Wiele ofiar powodzi na Majorce. Turyści zginęli w taksówce porwanej przez błotnistą wodę

W powodziach na Majorce zginęło co najmniej 10 osób - wynika z najnowszych danych. Wcześniej informowano o 8 ofiarach śmiertelnych. Powódź spowodował ulewny deszcz, który spadł we wtorek.

Wśród zabitych jest dwóch obywateli Wielkiej Brytanii. Taksówka, którą podróżowali, została porwana przez zalewającą ulice błotnistą wodę. Kilka osób uznawanych jest za zaginionych - jest wśród nich dziecko.

Władze lokalne Majorki zwołały nadzwyczajne spotkanie w celu koordynacji działań ratunkowych. W ośrodku sportowym w mieście Manacor utworzono schronisko dla osób, które uciekły przed powodzią. Na miejsce wysłano 630 ratowników i żołnierzy.

Hiszpański parlament uczcił pamięć ofiar minutą ciszy. Premier Pedro Sanchez napisał na Twitterze: "Moja solidarność i wsparcie skierowane jest do rodzin i przyjaciół ofiar oraz wszystkich osób dotkniętych tymi tragicznymi powodziami".

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o:
Komentarze (9)
Wiele ofiar powodzi na Majorce. Turyści zginęli w taksówce porwanej przez błotnistą wodę
Zaloguj się
 • romano29

  Oceniono 9 razy 7

  DO WIADOMOŚCI ZAINTERESOWANYCH, MOJA CÓRKA REZYDUJE NA POŁUDNIU MAJORKI I POINFORMOWAŁA MNIE ŻE TE ULEWY BYŁY TYLKO NA PÓŁNOCY WYSPY !

 • anna.pcz

  Oceniono 10 razy 6

  Dlatego bezzębnego starego kurdupla wożą na wakacje tylko w Bieszczady lub na Mazury :)))

 • dodekanezowiec

  Oceniono 3 razy 1

  Sycylia czy Majorka w październiku- miesiąc największych opadów (pora deszczowa). Nie to co słoneczny Cypr czy Rodos.

 • jo81

  Oceniono 2 razy -2

  Co oni nie mają tam ostrzeżeń meteo. Idzie burza wielka jak cholera. Widać nawet na 3 dni wcześniej i nie ma ostrzeżeń???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX