Zabójstwo Wiktorii Marinowej. Sąd w Niemczech zgodził się ekstradycję 21-letniego Bułgara

Sąd w Celle w północnych Niemczech podjął decyzję o ekstradycji 21-letniego Bułgara, podejrzanego o zabójstwo dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Ma on zostać w najbliższych dniach wydany Bułgarii.

Jak głosi oświadczenie sądu, podejrzany o zabójstwo Wiktorii Marinowej powiedział podczas przesłuchania, że nie chciał zabić kobiety. Zaprzeczył też, aby zgwałcił dziennikarkę.

30-letnia Wiktoria Marinowa była dyrektorem administracyjnym lokalnej telewizji w Ruse na północy Bułgarii. Prowadziła programy śledcze. Ostatnio zajmowała się głośną aferą, dotyczącą defraudacji unijnych funduszy. Miały być w nią wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy.

Wiktoria Marinowa została 6 dni temu zamordowana w Ruse. Według bułgarskiej prokuratury, dotychczas zebrane dowody wskazują na seksualne podłoże zabójstwa. Dziennikarka miała być przypadkową ofiarą zabójcy. Dziś odbędzie się w Ruse, na północy Bułgarii, jej pogrzeb.

Więcej o:
Komentarze (7)
Zabójstwo Wiktorii Marinowej. Sąd w Niemczech zgodził się ekstradycję 21-letniego Bułgara
Zaloguj się
 • mppmpp

  Oceniono 8 razy 4

  Prawdopodobnie słup, dla zmylenia śladu. I gdzie to uciekł... Do Niemiec? A każdy myślący uciekł by do pobliskiej Albanii albo Turcji. Śmiech...

 • kosmyg

  Oceniono 3 razy 3

  Ech, niestety nei ma kary śmierci, żeby go szybko skazać i uciszyć :(

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 1 raz 1

  Bazyli Bułgarobójca to był bardzo mądry cesarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX