Wybory lokalne w Bawarii. Faworytem sondaży Unia Chrześcijańsko-Społeczna

W Bawarii trwają wybory do parlamentu regionalnego - landtagu. Do głosowania uprawnionych jest 9,5 miliona mieszkańców tego landu. Faworytem sondaży jest Unia Chrześcijańsko-Społeczna.

Lokale wyborcze w Bawarii, działające od ósmej rano, zostaną zamknięte o godzinie osiemnastej. Pierwsze prognozy wyników będą podane do publicznej wiadomości krótko po zakończeniu głosowania.

Oficjalne wyniki i podział mandatów w 180-osobowym landtagu zostaną podane najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Niemcy. Wybory w Bawarii. CSU faworytem sondaży

Jak wynika z ostatnich przedwyborczych sondaży, faworytem jest Unia Chrześcijańsko-Społeczna CSU. Ugrupowanie może liczyć na 34 procent głosów, tracąc przy tym jednak bezwzględną większość w lokalnym parlamencie - Landtagu. Centroprawicowe ugrupowanie kontrolowało region przez większość okresu powojennego.

Wśród największych zwycięzców wyborów mają być proimigranccy ekolodzy - Zieloni. Ich poparcie ma się podwoić i wynieść 19 procent, a tym samym, według prognoz, wyprzedzą socjaldemokrację - SPD.

Lokalna partia sprzeciwu, Wolni Wyborcy oraz antyimigrancka Alternatywa dla Niemiec mogą liczyć według sondaży na 10-procentowe poparcie.

W Niemczech nie obowiązuje cisza wybiorcza, więc kampania trwa do ostatniej chwili. W poprzednich wyborach samorządowych w 2013 roku frekwencja wyniosła ponad 63 procent.

Niemcy: Młody aktywista zginął w lesie Hambach. Był jednym z protestujących przeciwko wycince

Więcej o:
Komentarze (32)
Wybory lokalne w Bawarii. Faworytem sondaży CSU i Zieloni
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy 4

  Trend się odwrócił. Ugrupowania populistyczne wyszły z mody. 19% dla Zielonych w Bawarii to wyraźny sygnał że w całej Europie wyborcy wracają do idei ciepłej wody w kranie.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 24 razy 4

  U nas za to takie Pis to Unia kryjącego pedofilów Kleru, z maniakalnymi oszustami. Hasło wyborcze "Ludzie są tacy głupi, że to działa."

 • xsawer

  Oceniono 3 razy 3

  Zrobimy z Bawarii Podkarpacie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 2

  To jakby przedsmak wyborów na Podkarpaciu.

 • pijanymarynarz

  Oceniono 11 razy -1

  Czyli sondaże także mają swoje preferencje wyborcze. Może pozwólmy im głosować?

 • jrb11

  Oceniono 5 razy -3

  Brawo-globalisci/lewaqcy dostali zdrowp po nosach.
  To jest chyba "good end" dla frau Merkel. jej czas jest krotki.
  To zgodne z pradem preferencji dla panstwa/nacji a nie 'swiatowych trockstow.
  Globalisci chybabprzeniosa sie na dwa konce globu jeden na polnocy Arktyka a drugi to Antarktyka.
  Powodzenia lewacy

 • sparky6

  Oceniono 3 razy -3

  Merkel's Bavaria ally CSU suffers 'massive losses'

 • riki_i

  Oceniono 17 razy -5

  Strasznie manipulatorski artykulik. Dziś w Bawarii odbywa się polityczne trzęsienie ziemi, CSU z 47,7% spada na ok. 34% (wg sondaży, a może być znacznie gorzej), tracąc władze w Landzie, którą sprawowała samodzielnie od lat 50-tych XX wieku. Z pompowanego na siłę w sondażach wyniku Zielonych Niemcy się śmieją. A AfD to czarny koń tych wyborów, dziwne że aż 10% przyznało się ankieterom, że będzie na nich głosować - w Bawarii za sympatyzowanie z tą partią wywalają z pracy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX