Wybuch w szkole na Krymie. Są zabici i ranni. "To zamach"

W budynku szkoły zawodowej w miejscowości Kercz na Krymie doszło do wybuchu. Kilkanaście osób nie żyje. Rosyjska Gwardia Narodowa przekazała, że to był atak terrorystyczny. Według wysokiego rangą krymskiego urzędnika, sprawcą ataku był jeden z uczniów.

W godzinach popołudniowych w szkole zawodowej w Kerczu na Krymie doszło do eksplozji. Są zabici i ranni. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła po południu do 18, zaś rannych jest kilkadziesiąt osób. Wśród ofiar są uczniowie i pracownicy szkoły. 

Wybuch w szkole na Krymie. Doniesienia o strzałach

Początkowo podawano, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. Jednak według rosyjskich służb doszło do zamachu. - Wybuch w szkole w Kerczu na Półwyspie Krymskim to atak terrorystyczny - poinformował zastępca dowódcy Gwardii Narodowej generał Siergiej Mielikow. Według rzecznika Kremla, Dmitrija Pieskowa,  atak terrorystyczny jest jedną z wersji branych pod uwagę. Władimir Putin zlecił przeprowadzenie śledztwa służbom bezpieczeństwa.

Zamachowców było kilku? Jednym z nich 22-letni uczeń 

Zdaniem służb prawdopodobnie eksplodowała bomba domowej roboty. Pojawiają się też doniesienia o strzelaninie. Według lokalnego radia Kercz.fm strzały padły przed budynkiem szkoły. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny Rosji podał, że atak w szkole na Krymie mógł być przeprowadzony przez więcej niż jedną osobę. Jeden podejrzany, 22-letni uczeń tej szkoły, popełnił samobójstwo. Wstępne oględziny ofiar wskazują, że zmarły na skutek postrzałów - podał Komitet.

Na miejscu pojawiły się służby medyczne i straż pożarna. Według lokalnych mediów brakuje karetek, a ranni byli przewożeni transportem publicznym.

Świadkowie wybuchu w szkole na Krymie mówią o kilku hukach. Na nagraniach i zdjęciach widać, że na parterze budynku brakuje okien, a na zewnątrz leży gruz.

W mieście Kercz zamknięto szkoły i przedszkola.

Więcej o:
Komentarze (178)
Wybuch w szkole na Krymie. Są zabici i ranni. "To zamach"
Zaloguj się
 • wiesscar

  Oceniono 32 razy 24

  wyrazy wspolczucia dla bliskich tych ktorzy zgineli i zyczenia powrotu do zdrowia dla rannych,

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 27 razy 11

  jak w pięciu krokach stac się popularnym i kochanym władcą:
  1. car rządzi już długo, w państwie dzieje się coraz gorzej, władca jest coraz mniej popularny
  2. dochodzi do "ataku terrorystycznego", w którym giną cywile (najlepiej dzieci - to najbrdziej chwyta za serce zgromadzonych przed odbiornikami)
  3. wieczorem w dniu zamachu w mediach występuje car. zapowiada złapanie lub zabicie wszystkich "sprawców zamachu".
  4. najdalej po miesiącu służby podległe carowi, zabijają "w pościgu" nieznana ilość "sprawców".
  5. miłość do cara wzrasta w narodzie wykładniczo.

 • takaprawda2015

  Oceniono 19 razy 11

  Ale sowieckie kundelki już ujadają. Tego zamachu dokonali pewnie jacyś turyści z KAUKAZU.

 • koszmarex

  Oceniono 33 razy 11

  Po pierwsze, nie wybucha butla, tylko gaz z butli (nauczcie się wreszcie), po drugie, czy aby na pewno eksplodował gaz? Nie wiem, po której stronie granicy leży Kercz, jeśli po rosyjskiej, to pewnie niedługo dowiemy się, że ładunek podłożyli ukraińscy faszyści i Rosja musi teraz z tego powodu "wyzwalać" dalsze terytoria Ukrainy.

 • pijatyka

  Oceniono 17 razy 9

  Czuć gaz o nazwie FSB

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX