Tragedia w Nepalu. Na himalaistów zeszła lawina, nie żyje co najmniej dziewięć osób

Co najmniej dziewięciu himalaistów zginęło w Nepalu. Ich obóz został zniszczony przez lawinę, która zeszła po burzy śnieżnej w piątek wieczorem.

W skład grupy himalaistów, na których w Nepalu zeszła lawina, wchodziło pięciu członków wyprawy z Południowej Korei oraz czterech nepalskich przewodników.

Dziennik "The Himalayan Times" podaje, że himalaiści czekali na poprawę pogody w obozie na wysokości 3500 metrów. Baza ta znajduje się na zboczu Mount Gurja o wysokości 7193 metrów.

Według informacji dziennika, po przejściu lawiny śnieżnej zginęło co najmniej dziewięć osób. Do zasypanego obozu wysłano śmigłowiec z ekipą poszukiwawczą.

To największa tego typu tragedia w Himalajach od dwóch lat. Jak podają lokalne media, szefem południowokoreańskiej grupy był himalaista, który jako pierwszy Koreańczyk zdobył czternaście ośmiotysięczników bez dodatkowego wspomagania tlenem

Morze Mgieł pokrywa Góry Żółte w Chinach

Więcej o:
Komentarze (25)
Tragedia w Nepalu. Na himalaistów zeszła lawina, są ofiary śmiertelne
Zaloguj się
 • heavydirtysoul

  Oceniono 7 razy 5

  Ja z innym tematem. Poziom dziennikarskiej jakości tej w zasadzie drobnej - nie mówię o samym zdarzeniu, bo ono było bezsprzecznie tragiczne - notki, jest po prostu żenujący. Było 5 z Korei i 4 z Nepalu - "co najmniej 9 osób zginęło"? Czyli może zginęło ich więcej, jeszcze nie wiadomo - ale na początku było 9-ciu. No szacun.
  Albo co jakiś czas powtarzanie tytułowej informacji, zmieniając tylko nieco formę, chyba tylko żeby liter było więcej, bo pewnie od sztuki płacą.

 • szczegolny_izotop_wegla

  Oceniono 7 razy 5

  Wszedł na 14 ośmiotysięczników a zabiła go zwykła lawina...

 • ragnaa

  Oceniono 10 razy 4

  Serdecznie gratuluję, podziwiam operatywność przy pozyskaniu funduszy i odwagi niezbędnej do realizacji marzenia. Pomijam wysiłek włożony w przygotowanie kondycyjne i techniczne. A tych, dla których szczytem możliwości jest wejście po schodach na kolejne piętro galerii handlowej, proszę o powstrzymanie się od komentowania.Szczerze i zdrowo zazdroszczę. Ps. A ja niestety ograniczam się do Karpat... :(

 • himils

  Oceniono 3 razy 3

  Jesteście w obozie na 3,5 tys m., przeczekujecie w dziewięciu złą pogodę. Prognozy na kolejny dzień są dobre. Nagle z poszumu wiatru wyłania się i zaczyna narastać głuchy dźwięk, przechodzi w grzmot...RIP

 • kzet69

  Oceniono 2 razy 2

  Szukali śmierci to i znaleźli, zginęli tak jak chcieli.

 • ragnaa

  Oceniono 3 razy 1

  Przepraszam. Komentarz nie do tego wydarzenia.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 5 razy 1

  Duda pomoc ?

 • aa1000

  Oceniono 2 razy 0

  Co to się porobiło.
  Lawiny na najsłynniejszym deptaku w Nepalu.

 • mamlas_p

  Oceniono 1 raz -1

  Nepal zsypem na nadzianych truposzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX