że to skuteczna ochrona granic zewnętrznych, a nie używanie migracji w spotach wyborczych, byłaby prawdziwym rozwiązaniem problemu migracyjnego. Zaznaczył, że do tej pory udało się zredukować poziom nielegalnej migracji o prawie 90 proc., właśnie poprzez uszczelnienie granic, co skutecznie zmniejszyło poziom emocji w Europie. - Jeśli na tym będziemy się nadal koncentrować, to rozwiązany zostanie problem nielegalnej migracji - powiedział Donald Tusk

Więcej o:
Komentarze (119)
Donald Tusk: Nie będzie przymusowego przyjmowania uchodźców
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 32 razy 12

  To kto przygarnie pisowców jak będą uchodzić przed sprawiedliwą karą?
  Przecież takich gamoni nikt z własnej woli nie przyjmie.

 • 31.februarius

  Oceniono 37 razy 11

  "Zaznaczył, że do tej pory udało się zredukować poziom nielegalnej migracji o prawie 90 proc., właśnie poprzez uszczelnienie granic, co skutecznie zmniejszyło poziom emocji w Europie."

  Co pan mówisz takie rzeczy, panie Tusk!?
  Te granice uszczelnił jako pierwszy "na swoim" odcinku niejaki Viktor O., z którego Mutti Aniela zrobiła ostatniego naziola!
  A może się mylę, co?!

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Tusk, gdy sie chce, to sie da zatrzymac lodzie.
  I zasada, nie masz dokumentu ID, wracasz nawet gdybyc byl w 10 miesiacu ciazy, nie mial rak i nog.
  Wystarcza samoloty rozpoznawcze i sledzenie statkow, kutrow, pontonow opuszczajacych porty i plaze afrykanskie. A potem na hol i z powrotem do wod terytorialnych. Az do skutku.
  Tych przechodzacych przez plot, skutecznie oblewac roztworem trwalego barwnika. Jednostki Sorosa uznac za pirackie i traktowac powaznie, ludzie do ciupy, statek - 120 mm kumulacyjny ponizej linii wodnej.

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 7

  No i swietnie, ze poszli po rozum do glowy. Powiem wiecej Tusk nie rozni sie od 90% Polakow, taka zawsze byla jego opinia i to Tusk zmienil polityke imigracyjna Europy!!! Brawo!!! Szkoda tylko, ze nie wczesniej.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 7

  Jakis miesiac temu Dalaj Lama w wywiadzie dla zachodnich dziennikarzy powiedzial jasno, ze Europejczycy maja prawo do obrony przed naplywem muzulmanow, a azyl dla uchodzcow powinien byc tymczasowy i uchodzcy powinni byc jasno o tym poinformowani i zadnego budowania meczetow! Ostatecznym celem powinnien byc ich powrot do ojczyzny.

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 7

  To co mowi Tusk ma sens. Faktem jest, ze wiekszosc, okolo 90% Polakow, (wlacznie z tymi popierajacymi PO, czy Nowoczesna) nie chce imigrantow z krajow muzulmanskich. Dobrze, ze Unia poszla po rozum do glowy i nie bedzie zmuszac do "solidarnosciowgo" przyjmowania uchodzcow. Jak Niemcy ich chca, niech ich sobie biora, jak Polska, czy Wegry nie chca, niech nie biora. I tyle w temacie.

 • beton44

  Oceniono 30 razy 6

  Ależ łże - a kto nas straszył karami 2 lata temu za "nieprzyjmowanie" jak nie Król Europy ???

 • przemysl_to

  Oceniono 19 razy 5

  Donaldu, idź lepiej na hulajnodze pojeździj

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX