USA. Ambasador przy ONZ Nikki Haley rezygnuje ze stanowiska. Ostro krytykowała Rosję

Ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley zrezygnowała ze stanowiska. Prezydent Donald Trump przyjął dymisję. Haley była uważana za charyzmatycznego i kompetentnego dyplomatę, należała do krytyków rosyjskiej polityki. Jej rezygnacja jest dużym zaskoczeniem w USA.

Decyzja o podaniu się do dymisji przez Nikki Haley zaskoczyła nie tylko dziennikarzy, ale również wysokich rangą przedstawicieli Białego Domu i Departamentu Stanu.

Donald Trump poinformował jednak, że ambasador już pól roku temu sygnalizowała chęć odejścia ze stanowiska z końcem roku. - Nikki Haley była dla mnie wyjątkową osobą. Wykonała niezwykłą robotę, jest fantastycznym człowiekiem - mówił amerykański prezydent podczas spotkania w Gabinecie Owalnym.

Czytaj też: USA. Wypadek limuzyny z 18 osobami w środku. Pędziła ze wzgórza

Haley dziękuje Trumpowi

Nikki Haley nie podała powodów rezygnacji. Podkreśliła jednak, że sprawowanie funkcji ambasadora przy ONZ było zaszczytem jej życia i chwaliła politykę zagraniczną prezydenta Trumpa.

- Popatrzmy co miało miejsce w amerykańskiej polityce zagranicznej wciągu ostatnich dwóch lat. Obecnie Stany Zjednoczone są bardziej szanowane. Innym krajom mogą nie podobać się nasze działania ale respektują to co robimy - mówiła ambasador.

Nikki Haley dziękowała Donaldowi Trumpowi i jego rodzinie za wsparcie i działalność na rzecz kraju. Wyraziła wdzięczność Pierwszej Damie USA, córce prezydenta Ivance oraz jej mężowi Jaredowi Kushnerowi. Zdementowała pogłoski, że planuje start w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Prezydent USA poinformował, że ogłosi nazwisko następcy Haley w ciągu 2-3 tygodni. Obecna ambasador przy ONZ będzie sprawować swoją funkcję do końca roku.

Więcej o:
Komentarze (40)
USA: Ambasador przy ONZ Nikki Haley rezygnuje ze stanowiska
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 20 razy 4

  Haley była uważana za charyzmatycznego i kompetentnego dyplomatę. - chyba przez panią Applebaum.

 • Oceniono 3 razy 3

  Wszyscy sobie dziękują, wszyscy sobie kadzą i wszyscy KŁAMIĄ. Oto jak wygląda "elita" USA. Pani Haley nie była zresztą ambasadorem USA tylko Izraela. Zresztą prezydent USA jest bezpośrednim podwładnym premiera Izraela, wiec nic dziwnego. Pani Haley, w mojej osobistej opinii, była urzędnikiem imperialnym, który nie uznawał ani ONZ, ani tego, że świat to nie jest USA i "reszta". Nie uznawała, że ktokolwiek poza USA i Izraelem, a właściwie Izraelem i USA ma cokolwiek do powiedzenia. Wszyscy mają słuchać i wykonywać polecenia z Jerozolimy i Waszyngtonu. Ona kompletnie nie rozumie, że tak nie będzie. Administracja Trumpa to szaleńcy, którym się za dużo wydaje. Przyjdzie dzień, gdy z imperialnego snu trzeba się będzie obudzić i będzie bolało. Przypominam, co pozostało po Imperium Brytyjski, brexit i pół narodu na zasiłkach. To ku przestrodze, bo każde imperium tak kończy. Dla USA wyjątku nie będzie.

 • lubat

  Oceniono 2 razy 2

  Coś tu się nie trzyma kupy. Jeśli prawdą jest, że Trumpa wybrali Rosjanie, a przecież media zachodnie nie kłamią, to ta pani atakując ciągle i zaciekle Rosję (jak poseł Mularczyk Niemcy) podcinała gałąź, na której siedzi Trump. Bo Rosjanie się zdenerwują i nie wybiorą go na drugą kadencję. Albo zrobią coś jeszcze gorszego: już teraz przyznają się, że przyczynili się do wyboru i impiczment jak w banku. Szwajcarskim, nie ruskim:)

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 2

  Byla znana z bardzo pro-izraelskiej postawy i ograniczenia funduszow dla Palestynczykow. Ziecia Trumpa nazwala "geniuszem".

 • an_ma_o

  Oceniono 24 razy 2

  dzięki Bogu !!! okropna , agresywna baba ...blokowała wszystkie rezolucje ONZ potępiające bestialskie mordowanie Palestyńczyków przez Izrael ...bardzo dobra wiadomość

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 1

  Może coś sobie wyjaśnijmy Nie pokłóciła się na pewno z prezydentem bo była jedną niewielu która poparła go całym sercem w partii republikańskiej Pamiętacie TEA Party i gubernator Alaski to taka sama idiotka z tej samej frakcji Jako dyplomata jest amatorką jak ta pani która została nią w Polsce Może chce się zając swoją firma albo znowu wystartować jako gubernator . Ambasador to żadna fucha Dla niej to hobby

 • ochujek

  Oceniono 5 razy 1

  Radość w Rosji.

 • leonleonidas

  Oceniono 11 razy 1

  Ona byla nie do zniesienia tez i dla USA.
  Trump zlitowal sie nad nia i pozwoil jej "zrezygnowac".

  To wielka ulga ze tego babska juz nie ma.

 • swinton

  Oceniono 13 razy 1

  Czyzby miala dosyc gloszenia klamstw za pieniadze?
  A moze sie okazalo ze to nie Assad trul chlorolem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX