Gwałt i zabójstwo bułgarskiej dziennikarki. Media: Zatrzymano domniemanego sprawcę

W nocy w Niemczech zatrzymano sprawcę zabójstwa dziennikarki Wiktorii Marinowej - podają bułgarskie media, w tym radio publiczne. Mężczyzna był notowany, uciekł do Niemiec, gdzie mieszka jego matka.

Bułgarska "Nova TV", powołując się na własne źródła podała, że w Niemczech zatrzymano młodego mężczyznę, który miał brutalnie zgwałcić i zamordować Wiktorię Marinową.

Polska Agencja Prasowa powołując się na bułgarskie radio publiczne podała, że sprawca, który był notowany przez policję, zaraz po przestępstwie uciekł do Niemiec, gdzie pracuje jego matka. Zabójstwo miało mieć podłoże seksualne i rabunkowe.

Wcześniej w sprawie zatrzymano Rumuna, któremu ostatecznie nie postawiono zarzutów. Grecka telewizja SKAI podała, że zostanie on zwolniony z aresztu. Jednocześnie przesłuchiwane są inne osoby, które mogą mieć związek z przestępstwem. 

Opinia publiczna oburzona

Policja uruchomiła też specjalną linię telefoniczną, aby zgłaszać informacje, które mogą pomóc w śledztwie. Brutalne morderstwo dziennikarki oburzyło opinię publiczną. Pojawiły się pytania o wolność prasy w Bułgarii. Media donoszą też, że korupcja jest jednym z większych problemów w tym kraju. Władze twierdzą, że nie ma jak dotąd dowodów łączących zabójstwo z pracą dziennikarki. Wielu Bułgarów nie wierzy jednak, że było to pospolite morderstwo. Niektórzy uczestnicy wczorajszego czuwania po śmierci dziennikarki twierdzili, że mafia w Bułgarii ma ogromny zasięg.

Wiktoria Marinowa była dyrektorem administracyjnym lokalnej telewizji i prowadziła programy śledcze. Tydzień przed śmiercią wyemitowała wywiady z dwoma dziennikarzami, którzy ujawnili głośną aferę korupcyjną. Chodziło o defraudację unijnych pieniędzy. W aferę miały być wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy. W poniedziałek wieczorem prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie malwersacji funduszy unijnych na podstawie tych doniesień. Prokuratura wstrzymała też przelew na konto jednej ze spółek o wartości 7 milionów euro.

Więcej o:
Komentarze (30)
Gwałt i zabójstwo bułgarskiej dziennikarki. Media: Zatrzymano domniemanego sprawcę
Zaloguj się
 • baaag

  Oceniono 15 razy 9

  Bułgaria to jedyny chyba kraj w historii loterii w którym dwukrotnie wylosowano te same numery totka...

 • zbych21

  Oceniono 6 razy 6

  Mafia mogła zapłacić pospolitemu bandycie i wskazać na kogo ma napaść.

 • ailanthus1980

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież na 100% było to zabójstwo na zlecenie. A gwałt to tylko przykrywka...

 • readme.txt

  Oceniono 1 raz 1

  Najpierw sąd musi to udowodnić, bo póki co człowiek jest niewinny. Tomasza Komenda was niczego jełopy dziennikarskie nie nauczył?

 • Sebastian Hennig

  Oceniono 1 raz 1

  Wild, Wild East.
  Cywilizacja zachodnia kończy się po lewej stronie Odry. Dalej już tylko dziki wschód. I to nie jest wina komuny, to jest przyczyna komuny.

 • leoleo

  Oceniono 1 raz 1

  sprawca był wyznaczony już rankiem kiedy ludzie wyszli na ulice

 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy 1

  Przed dokonaniem zabójstwa odwiedziło go podobno dwóch "turystów" z Rosji...

 • artur0121

  Oceniono 2 razy 0

  Typowe zabujstwo na zlecenie, tak żeby wyglądało na napaść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX