Komentarze (68)
Były konsul honorowy RP w Monako przyznał się do zlecenia zabójstwa matki partnerki
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • farsizm

  Oceniono 2 razy 2

  "Dodał też, że jego plan nie zakładał zabicia kierowcy."

  Lizawieta też miała żyć.

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  Wykształcony jak wielu POwców...
  Lidia Jasińskagodzinę temu

  Oceniono 4 razy4

  Według oficjalnej biografii, w latach 1971–1975 studiował na University of Cambridge, gdzie miał uzyskać tytuł dyplomowanego ekonomisty. Francuska policja, zajmująca się sprawą zabójstwa Hélène Pastor, nie uzyskała potwierdzenia odbycia tych studiów. ...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  2...Lidia Jasińskagodzinę temu

  Oceniono 3 razy1

  ... Pracował na stanowiskach dyrektorskich w firmach Grand Metropolitan (Anglia) oraz SBM Monaco (Monako). Był również koordynatorem współpracy polskiej Krajowej Izby Gospodarczej z Izbą Rozwoju Gospodarczego Monako.

  W czerwcu 2014 został zatrzymany przez francuską policję w sprawie zabójstwa swojej teściowej...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  3...Lidia Jasińskapół godziny temu

  Oceniono 5 razy1

  Rok 2014 ...
  ...Wojciech Janowski twierdzi, że „nie zrozumiał niuansów języka francuskiego” podczas przesłuchania dlatego przyznał się do winy. Kategorycznie odmawia też wyjaśnienia, na co wydal w ciągu ostatniego roku ponad 8, 5 miliona euro. Właśnie te przepływy finansowe intrygują śledczych francuskich, którzy są przekonani, że mogłyby wyjaśnić motyw, dla których zdecydował się zlecić zabójstwo najbogatszej kobiety Monaco, Hélène Pastor, matki swej partnerki życiowej. Sugerują nawet, że Wojciech Janowski mógł być poważne zadłużony u „polskiej mafii ” związanej z sektorem paliwowym....

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  4...Lidia Jasińskapół godziny temu

  Oceniono 4 razy0

  Zwyczajny bandzior jak BOLEK...
  ... Jak pisze „Le Nouvel Observateur”, prowadzący dochodzenia zwrócą się o pomoc prawną do Polski.

  W tym kontekście przypomina się kupno polskiej rafinerii Glimar przez należącą do Janowskiego spółkę Hudson Oil. Wiceprezesem społki został Arkadiusz Krężel, były prezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

  Postać 65 letniego Wojciecha Janowskiego rysuje się coraz bardziej enigmatycznie.

  Na pewno skłamał w kwestii swego wykształcenia — nie tylko nie jest dyplomowanym ekonomistą z dyplomem Cambridge, ale nigdy nie studiował na tej uczelni. Przecieki z dochodzenia sugerują, że być może w ogóle nie ma wykształcenia. Na pewno kłamał też w kwestii przebiegu swej kariery zawodowej i `– jak pisze francuska prasa — do Monako przyjechał bez grosza przy duszy, a jego przepustką do świata wyższych sfer stał się związek z Sylwią Pastor, córką najbogatszej kobiety Monako.

  To matka Sylwii wypłacała jej co miesiąc 500 tysięcy Euro i – jak uważają śledczy — właśnie te pieniądze były podstawą utrzymania byłego polskiego konsula, a jego własne przedsięwzięcia były finansowym niewypałem....

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  I tak... Lidia Jasińskapół godziny temu Oceniono 4 razy0

  ...Śmierdzące (post) komunistyczne ścier wa - różne Janowskie, V o g l e - cala ta ho ło ta wychowana na cham stwie i cwa niac twie lat 70-tych - najciemniejszych moralnie lat w historii PRL- ...

  Odpowiedz sierra6523 minuty temu Oceniono 2 razy0

  @Lidia Jasińska
  Śmierdzące (post) komunistyczne ścier wa - kaczyńscy - cala ta ho ło ta wychowana na cham stwie i cwa niac twie lat 70-tych - najciemniejszych moralnie lat w historii PRL !!!

  Odpowiedz jj4316 minut temu

  @Lidia Jasińska
  różne janowskie - no to już marcem lecisz.

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  6... Lidia Jasińska pół godziny temu

  Oceniono 3 razy 1

  ...Słynna na całą Polskę kamienica na ulicy Noakowskiego 16 w Warszawie, którą "reprywatyzowała" Hanna Gronkiewicz-Waltz (jak teraz twierdzi "bez swojej wiedzy i zgody") to miejsce niezwykłego skupienia ludzi przyzwoitych z nadzwyczajnej kasty ("Warto być przyzwoitym").

  Adwokatka Katarzyna Janowska, siostrzenica byłego honorowego konsula RP w Monako, Wojciecha Janowskiego, który siedzi w więzieniu oskarżony o zlecenie zabójstwa swojej bogatej teściowej, miała jeszcze nie tak dawno swoją kancelarię adwokacką na Noakowskiego 16/1:

  36adwokaci.pl/spis/katarzyna-janowska

  Na początku czerwca francuska prokuratura oskarżyła mecenas Janowską o korumpowanie świadka w celu złożenia nieprawdziwych zeznań w sądzie na korzyść jej wujka, Wojciecha Janowskiego:

  www.monacohebdo.mc/17075-deux-nouvelles-mises-en-examen-dans-laffaire-helene-pastor

  Francuscy policjanci aresztowali mecenas Janowską w hotelu w Marsylii podczas wręczania koperty z 23 tys Euro lokalnemu opryszkowi Francisowi P., który wcześniej złożył w sądzie zeznania odciążające Janowskiego z zarzutu zlecenia morderstwa swojej bogatej teściowej, zrzucając całą winę na byłego coacha sportowego Janowskiego.

  Mecenas Janowska została aresztowana i następnie wypuszczona pod kontrolą sądową. Grozi jej 3 lata węzienia i 45.000 tys grzywny. Rozumiemy, że potem (po prawomocnym wyroku) grozi jej też radiacja z listy adwokatów w Polsce, chyba że ją obroni wpływowe Bractwo z ul. Noakowskiego 16 ?...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  7... Lidia Jasińska pół godziny temu

  Oceniono 4 razy 0

  Warto być przyzwoitym.... może Komisja Wenecka???...
  Mecenas Janowska została aresztowana i następnie wypuszczona pod kontrolą sądową. Grozi jej 3 lata węzienia i 45.000 tys grzywny. Rozumiemy, że potem (po prawomocnym wyroku) grozi jej też radiacja z listy adwokatów w Polsce, chyba że ją obroni wpływowe Bractwo z ul. Noakowskiego 16 ?

  Jej wujek Wojciech Janowski został mianowany konsulem honorowym RP w Monako przez MSZ Radka Sikorskiego. Nadzorcą Janowskiego był wtedy Tomasz Orłowski, ambasador RP w Paryżu, brat Witolda Orłowskiego, byłego doradcy ekonomicznego Aleksandra Kwaśniewskiego. Konsul Janowski kombinował geszefty w Polsce z ekipą postkomunistów...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  8... Lidia Jasińska 18 minut temu

  Oceniono 2 razy 0

  Raj podatkowy Monako nie ma szczęścia do konsulów honorowych z Polski. Wcześniejszy konsul honorowy RP, tenisista Wojciech Fibak, zasłynął udziałem w niesławnej aferze prostytucji i zwinął żagle do Polski. Nowym konsulem honorowym RP w Monako został w 2007 roku Wojciech Janowski, ale ten z kolei postanowił zlecić zabójstwo swojej bogatej "teściowej" (dokładnie: matki jego konkubiny) i wylądował w więzieniu....

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  9... Lidia Jasińska 13 minut temu

  Oceniono 1 raz 1

  Śledczy stwierdzili, że w miesiącach poprzedzających zabójstwo swojej teściowej Janowski wypłacił z kont swojej żony ponad 8 milionów Euro, po których ślad zaginał. Janowski żył przez lata bardzo wygodnie na pieniądzach swojej "teściowej", do których konkubina dawała mu pełne dojście. Co skłoniło Janowskiego do zlecenia idiotycznego kontraktu na swoją "teściową"? Czy ktoś z Polski go szantażował?
  Konsul Janowski był konfabulantem, twierdził na przykład, że na początku lat 70-tych ukończył studia w Cambridge, przez co musiał zyskać sympatię szefa MSZ Sikorskiego, który kupił swój dyplom Oxfordu za 10 funtów. Janowski kiepsko mówił po francusku, skoro odwołał swoje pierwsze zeznania po aresztowaniu, tłumacząc się tym, że nie zrozumiał języka. To też musiało wzbudzić sympatię szefa MSZ Sikorskiego, który jak wiemy nie bardzo kuma język angielski:
  //monsieurb.neon24.pl/post/114168,radek-poliz-your-inglisz
  Janowski siedzi w izolacji w słynnym więzieniu Les Baumettes w Marsylii. Ciekawe czy coś zaśpiewał na temat swoich tajemniczych powiązań z elitami III RP?

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  10... Lidia Jasińska 9 minut temu

  Oceniono 1 raz 1

  Po aresztowaniu konsula Janowskiego w czerwcu tego roku, MSZ Sikorskiego szybko odcięło się od niego. Ale to nie wyjaśnia w jaki sposób Janowski został konsulem honorowym RP? Kto o tym zadecydował?
  Honorowy konsulat RP w Monako podlegał Ambasadzie RP w Paryżu, gdzie przez ostatnie lata urzędował Tomasz Orłowski brat byłego szefa doradców ekonomicznych Kwaśniewskiego, Witolda Orłowskiego. Kwaśniewski pojawiał się u konsula Janowskiego w Monako, 3 maja 2012 roku. Co tam było kombinowane?

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  11... Lidia Jasińska 6 minut temu

  Oceniono 1 raz 1

  4 lata temu...
  ..Nazwisko Wojciecha J. pojawia się w trzech zarejestrowanych w Polsce spółkach: Isat z Gliwic, EPI-LAB z Warszawy - obie z ograniczoną odpowiedzialnością – oraz Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych „Samorządowa Polska” SA, również z Warszawy.

  W spółce Isat, która powstała w 2001 roku Wojciech Janowski jest jedynym wspólnikiem. Ma 12 000 udziałów o nominalnej wartości 6 mln złotych. Zakres działania tejże spółki jest szeroki - od transmisji danych poprzez łowiectwo aż po wytwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej.

  Ostatnie roczne sprawozdanie finansowe spółka złożyła za 2011 r. W KRS jest wiele informacji o zaległościach podatkowych (dokładnie aż 20) wobec II Urzędu Skarbowego w Bielsku – Białej. Zaległości wynoszą około 60 tysięcy złotych. Komornik z Poznania w 2009 roku umorzył prowadzone postępowanie egzekucyjne z „uwagi na fakt, że z egzekucji nie uzyska się sumy wyższej od kosztów egzekucyjnych”...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  ...Lidia Jasińska przed chwilą

  Oceniono 1 raz 1

  Janowski także ma związki z paliwami, a dokładniej – z Rafinerią Glimar w Gorlicach.

  Nafta Polska sprzedała Glimar Grupie Lotos S.A. Grupa Lotos S.A po ogłoszeniu upadłości spółki w 2008 roku sprzedała Glimar Podkarpackiemu Holdingowi Budowy Dróg Drogbud (za 1 milion złotych). Drogbud natomiast sprzedał rafinerię firmie Hudson Oil Corporation (HOC). Obecnie jej właścicielem są kanadyjska firma Hudson Oil Corporation i cypryjska - Fortionell Limited. Janowski jest dyrektorem Hudson Oil Corp....

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  wielokrotnie przestępcy kasują....chyba się wstydzą???
  $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
  13... Lidia Jasińska przed chwilą Oceniono 1 raz 1

  ...Były konsul honorowy w Monako do 2013 r. był członkiem rady nadzorczej „Samorządowej Polski”. Pełna nazwa to Unia Gospodarcza Samorządowych Funduszy Pożyczkowych „Samorządowa Polska” S.A. To organizacją not for profit, utworzona w maju 2009 r. Po co? Otóż „celem Unii jest stworzenie ogólnopolskiej sieci instytucji mikrofinansowych - lokalnych funduszy pożyczkowych”.

  Onet.pl napisał niedawno, powołując się na anonimowe źródło:

  Jak na razie nic nie rokuje sukcesu. Rok po roku „Samorządowa Polska” wydaje około miliona złotych na koszty operacyjne, a zysków nie widać...

 • Lidia Jasińska

  Oceniono 1 raz 1

  Lidia Jasińska wczoraj

  Oceniono 7 razy -3

  14... Lidia Jasińska przed chwilą Oceniono 1 raz 1

  Nie tylko grafen...
  ...Towarzystwo polityków mile widziane

  W tej organizacji dużo znanych nazwisk – głównie byłych polityków.

  Współprzewodniczącymi Krajowej Rady Programowej „Samorządowej Polski” są Jerzy Buzek i Aleksander Kwaśniewski. Prezesem Zarządu jest Jacek Janiszewski (minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie J. Buzka)

  W Radzie Nadzorczej sporo byłych polityków. Przewodniczącym jest Jerzy Zdrzałka (m.in. były prezes PZU SA), jego zastępcą Krzysztof Janik (eks poseł SLD i szef MSWiA w rządzie Leszka Milera). W tym gronie znaleźli się także m.in.: Jan Klimek (obecny przewodniczący rady nadzorczej Katowickiego Holdingu Węglowego) i Tadeusz Donocik z Katowic (były wiceminister gospodarki)....

 • jacutin

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze wróży na przyszłość. Piśdzielstwo wkrótce skoczy sobie do gardeł o łupy i pozagryza się wzajemnie.

 • ryanmdusa

  Oceniono 3 razy 1

  konsul honorowy??? co to jest? komunistyczne koncepcje

 • laborantkolaborant

  Oceniono 6 razy 0

  powinny być badania na chciwość, po przekroczeniu pewnego poziomu klatka z tygrysami i świat będzie o wiele piękniejszy, a już na pewno bardziej bezpieczny

 • banan125

  Oceniono 2 razy 0

  wiadomo, jako działacz Polskiej Misji Katolickiej we Francji oraz fundacji na rzecz dzieci z autyzmem - uważał, że wszystko mu wolno

 • byann

  Oceniono 5 razy -1

  Za całokształt działalności charytatywnej (w tym dla Polskiej Misji Katolickiej we Francji oraz fundacji na rzecz dzieci z autyzmem) w maju 2010 roku od prezydenta Francji otrzymał odznaczenie „L'Ordre National du Mérite au Grade d'Officier”.

 • piotrm74

  Oceniono 7 razy -1

  Wojciech J., konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Monako w latach 2007-2014,

  Lata 2007-2014 był to dziwny okres, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.

 • proteusz33

  Oceniono 12 razy -8

  Radek Sikorski spotkał się z nim kilka razy na gruncie towarzyskim

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 14 razy -12

  Wpisy "Kaczyński morduje miliarderów z Monako" za 3, 2, 1...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX