Zabójstwo dziennikarki: podłoże seksualne i rabunkowe. Władze: To Severin Krasimirow

Bułgarska prokuratura potwierdziła zatrzymanie w Niemczech podejrzanego o zamordowanie dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Jest nim obywatel Bułgarii Severin Krasimirow.

Bułgarski minister spraw wewnętrznych Mładen Marinow oświadczył, że znaleziono próbki DNA na ciele i ubraniach Wiktorii Marinowej i że są dowody łączące zatrzymanego z morderstwem. Pochodzi on z tego samego miasta, co dziennikarka i ma kryminalną przeszłość. Mładen Marinow dodał, że śledczy rozmawiali z rodziną i przyjaciółmi ofiary i ich zdanie na razie nie ma widocznego związku między zabójstwem a pracą dziennikarki. Zabójstwo miało mieć podłoże seksualne i rabunkowe.

We wtorek prokuratura zatrzymała innego podejrzanego w tej spawie, Rumuna. Jego alibi zostało sprawdzone i nie postawiono mu zarzutów. Brutalne morderstwo dziennikarki śledczej poruszyło międzynarodową opinię publiczną. Swoje oburzenie wyraziły ONZ, Komisja Europejska, Rada Europy oraz deputowani Parlamentu Europejskiego.

Wiktoria Marinowa zajmowała się ostatnio aferą dotyczącą defraudacji unijnych funduszy. Miały być w nią wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy. Bułgarska prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie na podstawie tych doniesień.

Europejskie i międzynarodowe federacje dziennikarzy (EFJ-IFJ) są głęboko wstrząśnięte brutalnym morderstwem Maronowej. 30-latka jest czwartą dziennikarką zamordowaną w UE od 2017 r. Po Kim Wall w Danii, Daphne Galizii na Malcie i Janie Kuciaku na Słowacji.

Więcej o:
Komentarze (40)
Zabójstwo dziennikarki: podłoże seksualne i rabunkowe. Władze: To Severin Krasimirow
Zaloguj się
 • 500nadziecko

  Oceniono 7 razy 5

  Jej rzeczy zostawił u siebie w domu i uciekł. Ciekawe bardzo.

 • byann

  Oceniono 3 razy 3

  No tak, Państwa Kmiecików zamordowano przed 2017 i się nie liczą w tym zestawieniu.

 • piotrus.zibi

  Oceniono 6 razy 2

  hahaha, a może jacyś ludzie z Kaukazu? Jak to jest, ze dziennikarz tropiący oszustwa na najwyższym szczeblu władzy ginie z rąk pospolitego złodziejaszka czy żula? Nawalny, Politkowska, Kuciak itd

 • cmok_wawelski

  Oceniono 1 raz 1

  >'podłoże seksualne'

  ????!
  Podłożem seksualnym to może być materac. Kto te teksty pisze? Bo gwałt i bestialski mord z seksem na ogół mają tyle wspólnego co siekiera z chirurgią.
  I po tygodniu dochodzenia już wyjaśniło się że dziennikarka uprawiała seks z nieznajomym nad rzeką tylko coś poszło nie tak?

 • kingstonny

  Oceniono 5 razy 1

  To w Bulgarii podaja nazwiska oskarzonych? Niebywale !!! A gdzie ochrona danych osobowych? Normalna dzicz !!! Tak jak w USA, Kanadzie, Irlandii, WB, itd,itd.

 • mariuszet

  Oceniono 3 razy 1

  Kto uwierzy w to ? Rząd bułgarski nie wyjaśni tego morderstwa, bo to na zlecenie kogoś z nich została zamordowana.

 • heliheli

  Oceniono 7 razy 1

  uciekal w jej butach i w jej plaszczu . W kieszeni mial jej telefon . I go dzielnie zlapali . tak podaly prawdomowne sluzby bulgarskiej policji .

 • wykidajlo2

  Oceniono 3 razy -1

  Gdy przepędzą go parę razy ścieżką zdrowia, przyzna się do wszystkiego, nawet do próby zniszczenia (kradzieży) księżyca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX